Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

Asaaaa, dragelor babei ( ca sunt si eu de-un leat, cum bine zicea Simona :))...regulile jocului cu vederi s-au vrut a fi ca fiecare sa primească câte o vedere de pe unde locuim. Fara nicio ordine stabilită. Putem trimite toate vederile odată, putem pe rand. Nu am vrut sa fie nimic gen "secret" pentru ca eu vreau sa primesc si din Suceava si din Toronto si din Dublin si din Oradea, adica de pe unde locuiti fiecare. Dar e la libera alegere sa adăugați voi si felicitari daca si cui va face placere, vederi de pe unde umblați. Nu e nicio obligatie, cel putin nu din partea mea. Nu o sa trag pe nimeni de mâneca cui si cand a trimis. Dar fiecare stie de unde sa aștepte sa primească :). Eu una abia astept sa trimit. Dar si sa primesc :).

 

Elyda, eu vreau sa iti vad vaca din ogor :)). Daca pui si miros de chiftelute marinate(ce poooofta mi-ai facut!) e si mai apreciata văcutza :). Astept adresa ta daca doresti, te adaug pe lista si primesti si tu adresele celor participanți.

 

Letiția, nu am primit nimic de la tine...ai mai incercat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata mea calda si cu nor,

 

Carolyno, bine ai venit ...deja imi place de tine ca avem copii de-o varsta.

 

Rufus, cum adica Ioana era in "lot" de Elvetia ? Ii ducea cu lotul ...cui ? N-am auzit in viata mea sa se cumpere copii la "lot". Hai, la bucata mai e cate un imbecil sa-i vanda ...

 

Da, eu am zis de cartea Gone Girl ...nu stiu filmul, nu l-am vazut. Prima jumatate m-a tinut cu sufletul la gura, carte din aia de stateam in parcarea serviciului sa mai ascult putzin din ea. Finalul m-a dezamagit ...Viv, sa ne spui ce parere ai de film.

 

Tot Viv ...oricat de mica e bucataria, nu poate fi mai mica decat a mea. Eu am desfiintat un dulap de jos ca sa o introduc pe Vasilica. Cea mai buna investitie ever ...cea mai buna.

 

Azi de dimineata Flavia s-a trezit singura, s-a spalat, s-a imbracat, a pregatit jos breakfast pt ea si frate-sau (paine cu cream cheese), ea a mancat, a pus toate vasele din Vasilica la loc si apoi a venit si ne-a trezit. Va spun sincer, mi-au dat lacrimile ...ce am mai pupat-o, ce am mai laudat-o ...nu stiu ce i-a venit si nu stiu cat o s-o tina.

 

Cu ocazia asta, m-am gandit sa le dau cate $1 pt fiecare treaba pe care o fac in casa. Oare o fi ok ?

Ca e timpul sa ii invat cu banii lor si decat sa le dau o suma pe sapt, mai bine ii pun sa munceasca pentru ea.

Voi cum faceti ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce cuminte flavia! Si tudor il mai hraneste pe Alex. Si comanda mancare pt el, si vb pentru el, si ne explica ce vroia Alex sa spuna... ce mai, il sufoca :D

 

eu le dau cate 50 centi/ zi in care vin acasa fara note in agenda (de la scoala note). Am implementat asta pt Tudor, ca reward si el isi strange banii in legea lui, dar cum nu pot s afac separatisme, e si Alex in program. 

 

Radeam ca acu' Alex se imbogateste pe spinarea lui Tudor!

 

Care alex vrea musai sa castige bani din canalul lui You-tube. ca i-a zis

tac-su ca daca are multi view-eri, primeste bani de la google. Asa ca m-a pus sa-i fac business cards cu blog-ul lui si cu canalul lui de you-tube. diseara tai la cardulete sa le imparta copiiilor din scoala...

 

Mai pun odata link la video, please help me sporiti view-urile :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=DpjLeLHi8kw

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu ma uit la The fault in our stars. Silvia a citit cartea, la scoala. Copiii o intrebau mirati de ce plange citind. Diana a vazut filmul si zice ca a plans o saptamana dupa. O sa va zic maine cat am plans eu...dupa cum ma cunosc, tot filmul...

 

L-a vazut cineva?

 

Eu doar am citit cartea. N-am plans, nu m-a impresionat prea tare.. probabil pt. ca deja stiam in mare povestea [:)] Dar se citeste repede si e scrisa ok [:)]

 

Cum a fost vizionarea? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rall, ma gandeam la tine, poate tu stii cum a fac sa-i promovez canalul?

Pai, un prim pas ar fi sa te inscrii pe forumuri legate de LEGO si sa il pui acolo. Sau sa faci o pagina de FB in legatura cu lego, unde sa pui si filmuletele (o sa vina trafic de pe google in timp). Sau poze pe Pinterest cu shipul.. cu link catre video.

 

Si pune descriere si keywords la videos / canal [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand eram mica puneam la cale chstii de astea cu soru-mea aproape saptamanal.

 

fiicei mele ii lipseste total  imaginatia. Orice as face si cu orice as momi-o tot aia e. In zilele de sambata cand vrea sa beneficieze de ceva in plus imi aduce mancarea la pat. 

 

======

 

Prin '93 ma abordase un tip. Contra sumei de vreo 1500 usd/tanara, cica trebuia sa merg prin spitale sa vorbesc cu tinere basarabence sa le conving sa nu avorteze si sa vanda copilul.

Apoi pentru 2000 USD, daca gaseai tinere, necasatorite, in spital, dispuse sa-si dea copiii.

La vremea respectiva asa m-am infiorat mi se parea horror.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, le trebuie cateva sute de mii de like-uri pt a primi ceva bani...Marcia asa mi-a zis...si ea are cont pe youtube...a facut cateva filmulete...exact despre youtube am discutat si noi acum 2 zile...si ta-su i-a zis ca se pot castiga bani din asta; ea stia deja...

 

Era ft suparata mai devreme pt ca Microsoft a cumparat Minecraft si vor sa-i schimbe numele si nu numai...cica se va protesta impotriva  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...