Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

la sauna umeda am simtit si eu ca ma ia cu lesin din primul minut.

la cea uscata a fost mai acceptabil, insa m-am asezat chiar langa usa, s-o pot lua la fuga daca simt ca imi vine rau :-)). a fost prima data cand am experimentat sauna, anul acesta la spa-ul hotelului din turcia unde am fost in vacanta. nu stiu daca as mai repeta experienta - ma refer la sauna. restul procedurilor au fost de vis...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e uscata sauna, dar degeaba...simt ca nu am aer. Se poate pune apa pe pietrele fierbinți si se transforma in umeda, aia e si mai nasoala :).

 

Ella, urat cu tipul acela. Si pe aici era anul trecut un bărbat care statea si se uita la copii, cica pe unii i-a si abordat. A fost anunțată poliția si a dispărut. De atunci nu s-a mai intamplat. Dar la noi fiind insula, sunt tare hoțiile si agresiunile. Dar se întâmpla. Mai ales violuri, vara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niciun vaccin nu e obligatoriu :). Dar Diana l-a facut si n-au fost probleme. N-am vazut motive sa nu-l facem Silviei. Toate vaccinurile sunt controversate, noi am facut si porcinul :) la vremea lui. Acum se fac numai doua doze, Diana făcuse trei. Aici fetele majoritatea fac vaccinul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si eu, repede ca sunt in closing ...

 

La discutia cu procurele, eu nu am priceput, de unde stiu vamesii ca o persoana care se prezinta cu pasaport american este si cetatean roman, ca sa ii aplice legea ?

 

Eu nu am avut niciodata probleme, absolut niciodata. Cand am trimis copiii cu bunicii in Rom sau cu G asta vara, am facut o simpla hartie notarizata in care scria ca ii lasam sa plece si sa se plimbe prin Rom in grija lor. Nu apostila, nu romaneste, nimic. Hartia o aratam aici, la imbarcarea in avion ...

In Rom, de cate ori am plecat numai eu sau barbatul, nu ne-a cerut nimeni nimic. Pana la urma, noi eram niste cetateni americani, copiii la fel ...de ce sa-mi ceara ? Unde scrie ca undeva, in suflet, suntem si romani ???

 

Viv, nu, nu am votat pentru ca nu mai avem pasapoarte romanesti. Sunt expirate de cativa ani ...

 

Felicitari Silviei !!!

 

Am vazut si eu filmul lui Aqai ...nu m-a dat pe spate, dar nu e rau ...

 

Letitzia, ai vazut Gone Girl ? Cica e foarte bun filmul, are reviews foarte bune. Eu inca nu, am citit cartea, stiu despre ce e vorva, il astept pe dvd.

 

Gata, capul la fund

Nu, n-am vazut ca mi-ai spus tu ca finalul e disappointing. Il astept la Sky cind o aparea. Am vazut in schimb Boyhood. Mi-a placut dar nu nu m-a impresionat asa cum m-am asteptat. E remarcabil faptul ca a fost filmat cu aceeasi actori timp de 12 ani, dar cam atit.

Am inteles ca Fury care va sa vina in Uk e bun. E cu Brad Pitt, despre care eu nu am o parere foarte buna, nu stiu, sa vedem.

 

La noi e frigut, dar soare. Vineri se anunta 21 de grade, bine ca nu mi-am dus sandalele in pod! [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu de la Diana, nu aveau voie sa povestească cu noi, dar mi-a zis ca "tot" :)

De ce nu au voie sa va spuna? Mi se pare un pic ciudat [:)]

 

Simonna, doamna din poza e sotul tau? [:D] Daca da, felicitari, arata bestial [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si aici se face vaccinul asta, la 11 ani. O sa merg si eu cu Marcia sa il faca. Aici nu pun plasture sau gel cand fac vaccinuri sau injectii; doar cand iau sange din vena. Si pe-ala nu il prea iau la copii; cand i-am spus doctoritei de-aici ca in Romania i-au luat Marciei sange din vena la 3 ani (si nu a zis nici pas, de facusera asistentele cerc in jurul ei si se minunau de numai...aici seamana cu mine..nu mi-e frica de intepaturi sau altele de genul), nu i-a venit sa creada...a zis ca aici se ia sange din vena doar in cazuri extreme, altfel ei nu inteapa copiii...

 

Marcia e cu clasa la patinoar (aveau desen, asa ca au sarit peste); asa fac mereu iarna, merg la patinoar sau la sanius. Sunt curioasa cum va fi de la anul, clasa a7a.

 

Si eu vreau sa merg la NY cu Marcia si cu mama (ea nu zboara, dar a zis ca pt NY se sacrifica)....dar asta cand voi putea merge cu viza facuta online  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, ia spune cum il cheama pe copil la Minecraft si pe ce server joaca...intrebarile sunt de la Marcia [:)] poti sa-mi trimiti PM...si iti spun si eu cum o cheama si pe unde joaca (o intreb cand vine de la scoala, ca habar nu am)...cica si ea a fost moderator pe un server, dar s-a inchis...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...