Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

Rufus, apropo de ce spuneai tu de parinti divortati, incredintari, sentinte, mie mi se pare o tampenie procurile astea pe care trebuie sa le faci daca vrei sa iesi din tara si trebuie sa semneze si tatal copilului, de care mama a divortat (sau viceversa), adica parintele caruia i s-a incredintat copilul si vrea sa iasa din tara cu el, in vreo calatorie, trebuie musai sa ia procura cu semnatura fostului partener, tatal/mama copilui. Sunt atatea cazuri in care fostul partener, din razbunare, nu vrea sa dea acea semnatura. Copilul ala e blocat aiurea.... adica exista drept la libera circulatie, dar el nu o are, ca nu vrea taica-su/maica-sa ca nu are chef, are el chef sa se razbune...  SUnt atatia care au avut probleme... sunt foste cupluri  (copii de regula raman cu mama) in care tatal pur si simplu nu se mai stie unde este... ce faci, il cauti cu toate serviciile secrete, ca altfel nu poti calatori nucaieri in afara tarii? Sau stii unde e, dar nu vrea sa-ti semneze, ca nu are chef? Am auzit de unde caz (mai indepartat de mine, nu oameni apropiati), in care tatal a zis ca el nu este de acord cu calatoriile copilului in afara tarii, si copilul va iesi doa la 18 ani, ca asa zice el, si mama lui nu va avea ce sa faca (vroiau sa plece intr-o vacanta la un moment dat, parintii erau despartiti de 2-3 ani... nu stiu daca au slotionat intre timp.)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viviana, felicitari Silviei! Treaba serioasa la games-uri :)

 

Rufus, aoleu, naspa treaba cu buletinul de vot... bine ca s-a rezolvat rapid si eficient... se intampla... Asa am patit eu in Decathlon, am fost sa-mi iau o geaca, si am probat mai multe lucruri, le tot tineam in mana, am luat si am platit ce vroiam sa cumpar, dar ramasesem pe mana si cu o jacheta pe care o probasem, dar n-o platisem ca nu o vroiam. Dar trecusem cu ea de case, aveam impresia ca e a mea, cum o tin pe brat, cand e prea cald... am realizat in ultima clipa, m-am dus si am pus-o la intrare intr-un cos, mi-a fost rusine sa spun ca o furasem fara sa vreau... mai ales ca bodyguarzii aia sunt destul de severi, m-au controlat o data intr-un rucsac, fara vreun motiv, ca nu aveam nimic, dar li se paruse ca e cam mare (dar era gol, avusesem diverse obiectelde ale copiilor pt parc, dar le lasasem la masina). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, daca copilul ii este incredintat unuia dintre parinti, nu are nevoie de semnatura celuilalt. Acum insa cu custodia comuna, pot fi si cred ca sunt cazuri de ambitie.

Din pacate, nu sunt solutii, altele decat demonstrarea in instanta a relelor intentii ala parintelui ambitios.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma ingrijoreaza pentru ca spunea ca nu-si pregatise mai nimic, nici pentru nastere/spital, nici pentru bb.

si nu stia nici unde sau cu cine sa nasca, la clinica privata unde avea abonament era prea mare pretul pentru nastere. la un moment dat chiar se gandise sa nasca la sanovil (bistrita), insa nu stia cum sa procedeze cu fetitele, cu cine sa le lase...

chiar daca isi uita incarcatorul telefonului acasa, gasea in spital la cineva sau i-l aducea cineva de-acasa, la prima vizita...

nu stiu, ceva e in neregula...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...