Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

Michele, la multi ani!

 

Letitia, vamesul nu are acces decat la datele care apar pe pasaport. Nu poate sa faca legatura intre bazele de date din ro, cu alea internationale, nici macar nu are pasaport. Nu stiu insa aia de la emigratia pana unde pot ajunge cu cercetarea ....

 

Legea e extrem de interpretabila : vorbeste despre minorul care calatoreste in strainatate. Imi pare rau, dar minorele mele nu calatoresc in strainatate, ele se intorc acasa.

UN prieten nici nu vorbeste romaneste la vama. El e francez si basta. Pai na, iii dau dreptate.

Cred ca trebuie avute temele facute si sa nu te lasi intimidat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nasuc, m- ai facut sa zambesc cu noaptea de revelion. Ai dreptate. Nu Fac Mare tzambalau pt ca ei sarbatoresc dupa 24.11 tot adventul. Si Craciunul e intaiul. Revelion l- am luat noi din comunism.

Noi avem liber atat pe 24. si 31.12 si Magazinele Sunt inkise de la ora 13:00.

 

 

Anu trecut noi am fost la Paris in perioada revelionul. Am ramas surprinsa sa vad ca gradinita era deschisa pana la ora 19:00 iar seara nu era nici macar o artificie. Lumea Mai venea de la Job la ora 22:00.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, numele parintilor nu Sunt in Pass copiilor , fie cele romanesti, fie cele Germane .

Io Putem lua cetatenie dupa 7 Ani de la inregistrarea in de, pt ca facusem cursul de integrare si pt ca Aveam venit stabil. Pe perioada nedetetminata. Dar si iesit actele colegului si a luat El pt noi.

Noi nu am renuntzat la cetatenia Rom pt ca nu Mai trebe sa renuntz la ea ca sa o iau pe cea germana . In Plus Costa in 2006, deci inainte de aderarea romaniei la EU 800€. Ce - s nebuna , in masura in care cea germana m- a costat 500 pt toti.

In afara faptului ca pot calatori in State si Australien fara viza de ex, pe teritoriu German nu am avut absolut nici o Differenta : nici noi, nici copi. Totul e la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc mult pt urarile voastre si ii multumesc Domnului pt acesti ani.

inainte , de fapt mai ales cand am facut 40 a fost mare tragedie, acum cu ceva mai multa minte, am inceput sa apreciez virsta, si acesti ani si pt fiecare an in plus II multumesc pt ca stiu ca a mai fost un an in care sa fiu cu familia mea pe acest pamint, si un an in care sa imi intaresc credinta mai mult si in care sa vad bunatatea si mila DOmnului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Scriu nota la scoala

 

I talked to Alex. The other child was charging him and he defended himself. I would not call that wrestling.

What are the options that you suggested to him to think about? The way I see it, a child attacked him and he defended himself while another child went to get a teacher. I think he needed help, not punishment.

 

Maine am parent-teacher interviews….

 

Aqai, indiferent ce mai zici vreodata pe forumul asta, proasta si timpita daca ma faci in fata, nu zic nici da-te mai incolo, pentru nota asta catre scoala esti in cartea mea de onoare pentru totdeauna!   [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]  [flo]

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...