Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Barbati efeminati sau cu nostalgie despre barbatii de ieri


Recommended Posts

hehe, mada, dar crezi ca femeile din acele vremuri erau mai spalate sau aranjate ?

va amintiti cartea "sogun" si socul pe care l-a trait personajul principal vazand cata atentie acordau japonezii curateniei si ingrijirii personale, in comparatie cu mizeria in care traiau europenii la acea vreme (1600) ?

 

Da, corect.  :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 72
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

IMI ADUC AMINTE DE UN PASAJ....PERSONAJUL PRINCIPAL ISI ADUCE AMINTE DE SARACA Felicity,sotia,care duminica se spala pe maini si pe fata....

 

mai in gluma, mai in serios, cred ca oamenii acelor vremuri fie n-aveau simtul mirosului prea dezvoltat, fie aveau stomac de fier si ficat de otel, ca sa suporte "aromele" in care traiau. va dati seama cum duhneau oamenii, hainele lor, casele in care traiau ? bleah si brrr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corina, cred ca era natura umana adaptativa la mijloc :)

 

stii, gen auzi un zgomot f puternic, se rupe un perisor de ala receptor in ureche, urechea incepe sa tiuie... dat dupa o vreme se opreste.

 

de fapt nu s-a oprit tiuitul ca perisrul ala ce-o fi tot rupt e, dar creierul a blocat stimulul. cred ca la fel era si cu mirosurile pe vremuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai in gluma, mai in serios, cred ca oamenii acelor vremuri fie n-aveau simtul mirosului prea dezvoltat, fie aveau stomac de fier si ficat de otel, ca sa suporte "aromele" in care traiau. va dati seama cum duhneau oamenii, hainele lor, casele in care traiau ? bleah si brrr.

Pai mirosea la fel peste tot,era ceva normal mirosul ala(pe care cred ca-l simt doar cei ce se spala)asa ca era comun,nici nu-l luau in seama,era parte din cotidian. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

barbatii ca barbatii dar gagicile.....realizati cam in ce hal miroseau?Cucoanele alea nobile ca la cei din popr mi-e fric sa ma gandesc....deci cucoanele alea miroseau oribil banuiesc ...nu tu sapun,nu tu pasta de dinti..tampoane nici nu mai vorbim..hartie igienica nu....horror... [fri] [fri]

 

daca stau sa ma gandesc,oamenii obisnuiti se mai spalau...la rau...

 

prin franta parca spalatul era considerat jignitor numai oamenii de jos se spalau,restu se scarpinau de paduchi cu furci de aur si se dadeau cu parfum sa nu se simta mirosul de ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

priviti si va minunati. [:-)))] [:-)))] [:-)))]

pana aseara nu stiam ca exista acest "specimen". l-am vazut intamplator in emisiunea lui maruta, cand butonam telecomanda.

http://www.youtube.com/watch?v=2z2L1XK03Kw

 

 

 

in videoclip e blond, insa acum s-a vopsit brunet si pe bune ca, daca ii pui o peruca si un machiaj minimal, juri ca-i femeie.

http://www.wowbiz.ro/cristi-din-banat--schimbare-spectaculoasa-de-look-s-a-vopsit-brunet-si-umbla-dat-cu-ruj_127660.html

 

eu una am impresia ca e gay. nu c-ar fi ceva rau in asta, din punctul meu de vedere.

cica spaniolii sunt fascinati de acest personaj....

Valeu valeu. ..lool lool looool. ..moorr. !

Am ras de am fugit la baie azi în plina petrecere ...

Mai da ăsta e roman?!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

priviti si va minunati. [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

pana aseara nu stiam ca exista acest "specimen". l-am vazut intamplator in emisiunea lui maruta, cand butonam telecomanda.

http://www.youtube.com/watch?v=2z2L1XK03Kw

 

 

 

in videoclip e blond, insa acum s-a vopsit brunet si pe bune ca, daca ii pui o peruca si un machiaj minimal, juri ca-i femeie.

http://www.wowbiz.ro/cristi-din-banat--schimbare-spectaculoasa-de-look-s-a-vopsit-brunet-si-umbla-dat-cu-ruj_127660.html

 

eu una am impresia ca e gay. nu c-ar fi ceva rau in asta, din punctul meu de vedere.

cica spaniolii sunt fascinati de acest personaj....

 

[:-)))] de mult nu am mai vazut un videoclip asa de prost ,cantecul, vocea, miscarile, regizarea....totul de 2 lei.

cui ii place sa asculte/sa vada asa ceva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...