Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

La multi ani, Michelle! multa sanatate! 


 


Mcoca, am citit si eu exact articolul pus de tine, inclusiv comentariile. Doamna impricinata a raspuns civilizat. Unul zicea, "daca ati incalcat legea pana acum si nu v-a prins nimeni, de ce v-ati supara cand se aplica?" 


 


Oricum, legea exista si poate fi aplicata pt cetatenii romani, chiar daca au doua cetatenii, caci asa cum a scris Helbi, cand esti in RO primeaza legile romanesti indiferent care-i cealalta cetatenie. 


 


Intrebarea e, ce fel de procura sa facem? se poate face o procura valabila pt un an de ex? Noi am intrebat un notar in Ro si ne-a spus ca e valabila numai 90 de zile, apoi trebuie facuta alta. Vorba cuiva, e o lege care da de "lucru" notarilor si celor de la ambasade. 


 


 


Monica- nu toate tarile cer procura.  


 


Ella - ce interesant cu trecerea locului nasterii tatalui in pasaportul copilului. Nu e bai ca nu e concordanta intre certificat de nastere si pasaport? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi Ana a avut liber, la noi sant alegerile asa ca toata lumea la vot, yo mai harnica am trimis voturile prin posta [:)]

si ca fetitele am iesit in oras la o cafea si lunch, am servit mancare mexicana la Chipotle,

 

si sufar, ma doare spatele din ce in ce mai rau, nu am mai patit asa ceva , azi facui si o radiografie sa vedem ceo fi, am ajuns irascibila din cauza dureri, dar macar dorm bine noapte doctora ma pus pe muscle relaxers [:)] [pk]

 

am admirat foto, toate foarte frumoase [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nasuc,

 

pt parul drept, eu am facut tratamentul japonej, e permanent si nu trebuie decat sa il refac la 6 luni, doar pe parul crescut, pe cel tratat e ok, mie imi place, e firul stralucitor si nu trebuie sa il mai aranjez dupa spalat,

poti sa il faci si cu keratina dar pe mine ma tentat mai mult asta

uite aici info

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Michelle, sa fii sanatoasa si fericita!

 

Eu am mai scris ca am dat in vara declaratie la notar in Ro prin care eram de acord ca fata sa calatoareasca insotita de compania aviatica (nu am specificat nici una) pe perioada august 2014 - septembrie 2015. In tot acest interval ea poate iesi din Ro in baza unei singure declaratii.

 

Cit priveste intrebarea pe care o pusese Monica: in vara, baiatul prietenei mele (divortata cu custodie comuna. Ea cu copilul in Ro, tatal in De) a castigat locul 3 la o olimpiada nationala si a fost rasplatit de scoala cu o excursie de o sapt in Ungaria si Austria. Cum tatal a pus bete in roate si a intarziat sa faca declaratia (in final a facut-o la notar in De si a apostilat-o), prietena mea l-a dat in judecata in regim de urgenta. In 2 zile instanta s-a pronuntat in favoarea copilului, care ulterior a si iesit din tara in baza acestei decizii. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela-suedia, mi-ai mai dat idee pentru un nou serial [:)]  ia ghici la ce ma uit io acum? .... exact, "The Affaire". deocamdata sunt doar la ep 2, dar chiar imi place prezentarea asta din doua unghiuri.

 

Hai ca ne potrivim la seriale...mai zi tu la ce te mai uiti, ca le-am terminat pe toate la care ma uit, adica sunt "la zi" cu ele...si duc dorul lui Ray D...:). 

 

Asta mi-a placut si mie, poveste in paralel...plus suspansul ca nu stii cine e victima...plus scenele de dragoste  [il] . Si peisajele, ah peisajele...buflea sunt prin zona ta, s-a uitat sotul si exista insulele pe unde se plimba oamenii din film...Una e Long Island, chiar in capatul ei, Montauk se numeste oraselul...apoi se plimba pe Block Island, ce mi-a placut! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...