Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sunt pe mobil si nu pot trimite PM , pot doar raspunde la cele pe care le primesc. Asa ca daca vreti adresa sau nr de mobil o sa va rog sa imi trimiteti voi mesaj . merci pentru ursulet, nu stiu povestea lui, de fapt nu stiu mai nimic din ce s-a discutat aici in ultima vreme, am citit doar ultimele mesaje.

promit sa intru mai des :). ca asa am aparut azi, am vazut notificarea unui mail cum ca am primit un mesaj pe forum.

 

acum totul e sa am si timp, saptamana asta cele mici au vacanta si e mai lejera. ca in rest, programul meu zilnic incepe la 6:30 si se ternina la 11-12 noaptea. evident, aproape jumate il petrec in pat, fie facand teme cu fetele, fie odihnindu-ma la un serial la tv, iar restul, 2-3 drumuri dus intors la scoala, facut piata/cumparaturi, gatit, spalat, curat si alte treburi casnice. Iar daca mai prind 2-3 seri ca cea de aseara, cand ma luasera niste arsuri gastrice de m-au tinut pana la 2 noaptea treaza si nu treceau cu nimic naturist, deja imi stric feng-shui-ul pe toata saptamana. ca daca nu mi-a fost bine, nici treaba n-am facut iar in bucatarie acum de exemplu am un munte de vase, mai ca-mi vine sa le arunc pe geam si sa trec la de-alea de unica folosinta. daca trag chiulul o zi, la 4 persoane si 2-3 mese pe zi....fara nicio vasilica, va puteti inchipui ce se aduna!!! acum tre sa imi fac curaj sa ma apuc de ele, de dimineata le tot dau ocol ;)). dar in loc de asta, am gasit pretetul ideal sa nu le fac - postez pe forum!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si eu, repede ca sunt in closing ...

 

La discutia cu procurele, eu nu am priceput, de unde stiu vamesii ca o persoana care se prezinta cu pasaport american este si cetatean roman, ca sa ii aplice legea ?

 

Eu nu am avut niciodata probleme, absolut niciodata. Cand am trimis copiii cu bunicii in Rom sau cu G asta vara, am facut o simpla hartie notarizata in care scria ca ii lasam sa plece si sa se plimbe prin Rom in grija lor. Nu apostila, nu romaneste, nimic. Hartia o aratam aici, la imbarcarea in avion ...

In Rom, de cate ori am plecat numai eu sau barbatul, nu ne-a cerut nimeni nimic. Pana la urma, noi eram niste cetateni americani, copiii la fel ...de ce sa-mi ceara ? Unde scrie ca undeva, in suflet, suntem si romani ???

 

Viv, nu, nu am votat pentru ca nu mai avem pasapoarte romanesti. Sunt expirate de cativa ani ...

 

Felicitari Silviei !!!

 

Am vazut si eu filmul lui Aqai ...nu m-a dat pe spate, dar nu e rau ...

 

Letitzia, ai vazut Gone Girl ? Cica e foarte bun filmul, are reviews foarte bune. Eu inca nu, am citit cartea, stiu despre ce e vorva, il astept pe dvd.

 

Gata, capul la fund

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru felicitari.

 

Felicitarile voastre calde m-au facut sa-mi schimb parerea si sa gandesc ca a reusit ceva de laudat, la urma urmei.

In fond daca Silvia are o astfel de pasiune de ce nu? Daca pasiunea asta o ajuta in mici aspecte ale vietii de ce nu?

Atata timp cat nu interfereaza cu rezultatele scolare, de ce nu?

[flo2]  si eu zic de ce nu? eu cred ca drumul cel mai putin umblat e cel care are si cele mai mari reusite, de fapt nici nu cred in drumul cel mai batatorit si cel mai umblat, nu stiu daca fac sens ...

inca odata felicitari Silviei si sant alaturi de voi [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma pot inscrie si eu pt schimbul de felicitari/vederi ???

 

(sunt colectionara de cateva chestii, printre care si astea [nebu] )

Absolut! :) astept adresa pe PM, cu mare drag.

 

Yagmur, helbi, seri, cine a mai zis ca vrea in joc, astept adresele sa pot face lista. O astept si pe Roxana cand are timp :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sa ma laud si eu cu Silvia. A luat la ultimul test de mate, din 3 capitole facute anul asta, test de care ii era tare frica, ca nu va stii, desi stiu ca stia materia, maxim de puncte. Pana cum lua 2-3-5 mai putin, aveau teste mici la sfarsit de capitol. Se pare ca munca acasa da roade.  [:)]

Ma laud si cu Diana ca pana acum a luat numai A si B la toate testele, referatele, rapoartele si prezentarile, se vede ca ii place ce invata. 

 

Si ma laud si cu mine ca am facut pateuri cu branza :). Mersi de reteta! Le degustam imediat ca abia le-am scos din cuptor. 

 

Astea fiind zise, ma pun sa recuperez ultimul episod din Homeland, ca la ora 22 e urmatorul, si eu l-am pierdut pe cel de dinainte. Asta insa dupa ce ma uit la ultimul episod din The Affair. Nu il urmareste nimeni? Mie imi place mult. Foarte interesant felul in care e pus subiectul, care nu e nu stiu ce grozavie, un adulter :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...