Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu vreau sa stiu care e smecheria cu vederile.:)

Ce, cum, cui trimitem?

 

Cred ca nu am mai vazut vederi la mine in sat de ani de zile.

Adică Americancele trimit vederi cu zgârie nori si statuia lor smecheroasa, canadiencele cu peisajele muntoso-friguroase:), suedezele cu insula liniștită :)) si etc:)) si eu trimit vederi (daca mai sunt) cu vaca din spatele blocului meu care tunde iarba ecologic si nici măcar nu e a mea?:)):))(vaca:))

 

Deci? Despre ce e vorba? :)

 

Mihaela???:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Monica, sunt pline ziarele, internetul de cazuri (si de anul asta) privitoare la traficul de copii. Sigur ca nu mai este ce era, mi se pare firesc, dar sunt virale vanzarile alea aranjate (din fericire cu camera ascunsa, aranjate) in care o familie isi vindea toti cei sase copii pentru organe, sau o mama care vindea copilul lui fie-sa, si aia tot minora, ca voia termopane.

Sunt la fereala, sunt mai putine, dar sunt.

Dupa cum, ultima moda este si la noi mama surogat.

In fine...nu vreau sa demonstrez nimic anume...doar ca este posibil orice. Fara nici o exagerare.

Nu zic ca nu-s cazuri.. Insa daca proprii parinti sunt de acord sa le faca rau copiilor, atunci no comment. 

Eu ma gandisem la rapiri de copii din partea unor terti, nu cu acordul parintilor. Asa, orice parinte rau intentionat, care isi vinde propriul copil pt bani, poate face o procura catre "cumparator" ca poate trece copilul peste granita .. vanzatorul ia banii, cumparatorul trece legal copilul peste granita, si asta e... :(((( totul aparent legal, insa dedesubturile pot fi groaznice...

 

Si in timpul asta un copil ca fata Vivianei, nu poate trece granita, caci are un parinte la munca in alta tara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu zic ca nu-s cazuri.. Insa daca proprii parinti sunt de acord sa le faca rau copiilor, atunci no comment. 

Eu ma gandisem la rapiri de copii din partea unor terti, nu cu acordul parintilor. Asa, orice parinte rau intentionat, care isi vinde propriul copil pt bani, poate face o procura catre "cumparator" ca poate trece copilul peste granita .. vanzatorul ia banii, cumparatorul trece legal copilul peste granita, si asta e... :(((( totul aparent legal, insa dedesubturile pot fi groaznice...

 

Si in timpul asta un copil ca fata Vivianei, nu poate trece granita, caci are un parinte la munca in alta tara...

Corect!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Because I love you... uite, mai am una :)

Simona, [pup] ,  da' ce talie foarte fina se poarta la voi in casa?  

 

Ca nu de mult ni l-ai aratat pe Celtrasprininel, apoi pe Doamna-sotul tau cu fuste pe talie de nu se vede un onduleu, un colacel, nimic.  Banuiesc ca sunt fustele tale...  

Frate, ce slabaturi sunteti :))  hai ca m-am ofticat  ;))

 

Nu pui tu lista cu antioxidantele alea de le luati?  Numai alea pot face asa talie minuni…   

Si sa ne spui si daca avem voia sa le luam cu, inainte sau dupa mancare :)) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legea asta protejeaza o anumita categorie de copii discriminand o alta prin simplul fapt ca nu ofera nicio portita legala celor de buna credinta.

 

Este o lege facuta pentru parintii de rea credinta si  infractori dar impotriva celor cinstiti.

 

In final este o lege lenesa pentru ca nu-i asa, de ce sa munceasca politia sa gaseasca un copil "rapit" de celalalt parinte, nu mai bine ii taie din start din drepturi?

 

 

===

 

Nu am apa calda dar am un metru de vase imputite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...