Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

Romania, politica, politicienii, legile... m-au lasat cu gust amar pt tot restul vietii.

 

atita timp cat nu urmaresc stirile, nu stiu nimic despre acesti oameni,legile sunt prea incurcate sa le mai descurce careva... asa ca, am refuzat politicos invitatia de a conduce nu stiu cite ore pana la sectia de votare....si de a vota niste necunoscuti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sa va povestesc de vinerri de la scoala. William a avut halowenul  si nu numai ca a fost indopat bine cu tot felul de dulciuri le--a mai dat si acasa cite o sticla de 2litri de root beer.   [smulgpar]

si era saracul asa de bucuros ca a duce si el cevva acasa, face ceva pt familie.

 

eu ma straduiesc cat posibil sa ii dau mincare santoasa, imi usuc gura vorbind de noicvitatea zaharului....si ei la scoala stica tot ce eu cladesc.

daca raspund correct in clasa...le da gummy bears, daca face bine la speech therapy...ii da o acadea...mai vine ziua unui copil, luati donoughts sau cupcakers cu zahar unlimited.

....pur si simplu ma dispera.

aqai cred cca s-ar fi luat cu ei de git.

acum eu ce sa fac...ma duc la directoare fac 13/14...iar ea se uita nedumerita la mine cum doar o amarita de emigranta vine cu gura mare si nu-I convine regimul???

buna dimineata,

Michelle, daca ii dai mancare sanatoasa acasa cred ca e OK.  Nu cred ca le da in fiecare zi gummy bears si nici ca zilnic se sarbatoreste vreun copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc la toate pentru gandurile bune! 

Buflea pt mine si pt Eric e cea mai buna solutie! Nu as face NICIODATA ceva care sa ii distruga viata, viitorul Lui Eric. Am pus in balanta totul si e cea Mai buna solutie! 

Viv pupa mandra din partea mea te rog! 

Imi pare tare rau ca nu pot participa la jocul cu vederile, desi mi-ar fi placut tare mult, Dar am fff multe lucruri pe cap acum de rezolvat. Dupa ce ma linistesc promit sa apar. 

O zi frumoasa la toata lumea! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

 

Am citit aseara tot ce ati scris in weekend, imi cer scuze ca am uitat cam tot. Imi amintesc pozele super-tari cu vampirita din Suedia, vrajitoarea cu pisica din Irlanda si vestea extraordinara despre reusita Silviei (bravo!!! super-tare!). [floare3]

 

Carmen, eu sunt sigura ca ai intors problema pe toate partile si ai ales ce stii tu ca e mai bine pentru voi. Iti tin pumnii si iti urez din suflet mult noroc, adapatare usoara si o viata extraordinara langa oameni dragi!! 

 

 

 

 

Noi am fost la ai mei parinti in weekend si am cazat copiii pe perioada vacantei. Va las 2 poze [:)]

post-8889-0-97024500-1414996077_thumb.jpg

post-8889-0-69092500-1414996080_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, aici nu exista control pasapoarte in aeroport cand zbori intr-o tara din Schengen...sau cand vii dintr-o tara care e in Schengen :-) si daca imi amintesc bine nu am avut control nici in Madrid sau Frankfurt (venind din Zurich).

 

Imi amintesc ca in 2011, cand am zburat in Cuba via Frankfurt, erau un tata cu fetita in fata noastra; la control pasapoarte i s-a cerut nu stiu ce hartie tatalui; a cautat vreo 10 min pana a gasit-o. Vamesa i-a spus clar ca fara hartia aia nu poate pleca. Erau nemti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, Tora ati votat?

 

Dap!

Am ajuns aseara pe la 18.30, am luat-o si pe Ioana si am fost sa votam.

M-a surprins, era multa lume in liceul ala

Dupa ce am votat, am dat stampila, am luat buletinul si am iesit din sala. Cu tot cu buletinul de vot. M-a intrebat Tora ce fac cu ala... [:)]

M-am intors si le-am zis ca am plecat cu buletinul...dar m-am intors, Ce-i drept, imediat.

