Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Amurgul zeilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buflea, acela ar fi pronosticul optimist. 

Pesimist vorbind, oricare din tumorelele cele mici de pe intestin ar putea perfora peretele intestinal si atunci peritonita l-ar ucide in cateva ore, sau intestinele sufocate de tumori numeroase si-ar putea inceta activitatea. Ocluzia intestinala l-ar putea ucide in cateva saptamani (2-3). Se poate petrece oricand una din cele doua.

Prietena mea care e medic oncolog mi-a zis ca s-ar putea sa nu prinda nici sarbatorile.

Daaaaaaarrrrrr, eu aleg sa fiu optimista. Omul asta musteste de dor de viata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt mici dar multe. Pe tot intestinul. Sunt atat de micute ca nu dau raspuns imagistic, nu s-au aratat nici la CT nici la RMN. Le-a depistat chirurgul, abia cand l-a deschis. Au pana in 5 mm. 

Daca nu a stiut pana ieri, aseara a primit pronosticul medicului oncolog curant, ca sa zic asa. Pana acum discutase cu medicii din spitalul unde s-a operat. Asta a fost si mai si, a zis doua pana la patru luni.

El nu pare foarte afectat. Sa-l vad azi cum se manifesta... S-ar putea, culmea, ca el sa fie cel mai puternic dintre noi. Poate nu crede inca, nu stiu sa spun... Nu stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, oamenii reactioneaza diferit in fata inveitabilului. Unii se lasa coplesiti, altii vor sa smulga totul de la viata in lunile pe care le mai au de trait, altii creaza amintiri.

 

Eu cred ca el crede, intelege si nu vrea sa se lase coplesit de unde si faptul ca merge la serviciu, isi umple timpul cu lucruri care il fac depaseasca momentul termenului limita.

 

Tatal meu crea amintiri. Nu am sa uit cum statea in fotoliu si ne vorbea despre concedii, craciuniri, copilarie, adolescenta, momente bune, ne ruga sa povestim cum o sa ne amintim de el si ce anume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff, legat de reactii diferite, mie-mi vine sa-l ating, intr-un fel in capul meu e ideea ca il agat de viata... Ca il pot tine de mana si sa nu-l las sa plece. Dar el nu e genul atingator, si stiu ca mi-ar trage un sut daca m-as apuca sa-l giugiulesc...

El pare ca vrea sa lase lucrurile in regula, mi-a spus ieri ca ar trebui sa-mi gasesc un loc de munca, pentru ca parerea lui e ca firma pe care a cladit-o nu va supravietui acestui sfarsit de an... 

Mi se pare atat de urata paralela asta... de ce trebuie sa se termine amandoi in acelasi timp? 

Bleah... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...