Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Amurgul zeilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am si ceva vesti bune, peste o saptamana o sa fie pana la urma operat. 

A intrerupt la jumate citostaticele. Dupa aceea a urmat din 2 in 14 un regim naturist cu niste chestii chinezesti. Ei, bine, dupa citostatice nu se modificase mare lucru, insa dupa tratamentul asta, i-a disparut ascita si s-a micsorat tumora! Asa ca acum a devenit operabil si, desi operatia va fi grea, la vedere, si cu extirparea totala a stomacului, sper intr-un deznodamant favorabil. E o speranta care mi-a lipsit anul trecut, dar care ma inunda anul asta! 

Intre timp, pentru ca fie-mea dadea semne ca e deschisa si dornica, am inceput sa spunem seara cateva rugaciuni. O sa incerc sa deschid si calea asta de discutie, sa vedem ce o sa i se potriveasca si ei.

 

 

 

Tin pumnii stransi pentru voi, Black.

Doamne Ajuta sa-i fie de folos! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o usa deschisa sperantei si poate si vindecarii, ma bucur pentru tatal tau si pentru voi toti. Curele naturiste in general au efect de detoxifiere si daca s-a ajutat si cu alte "chinezarii" date bine de un medic, poate are sanse ca pana la operatie sa continue efectul favorabil. Stiu ca nu-s multi care sa creada in ele, dar pe mine una "chinezariile" si "buruienile" date de homeopatul meu in 2004 m-au scos de pe lista de transplant.

Va tin pumnii si ma bucur pentru voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E o usa deschisa sperantei si poate si vindecarii, ma bucur pentru tatal tau si pentru voi toti. Curele naturiste in general au efect de detoxifiere si daca s-a ajutat si cu alte "chinezarii" date bine de un medic, poate are sanse ca pana la operatie sa continue efectul favorabil. Stiu ca nu-s multi care sa creada in ele, dar pe mine una "chinezariile" si "buruienile" date de homeopatul meu in 2004 m-au scos de pe lista de transplant.

Va tin pumnii si ma bucur pentru voi

 

Eu cred in chinezarii, practic QiGong de 10 ani, nu ma asteptam insa la asa un efect! Mai ales ca nu a respectat dieta (de buruieni) recomandata! M-am mirat sa vad ca dupa chimio nu i-a disparut ascita, si dupa o luna de extract de broasca raioasa da! (stiu cum suna, dar e pe bune...) [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pai minunea continuam s-o asteptam. Operatia a venit si a trecut, cu bune si cu rele. Bunele sunt ca e zmeu si a spulberat recordurile la miscat, stat in fund, plimbat, si in general recuperare foarte rapida. Relele sunt niste determinari peritoneale, speram sa nu gaseasca asa ceva. In sfarsit am gasit un medic sincer, care a discutat deschis partea asta, recomandandu-ne sa nu ne facem iluzii de prea multi ani, ca sa nu le vedem spulberate. Stiu ca statistic aspune un an. Stiu ca au trait pacienti cu carcinom peritoneal si cativa ani in sir. De acum depinde de el. Si de Doamne-Doamne.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...