Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Amurgul zeilor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 248
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Ei raman cu tine, nu pleaca din viata ta, imi povestesc diverse persoane ca inca se sfatuiesc cu parintii lor, imaginandu-si dialoguri, reactii, priviri... E ca si cum nu s-au dus doar ca in locul lor e dorul ala mare, care pare ca nu trece deloc...

 

Asa este .Raman,nu stiu pt cat timp insa momentan dupa 18 ani de la moartea tatei si 5 ani de la moartea mamei ,eu inca ii simt gravitand in jurul nostru.La inceput nu am vorbit nici cu sotul nici cu copiii despre asta ,insa ei au povestit, independent unul de celalalt cate ceva care le semnaleaza prezenta lor.

Eu am zis ca la mine e prea multa durere si poate de aceea ma iluzionez insa dupa ce mi-au povestit si ei,mai ales ursu care chiar nu e genul care sa creada in chestii d-astea...

Dorul...hmmmm pt asta chiar nu exista leac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Mda... Dupa aproape 6 luni de dus cu zaharelul, i-au spus si lui in sfarsit ca nu au cu ce sa-l ajute, ca operatia nu se poate efectua in cazul lui, nu stiu daca i-au spus despre cat timp mai are (undeva putin peste un an...). Oricum, el s-a indarjit si acum e decis sa incerce si o varianta naturista. 

Sunt dezamagita si trista, vreau sa-l repar... si nu pot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Black.. cat te inteleg! [grup] Nici la tata nu e operabil, nici chimio nu l-ar fi ajuatt, doar chinuit.... lui in iulie nu i-au dat sanse sa prinda Anul Nou... si cum trece o zi, cum mai trece o saptmana, cum mi se face inima si mai mica. Daca suna telefonul fix, pot sa spun ca tresar de fiecare data, chit ca nu e mama... dar in asteptarea acelui telefon. El acum ia niste pastile naturiste si alte tincturi tot naturiste, plus ceva produse apicole, ceva propolis si nu mai stiu ce. Mama ii da tot tratamentul si il doftoriceste...

 

De reparat nu mai avem cum, doar de acceptat situatia si sa le fim alaturi. Cel putin tu il ai alaturi, in acelasi oras... eu pe skype si telefon! Off...

 

Te imbratisez!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa a fost si tata, inoperabil, fara tratament, a luat si el ceva ceaiuri...i-au dat doua luni, max. trei, a trait 6. 

 

Strumphitza, asa am fost noi in concediu, exact cand se implineau 2 luni de la verdictul tatei, am stat numai cu urechile ciulite...eram in Turcia...of, cat de bine va inteleg. 

 

Imbratisari fetelor!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...