Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

Da, Roxana, si mie mi-a trezit Rufus amintiri cu Ioana lui. La 14 ani am plecat eu, doar ca pana la 18 am stat in gazda. De la 18 singura. Multe as schimba daca as putea, dar plecatul asta de acasa nu l-as da pe nimic in lume :)

Evident ca acum am cu totul alta atitudine fata de fetele mele... Si inca nu e cazul, sa ma vad cand o fi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

yagmur, o sa speriati lumea in pizzerie si o sa ramaneti singurii clienti! [fri] [:D]

 

Elydo, nu stii cat succes are pinguinul asta dansator! Sophia de fiecare data cand il vede incepe sa danseze pe langa mine si nu ma lasa sa mut pagina, pana nu isi face numarul![:D] Cica groovy moves!  [:-)))] [:-)))]

 

karula, faina vrajitoarea cu palarie! [biz] am si eu nevoie de una, sa imi faca o vraja si sa se aspire singura casa, sa stearga praful, sa curete bucataria... sa faca focul...  O Samanta mi-ar trebui, dar am o Sophie, care desigur o sa faca la loc acelasi dezastru de cum le adun si le pun la loc! [smulgpar]  Nu o sa tina pana diseara minunea....

 

Ma duc la treaba ca sigur nu face nimeni o vraja si se face ordine si curatenie pocnind din degete! I wish! [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, ti-am spus eu ca domnisoara Carlionţ e de-a mea?

Parul carliontat, mereu in miscare si rânjita.:)):))

 

Ce de treaba am azi...si cum stau eu pe ghetar in lo sa fac ce trebuie...

Astazi fac coliva!:)

Fac o coliva...cea mai coliva buna din lume!:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari, fete dragi si domnul Rufus! [pup] Sa aveti parte de tot ce e mai frumos si bun pe lumea asta.

 

Michelle, mi=au placut adidasii. Fiu-meu se imbraca numai in rosu si negru, culorile scolii lui sint rosu si negru. M-a inebunit, nu alta.

 

Cum am spus, noi acasa nu sarbatorim Halloween si nici cei din cartierul meu, dar in general lumea sarbatoreste (daca baiatul meu ar fi vrut vreodata sa se costumeze, n-as fi avut nimic impotriva, din contra). La servici azi multi au venit costumati, va pun acusi o poza cu receptionera noasta [:)] , iar biserica nu are nici un cuvint de spus in sarbatoarea asta! Ne gasiram noi si rusii mai catolici decit papa!

 

 

post-16401-0-95663700-1414753535_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat gata tiramisu pentru...35 persoane! Sper sa apuce fiecare sa guste cate o bucatica :). Mai am de facut 24 de muffins (stiu, nu sunt destule dar mai face o alta colega 2 tórturi :)) si sa le ornez. M-am premiat cu o mancare thai, am papat-o si ma reapuc de treaba!

 

Asadar nu mai vrea nimeni in grupul cu vederi? Mai las pana luni-marti, fac lista finala si abia astept sa trimit! :)

 

Si eu am plecat de acasa la 18 ani, la facultate. Am stat in camin, a fost foarte ok. Mai gateam, mai primeam pachete de acasa, dar acea perioada nu as da-o pe nimic in lume! Apoi nu m-am mai intors efectiv acasa, decat in weekenduri si vacante, in sesiuni stateam si invatam in camin, m-am maritat studenta si gata. 

Si Diana vrea sa se mute cand termina liceul, ar vrea si acum dar nu are cu ce se intretine. Are colege care stau in chirii, de la 15 ani, bine cu parintii relativ aproape. Om vedea cum va fi anul viitor, daca merge la facultate, atunci sigur se va muta :). Eu insa vad asta in mersul firesc al lucrurilor, nu am temeri ca nu va fi bine. Insa ma stiti, mama inconstienta... [:)] , unica pe ghetar.  [biz]

 

Viviana am uitat sa ii spun succes Silviei! Si iti spun in soapta ca si Silvia mea viseaza asa ceva, la Minecraft insa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Pot sa vin si eu in vizita? pliz pliz pliiiiz?? eu as face coliva asa, ca orice prajitura de zi cu zi. si chiar pe post de tort :)))))

 

Cu cea mai mare placere.Poate va opriti la mine in sat in drumul catre Roma.:))

Sa vezi atunci aere de vedeta pe mine and o sa opreasca avionul la mine pe uliţa chiar in fata bojdeucii!:)):))

Te primesc cu cozonac (cumparat:))) si coliva home made !:)) ))

 

 

Si chiar fac coliva buna! Am cereri de pe la rude si cunoscuti sa "imi fac pomana "cu ei de nu fac fata.Si am un tuci plin!:)):))Diseară o prepar complet ca acum se raceste.

Vai de capul meu...ma laud cu coliva!:)):)) ))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...