S-au albit la fatza...o clipa nu stiau ce sa zica...eu le zic ca sa faca ce vor, sa anunte politia, armata...dar asta e, am facut-o. Mi-au zis sa bag votul...bine ca m-am intors. Ok, intreb eu, ce mare lucru daca nu ma intorceam? Pai cica le faceam lor zile fripte...nu batea lista de semnaturi cu numarul voturilor.

Ma bucur ca nu le-am facut necazuri. Daca le-a fost frica de un vot lipsa (am vazut clar groaza pe fatza lor) inseamna ca sunt oameni corecti. Cinste lor!

Si cand ma gandesc cum se fraudeaza la greu prin alte zone...si lor le pasa de un buletin lipsa. Eu zic ca ultimele dosare penale le-a cam incurcat planurile celor de la PSD...este, cat de cat, o frica in plus.

Multa lume este de acord ca civilizatia are la origine frica de consecinte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, felicitari Silviei!

Chiar nu stiu cu ce se mananca activitatea asta, dar sunt de acord ca orice, dar orice ii pasioneaza, le ofera o competitie, ii propulseaza un loc mai sus pe o scara pe care urci toata viata.

Cred ca esti mandra de ea, cred ca si ta-su e la fel...si ma bucur de bucuria voastra.

 

Despre isitul cu procura din tara...Silvia si alti copii sunt victime colaterale intr-un razboi care nu-i al lor. Adevarul este ca pur si simplu nu se poate fara legea asta, cel putin in Romania. Si uite (imi aduc aminte de ce zicea Buflea) ca si alte tari incep sa se agite.

Am strans si eu din dinti de mai multe ori cu Ioana si Tea, am dat peste functionari corecti dar si peste mari imbecili...de ex. pe hotararea de divort a Torei scrie ca instanta admite cererea reclamantei (mai multe puncte printre care si incredintarea exclusiva a Teodorei, cuprinse in introducerea actiunii), dar nu enumera inca o data punctele din cerere la sfarsit...motiv pentru care, intr-un an, n-au vrut sa-i faca pasaport Teodorei, daca nu vine si ta-su. Noroc ca ala, desi straluceste prin absenta, a fost cumsecade si nu s-a impotrivit. Ok, o rezolvam in final...dar am evitat un intreg scandal. Niciodata alti oameni, indiferent de la ce institutii, n-au avut probleme cu hotararea aia...

Totusi, eu cred ca legea asta e buna pentru ca impiedica o gramada de alte abuzuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare e Silvia!!! Bravo ei [pk]  [pk]  [pk]

Am avut un weekend fain in care ne-am distrat si odihnit. De azi trebuie sa incepem temele de vacanta.

Turbo e la after, are o multime de activitati faine; merg la Oraselul Cunoasterii, maine la o scoala de circ, poimaine la teatru sau film, prin parc etc, etc.

Vazut poze faine de Haloin [:)] .

Iarasi scriu pe fuga. Sa nu uit sa trimit PM cu adresa [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Silvia!!! [RO] Astept si eu vreun concurs de Minecraft, fiu-meu i-ar spulbera pe toti, el e moderator acolo si in vara cica vrea sa mearga la congresul Minecraft! [soc]

 

Despre procura, legea s=a schimbat acu vreun an. Inainte numai cei cu pasapoarte romanesti aveau nevoie de asa ceva. Sint deacord cu Vivi ca e o lege abuziva,facuta sa umple buzunarele notarilor si ale vamesilor, care cind au chef aplica legea, cind n-au n-o aplica. As vrea sa stiu in ce tara din Europa mai exista o asa lege? In Uk nu exista. Iarasi ne treziram noi romanii mai catolici decit papa.

 

Carmen, acu o vreme a fost un subiect pe DC despre o familie de romani care s-a repatriat dupa 13 ani de USA. Au intimpinat foarte multe probleme, in special cu echivalarea studiilor copilului, care era in clasa a 9a. Subiectul nu-l gasesc, dar am gasit articolul din ziar care a stat la baza subiectului. Trage tu concluziile. Oricum, mult succes iti doresc.

 

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-15850200-cum-pune-ministerul-educatiei-romanii-fuga-cosmarul-echivalarii-studiilor-pentru-licean-intors-din-sua.htm

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...