Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai Michellino ...daca sotul tau NU era cetatzean roman pentru ca NU avea pashaport romanesc, cum poate Eric a lui Fleur sa fie roman, fara nici un act romanesc, inclusiv pashaportul ?

 

 

...ehe asta le-am spus si eu [:)] ...dar ziceau ca sotul , daaaaca cumva a renuntzat cindva la cetatenie...

 

....a si daca nyu ma crezi da tu telefon la consulat ...sapt viitoare ca poate azi sunt ocupati cu alegerile...sa vezi ca iti spun ca e copilul automat roman, fara nici un act, doar prin unul din parinti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Michelle! [balo]  [usa]  [deziuata] Sa fii sanatoasa si iubita si sa-l vezi pe Will mare!

 

Buflea, ai dreptate cu procura, dar ce te faci daca dai de un vamesh zelos si pierzi avionul din cauza lui? Daca nu vrea sa te lase, nu te lasa. Ce poti sa faci? Pina la urma suni la ambasada americana, sau eu stiu ce poti face, dar ai sanse sa pierzi avionul.  Daca copilul meu era mai mic, eram pregatita sa renunt la cetatenie, si eu si el.

 

Ella, deci esti inca cetatean roman, de aia iti trebuie viza in US. Cu mama ta cum o sa faci, ca banuiesc ca o sa fie to cetatean roman? Cu Marcia nu te-au oprit la vama ca or fi crezut ca nu e copilul tau, dat fiind ca aveti nume diferite. Zic si eu, nu stiu.

 

Eu sint curioasa cite rapiri au avut loc in romania de s-a dat asa o lege extrema? Exista vreo statistica cumva? Ce a generat aceasta lege?Cum am zis, eu cred ca e data numai ca sa le puna bete in roate celor ce vor sa calatoreasca, sa le iasa pe nas. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Michellina! Un puhoi de ani buni sa vina rand pe rand si sa va bucurati impreuna de toate binecuvantarile voastre!  [flo2]

 

Simona, Fredie Mercury e mic copil. S-a nascut o noua diva  [:-)))] !

 

Tot am citit, pe cuvant. Dar nu ma mai intorc, dragilor, ca abia fac fata sa merg catinel inainte. Am niste zile foarte agitate, dar le razbesc eu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta se pare ca vamesii din Cluj au fost cei mai zelosi. Noi circulam cu pasapoarte frantuzesti. Nu am avut probleme, sper sa nici nu avem. Cred ca cheia este sa spui ca nu mai ai cetatenia romana daca te intreaba.

O prietena era cu sotul si bb la Cluj in vara, pasapoarte frantuzesti. Sotul ramane in urma, ea si bebe la vama. Vamesul : avezi si cetatenia romana? Da. Procura va rog pentru iesirea copilui. Ce procura domnule, e cetatea, fr bla, bla. Asta e legea doamna. Na, la ea a venit barbatu care era la 20m si le-a salvat.

Altii nu au avut atata noroc ...

 

http://www.stiridecluj.ro/social/mamica-si-fetita-ei-de-3-ani-prizoniere-in-aeroportul-cluj-pentru-ca-vamesii-aplica-legea-mai-serios

 

Cititi si comentariile, sunt f interesante.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta se pare ca vamesii din Cluj au fost cei mai zelosi. Noi circulam cu pasapoarte frantuzesti. Nu am avut probleme, sper sa nici nu avem. Cred ca cheia este sa spui ca nu mai ai cetatenia romana daca te intreaba.

O prietena era cu sotul si bb la Cluj in vara, pasapoarte frantuzesti. Sotul ramane in urma, ea si bebe la vama. Vamesul : avezi si cetatenia romana? Da. Procura va rog pentru iesirea copilui. Ce procura domnule, e cetatea, fr bla, bla. Asta e legea doamna. Na, la ea a venit barbatu care era la 20m si le-a salvat.

Altii nu au avut atata noroc ...

 

http://www.stiridecluj.ro/social/mamica-si-fetita-ei-de-3-ani-prizoniere-in-aeroportul-cluj-pentru-ca-vamesii-aplica-legea-mai-serios

 

Cititi si comentariile, sunt f interesante.

Oare vamesii au vreo baza de date in care sa vada daca esti sau nu cetatean? Si eu ma gindeam sa le spun ca nu sint cetatean roman, n-au decit sa imi demonstreze ca sint. Doar n-ar fi un capat de lume procura aia, dar am impresia ca trebuie sa o reinoiesti de cite ori calatoresti. Ori asta mi se pare imposibil, ca sint situatii si situatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi era sa o patim amandoi :)

 

adicatelea eram in formatie completa, si eu si dl sot. insa copiii erau pusi pe pasaportul meu, nu stiu de ce nu aveau pasaportul lor.

 

ei si intrebarea incuietoare a fost: de unde stim noi ca dl e tatal copiiilor???? pai de unde ai sti daca copiii ar avea fiecare pasaportul lui? intreb eu logic.

 

ne trebuie certificatul de nastere al copiiilor.

 

serios, si daca copiii ar fi cu pasaport individual, ai mai cere certificat?

 

bine doamna, treceti de data asta....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...