Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

la mine la job fetele de la relatii cu clienti si-au pus palarii ascutite de vrajitoare, au venit imbracate in negru de sus pana jos si obligatoriu rujate cu cel mai rosu ruj posibil.

avem stiuleti de porumb si capatani de usturoi agatate ici-colo.

pe birouri, dovlecei mici de ceramica, cu lumanare-pastila aprinsa inauntru.

eu am adus de-acasa o galetusa in forma de dovleac, in care fetele au pus bomboane, sa serveasca clientii.

am primit de dimineata un fursec cu stafide, in care am gasit urmatorul ravas : "pentru orice lucru de care te ocupi cu seriozitate, o sa fii rasplatit". ce sa zic, ma cam reprezinta [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cu cea mai mare placere.Poate va opriti la mine in sat in drumul catre Roma.:))

Sa vezi atunci aere de vedeta pe mine and o sa opreasca avionul la mine pe uliţa chiar in fata bojdeucii!:)):))

Te primesc cu cozonac (cumparat:))) si coliva home made !:)) ))

 

 

Si chiar fac coliva buna! Am cereri de pe la rude si cunoscuti sa "imi fac pomana "cu ei de nu fac fata.Si am un tuci plin!:)):))Diseară o prepar complet ca acum se raceste.

Vai de capul meu...ma laud cu coliva!:)):)) ))

 

ba nu e deloc vai de capul tau, mie mi se pare o super prajitura. la noi nici nu se face, asa ca atunci când prind... sunt in extaz [:D]

(doamne feri de opritul cu avionul la tine in sat. las ca mai bine ne întâlnim organizat :)) )

 

frumoasa atmosfera la voi la serviciu Corina.

 

Letitia, e simpatica receptionera!

 

Mihaela, oo, ai avut ceva spor, bravo!

 

nu va zic ce ma distreaza când jumatate din marii reporteri / prezentatori de la TV zic "helloween" in loc de "halloween". imi suna in urechi melodia... :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey, dar cine a "decretat" ca () coliva nu poate fi facuta si mancata ori de cate ori ai pofta ?

am gasit pe net mai multe retete de "prajituri" cu grau fiert, miere si nuca, ce seamana izbitor ca mod de preparare (probabil si gust) cu traditionala coliva.

ziceti si voi ca faceti prajitura, nu coliva [:)] .

 

 

uite, la turci, la priveghi, cei care participa sunt serviti cu halva, serbet si pesmet.

acu' nu mai mancam halva, serbet pentru ca se intampla ca intr-o alta tara/cultura, aceste produse sunt servite cu ocazia priveghiului ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Happy Halloween! [:D] Pe mine ma distreaza articolele isterie cu 'satanizarea" copiilor din cauza acestei sarbatori. Ai mei azi s-au dus la scoala cu o palarie de vrajitoare Bianca (a exersat ieri in Lidl apoi acasa pana a adormit rasul malefic  [:-)))] ) si o masca din aia alba, ca in scary movie Rares, pt ora de engleza cand fac ceva activitati legate de sarbatoare. (au si religie azi, sunt curioasa daca/ce le zice proful  [:-)))]  [:-)))] ).

De la 16 au apoi petrecere la pian (aduna domnisoara cu care fac toti copiii pe care ii are la pregatire, vreo 7 intre 6 si 9 ani , costumati, sa faca petrecere cu activitati - vor confectiona ceva tematic  din cartoate si scobesc un bostan, pe langa cantatul de melodii creepy la pian) . 

Noi ne-am hotarat sa ii ducem la mama pe copii in vacanta. E mai simplu asa pt toata lumea, chiar daca vor sta mai mult in casa, cu ochii in ecrane. O saptamana n-o fi catastrofic ... 

 

Roxana, sanatate multa, sa te poti bucura de toate minunatiile italiene! Vacanta placuta!!! 

 

Karu, bestiale fetele costumate, frumoase foc! Ultima poza, cu cele 3 mici zane e de colectie!!

 

Elyda, la multi ani fericiti impreuna, sa aveti in fiecare an motive de mandrie cand priviti in urma si motive de zambit cand va uitati spre viitor!! [pup].  Si noi am aniversat luni, 13 ani de casnicie. Ne-am luat si noi destul de tinerei, in anul cand am terminat facultatea, eu la 22, el la 23 de ani, dupa mai putin de 1 an de relatie.

 

Rufus, [:)] cred ca e greu sa iti zboare puii din cuib. Sunt sigura ca se va descurca de minune. S-a descurcat ea in Olanda aingurica, apoi in Bucuresti , la 2 pasi de voi, nu are cum sa nu fie ok. Sa aveti un weekend de vis la olteni! [pup]. eu cand am terminat liceul am plecat sa stau la Iasi in camin, nu stiu daca se pune ca e "plecat de acasa", ca trimitea mama pachete cu mancare aproape saptamanal. Apoi am venit in Piatra si mi=am cam luat zborul. Zic si eu ca a fost cea mai agitata, minunata si plina de experiente perioada, cea dintre 18 si 22 de ani [:)]

 

Mihaela_s, m-as baga si eu in proiectul cu vederi [:)]. Distractie mare la petrecerile de azi tie si fetelor! 

 

strumphita, uauuu, seara la gura semineului!! interesant [;)] Have fun! 

 

buflea, eu mereu iti raspund decalat, observ. Superbe costumele , faini tare copiii! Bianca mea se uita la sport la TV. In special la fotbal cand joaca Steaua si nationala (noi suntem microbiste infocate, comentam , dam indicatii, striga mai ceva decat mine), la gimnastica si la tenis s-a uitat in ultima vreme cu noi. Rares se plictiseste, nu rezista mai mult de 10 -15 minute. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vrut sa va spun ceva si ma duc la muffinsi mei. 

 

Stii ca locuiesti intr-un oras mic, atunci cand aceeasi persoana e profesoara fetei tale, pacientul tau si colega ta la gimnastica in apa :)). 

 

Sa vezi cum e sa te pregatesti aranjata, costumata:) ca o bisnismena sa discuti afaceri:)) cu un potential client si in momentul cand intra domnul client pe usa sa vezi ca e medicul ginecolog care te "cautase"cu cateva zile in urma.:)):))

Si sa discuti afaceri cu o persoana care stie cum arati "necostumata" !:)):)):))Si chiar mai mult !:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey, dar cine a "decretat" ca () coliva nu poate fi facuta si mancata ori de cate ori ai pofta ?

am gasit pe net mai multe retete de "prajituri" cu grau fiert, miere si nuca, ce seamana izbitor ca mod de preparare (probabil si gust) cu traditionala coliva.

ziceti si voi ca faceti prajitura, nu coliva [:)] .

 

 

aa, sigur ca nu a decretat nimeni asta. eu chiar as face daca nu as manca cam singura si nu e bine pentru talia mea observata fin in portretul de mai sus :))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...