Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

Viv, felicitari Silviei! Dl aqai in tinerete s-a plimbat bine prin europa cu/ pt gaming. Daca nu ar fi stat toata ziua in sali de joc, ai fi zis ca are turism greu in spate:) dar a cunoscut o multime de oameni in toata lumea.

 

antrenoarea e mare fizic, si din tribune nu pare:) de aceea am fost f mirata cand am fost aproape.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana, felicitări copilei!

 

Pe aici e frig, mi-a intrat frigul în oase și nici măcar n-a început iarna... Așa-s eu, friguroasă tare.

 

Am fost și eu și am votat, pe liste suplimentare (nu-s în orașul unde am domiciliul). 

 

Aqai, pentru kurtos îți trebuie suportul ăla pe care îi înfășori. Deși se poate și improviza. Aici e o rețetă în care kurtoș-ul e înfășurat pe... niște sticle [:D]..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raportez o zi superba si la noi, am admirat pozele lui DidiAlex si ale Strumphitzei  [pup] . Parca erau facute pe aici pe undeva :))  ce mica e lumea! 

 

referitor la iesirea minorilor din Ro, ce m-a uimit pe mine e ca:

"Sunt cetateni romani, in conformitate cu prevederile art. 5 alin 1 si 2 din Legea nr. 21/1991 a cetateniei romane, copiii nascuti in urmatoarele situatii:

 

- nascuti pe teritoriul Romaniei, din parinti cetateni romani;

- nascuti pe teritoriul statului roman, chiar daca numai unul dintre parinti este cetatean roman;

- nascuti in strainatate si ambii parinti sau numai unul dintre ei are cetatenia romana" 

 

Adica daca unul din parinti este cetatean roman, copilul lui, indiferent unde e nascut devine automat cetatean roman (egal daca are sau nu certificat si/sau pasaport romanesc)?  Ca atare la iesirea din RO cu numai unul din parinti, chiar daca domiciliul copilului impreuna cu parintii nu e in Romania, politia de frontiera  - daca face exces de zel - poate aplica legea.  E bine de stiut. 

 

 

Sunt curioasa:

1 )  politia de frontiera stie daca o persoana are sau nu CNP, numai in urma scanarii pasaportului strain?  Banuiala mea e ca da. 

 

2)  in cazul dublei cetatenii, nu primeaza legile tarii (corespunzatoare cetateniei) in care te afli? ca asta nu s-ar potrivi cu ce ti s-a spus, Ella  [pup] ,  la MAE. Sau e diferit de la tara la tara? 

 

Miha_S  inteleg  perfect de ce nu ati riscat in primavara, si eu ma gandeam ce o sa fac daca nu ma lasa sa ies. Tare neplacut.  Ah, sa nu uit, ce vampirita cool ai fost/ esti :))

 

Viviana felicitari Silviei! Nu stiu nici eu cu ce se mananca LOL-ul asta, ma duc sa googalesc. Oricum, bravo ei! 

 

Ziki   [asia] mai scrie-ne - ca bine scrii - despre semne si simptome ale depresiei la copii si teens.  Pe mine inca ma mai urmareste povestea baiatului cu antigelul...   

 

Danielag - m-as baga si eu la kurtosii aia. Nu pare mare lucru, o bucatica de aluat dat prin zahar si nuca (in cazul nostru). Dar cum sa-i coacem?  Ma duc sa vad ce zice link-ul pus de tine. 

 

si mai am de citit din capitolul precedent, deci sunt busy :))

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata ghetar,

 

nu am citit regulile cum e cu jocul vederilor...e vreo lista undeva?

 

dar cine vrea vederi de la mine sa-mi trimita PM.

 

sa aveti o zi buna!

 

Michelle, am scris de mai multe ori, ultima data cu litere ingrosate, sa vada toata lumea. Mai scriu o data. Adresele le trimiteti la mine, e mai usor asa, eu fac lista si o trimit la toti care s-au inscris.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...