Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara!:)

Azi cod portocaliu-rosu de furtuni si ploi.. Ne-am strecurat printre averse si am reusit sa mai bifam un muzeu super, unde am vazut-o inclusiv pe originala Lupa Capitolina, din secolul V ien.

 

Am lins o inghetata cand s-au deschis iar ploile.

Si acum, cand toarna din nou, ne relaxam la un prosciutto cu o sticla de vin nou de 2014. Grea e viata:))))

post-4118-0-94742300-1415299572_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu pisica ta era constipata si trebuia sa o alergi cu un prosop umed?

 

sorry, atunci dumnezeu stie unde am citit asta. mi-a amintit de veveritzele mele, oricum :)

 

PS: la gogosi doar suna greu reteta. pana si eu am reusit sa fac duminica o armata de gogoci sa duca copilul la scoala. mai greu e sa incepi. dar daca vrei, facem galerie!

Ba da, ba da. Am uitat. Incredibil ce am uitat cum am masat-o la fund!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo2] pot da si eu telefon, dar prefer sa ma duc pina la dispensar. Eu am sperat sa nu ajung la doctor.

Letitia, (o floare pt tine) imi pare tare rau sa aud ca nu e mai bine...

 

Lichide multe ca sa dilueze crocobaurii de-ti fac probleme...  si da, daca nu nu si nu, atunci la medic...

Sa treaca repede! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasuc, la asta (intamplator e si foarte aproape de noi, peste Stadtpark) http://www.stubenbastei.at/

e buna!  am aruncat un ochi pe site-ul lor: latina dintr-a 5-a, engleza la greu... 

Mi-a atras atentia "Centropa"  - ma gandesm ca e ceva legat de Central Europa :)), cand colo e despre evrei. Ft. interesant. Populatia scolara e  diversa, adica multi culti. Asta-i un avantaj, zic eu, intr-o Europa unificata. 

 

Sa fie cum vreti voi! Tin pumnii! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu acu citiva ani am facut operatie pentru dioptrii. Una din cele mai bune investii pe care le-am facut in viata mea. Imi pare rau ca nu am facut-o mai demult.

La ce varsta ai facut-o? Am inteles ca trebuie asteptat sa se stabilieze dioptriile? Sau nu are legatura cu varsta.. [:)]  Eu am cam -2,5 / -3.. La PC port mereu ochelari insa pe afara niciodata (asa m-am obisnuit). Mereu imi zice lumea ca trec pe langa si nu bag pe nimeni in seama [fri]

 

Eu azi am facut pizza.. Am facut blat din 600gr faina, mi-au iesit 5 pizze mari, cat tava de cuptor.. acu' o sa mancam o saptamana intreaga [:D]

 

1016853_390173557815647_1605481555728680

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ziua mea aveam pastrata o sticla dde sampanie de vreo $50-60...dar eu am luat-o cu $10 ca se discontinuase produsul si era mare sale la bauturi...ocazie sa beau sampanie scumpa de la mama ei direct din franta.

ce acritura! abia am baut juma de pahar, sotul s-a chinuit ccu restul...am mai si aruncat.

in schimb vinul nostru, made in Eldorado din via noastra ...eun deliciu. am desfacut o sticla si mai aveum una pastrata nu stiu pt craciun poate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, si daca va duceti sa votati, diaspora, aici gasiti formularul de trista amintire, poate se mai reduc nitel timpii de asteptare: http://www.bec2014.ro/wp-content/uploads/2014/11/Declaratie.pdf

ziki, si tu Brutus?? (crezi ca declaratia a fost bottleneck-ul)

Sau doar la Stuttgart se putea completa declaratia inainte de a ajunge la comisie? (in ora aia de cind te lasa sa intri in sala si pina ajungeai la comisie)

 

Asta cu declaratia in avans e exact praf in ochi. Marirea numarului membrilor comisiei e cheia (ca sa nu zic lucruri sfinte ca majorarea nr de stampile sau Doamne-fereste a sectiilor de votare).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...