Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sarbatorim Halloween-ul pe Ghetar!


Recommended Posts

La multi ani, buchetului de Mihaela, una si una!  [flo2]  La multi ani si Gabrielilor de pe langa casa pinguinului! [flo2]

 

Am zis casa? Da. Michelle, de-aia exista "stiluri" si "scoli" de arhitectura si design. De-aia lui YoMan n-o sa-i placa niciodata stilul minimalist scandinav, cum nici lui "Xbergson" n-o sa-i placa opulenta sclipicioasa si aglomeratia din casa californianului. Si, slava Domnului, de-aia fiecare se simte bine in casa lui.

 

Bani sa avem, oameni buni, ca sigur se gaseste cate o casa perfecta pentru fiecare... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 693
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Bella!!! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri alaturi de cei dragi multi ani inainte !!!

 

Mihaela s daca am vazut bine in poze majoritatea caselor la voi sunt numai cu aragaz electric ? Nu ai si optiunea gaze?

Personal nu imi place cel electric, dar daca asa e toata zona nu prea ai ce sa faci. Aici este foarte intalnit si gaze si electric. La blocurile inalte de exemplu totul este electric. Nici gratar nu ai voie decat electric (pe balcon)

 

Si mie imi place tare mult casa care e pe gustul tau :)))

 

Astazi vreau sa gatesc supa de pui cu taitei de casa si voi incerca prima data o reteta de la scoacra-mea: cornulete englezesti cu nuca si unt. Sa vedem ce iese. Intotdeauna cand incerc retete din Romania trebuie sa pun mai putina faina. Cumva nu imi iese chiar bine reteta din prima. Daca ies prezentabile pun poze, daca nu...nu :))) Inseamna ca au iesit numai gustoase :)))

 

Ella73 tu esti o eroina pt faptul ca gatesti in fiecare zi :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mulumesc mult pt urari mi-au umplut sufletul de bucurie venind de la voi [flo2]

ma duc la sarbatorit ma astepta familia [:)]

 

Aqai, [flo2]

spor la sort si sa arzi tot adica toata energia negativa, lasa ca bani se fac voi sa fiti sanatosi sa puteti sa le duceti pe toate,

 

Mihaela_s

[flo2] mie imi place mult prima casa, are personalitate si aveti spatiu, chiar daca e mai rustica , aici sant multe case la fel , la indigo toate cu mici diferente intre ele, si majoritatea cu aceleasi culori bej, probabil cas  yo mai sentimentala

 

Letitia, Carolyne [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pretul caselor e dat de cerere si oferta, e cererea mare si oferta mica, preturile cresc pe masura. Tarile dezvoltate din europa sint suprapopulate, cererea e mai mare ca oferta. Daca mexicanii si cei din  tarile din america de sud ar primi drept de munca in SUA, ar creste automat preturile la multe lucruri in state' nu numai la case. Casele in Europa sint mici nu ca nu le place astora sa se lafaie, ci ca nu e suficient spatiu pentru lafaiala, pamintul e foarte scump, numai cei foarte bogati isi permit vilane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani frumosi, Bella! Sa fii iubita si sa ai parte numai de bucurii!  [flo]  [floare3]   [flo2]

 

La multi ani si pentru toti pinguinii Mihaele si Gabriele, si rudele lor care-si serbeaza azi ziua numelui!  [flo]

 

Weekend placut tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci v-ati lamurit cu casa. in cazuri din astea cand casele sunt ieftine mereu e de facut un compromise, ori te bucuri de teren (care in cazul de fata e considerabil) si inchizi ochii la casa...

 

noi de ex cand am luat casa, am luat-o ca avea view si era ieftina.

 

 dar pt viewul asta am platit si platim cu virf si indesat...ma avut f mult de renovat si inca mai avem.

nu o sa uit niciodata cand a venit un constructor la noi si I-am spus toate visele noastre cu remodelarea...etc...etc...ca ne zice "eh...in vvreo 5 ani poate reusiti sa le faceti pe toate!". noi in gindul nostru "pfu, asta-I nebun, auzi 5ani...noi le facem in1 max 2 ani!" si asa au trecut 4 si tot mai remodelam la ea. 

 

dar drept sa spun locatia face toti bani. am linistea de la tara si confortul de la oras.

nu maii support zgomotul si aglomeratia orasului sau sa sstau intr-un apartament sa aud vecinii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...