Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Amurgul zeilor


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 3 weeks later...

La multi ani, Cat. Ce mai face tatal tau???

 

La multi ani!

 

Tata e in viata. Dar cam atat. E un sac de oase. Nu a mai mancat dinainte de Craciun. Este alimentat artificial, intravenos deocamdata. A facut ascita si are deja o punctie la activ. Urmeaza sa ii fie montata o sonda nazo-gastrica. Vomita. Are metastaze pulmonare. Un cancer ca al lui avea 4 directii posibile de raspandire. La oase. La creier. La ficat. La plamani. In cazul lui a plecat la plamani. Ceea ce reprezinta un drum mai lent catre despartirea finala, dar care, din punctul MEU de vedere nu e neaparat un drum mai bun. Eu mi-as fi dorit (daca pot folosi aceasta exprimare) o metastaza hepatica, pentru ca decesul ar fi survenit in urma unei come. Asa, va fi probabil constient pana in ultima clipa si asta, pentru mine, e ceva infiorator. E materialul din care sunt facut cosmarurile mele... Nu vrea sa o mai vada pe fie-mea, pentru ca nu vrea sa o sperie. Ea chitzaie ca-i e dor de Tataie al ei. Sunt relativ deprimata. Cam tot optimismul adunat in campania de Craciun s-a cam dus, asa ca am nevoie urgent de alta campanie. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...