Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Avem nevoie de vitamine pentru un par frumos? Care si de ce?


redactor

Recommended Posts

  • Administrators

Avem nevoie de vitamine pentru un par frumos? Care si de ce

Avem nevoie de vitamine suplimentare pentru un par sanatos, puternic si lucios? Poate parul nostru deveni mai bogat daca luam vitamine? Si ce fel de vitamine? citeste mai departe aici.

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/vitamine-par-11.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am un par grozav de cand am renuntat la vopsit, placa, spume si alte produse, inclusiv balsam.... doar sampon de la farmacie, citesc ingredientele,  fara sls si parabeni... ma rog, fiind un singur produs, am preferat sa iau mai scump 

Si foenul il evit cat pot..

E adevarat ca pana s-a obisnuit parul fara balsam era cam incurcat, am mai facut cate o masca cu ulei se ricin, am mai pulverizat apa termala... dar acum e foarte frumos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ramas indragostita de uleiul de cocos, e minunat pt par. Coafeza mea avea acum un par....diferit, arata mai sanatos, mai bogat, a spus ca a folosit fiolele de la Gerovital. Am cumparat si eu, nu am aplicat cum scria in instructiuni si anume o fiola la 2 zile fara spalare dupa aceea pt ca mi se pare prea mult (trebuie aplicat uleiul doar pe scalp si masat), am folsoit doar jumatate de fiola dar parca imi pleosteste parul....a spus ca si ea  l/a folosit cand se spala pe par, cam o data pe saptamana.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am citit articolul insa eu,da...am nevoie de un surplus de vitamine pentru par.

 

De cite ori folosesc aceste surplusuri ,imediat se vede ,imediat parul meu arat altfel.Deci in cazul meu...da,am nevoie de ceva adaosuri sa-mi vitalizez un pic parul.

 

Sigur e virsta,e o boala tiroidiana la mijloc,insa pe mine ma ajuta desi le iau doar odata in an(chiar am sa vorbesc cu doctorita mea la urmatorul consult sa vad ce spune).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

da, a trevut ceva timp de cand am publicat acel articol si as vrea sa va spun despre experienta mea. Am luat 2 luni un supliment alimentar cu fier si s-a intamplat o minune la parul meu. E mai des, firul pare mai sanatos si nu mai cade asa ca inainte.

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Fierul este periculos daca organismul nu are nevoie de el.

 

Mai sunt masti de par cu ulei de ricin si vitamina A. Sunt f eficiente.

DA asa e insa in analizele de sange, hemoglobina era ok dar la limita. Si pierzand foarte mult la menstruatii e normal ca femeile sa aiba o usoara lipsa de fier. Mai ales ca nu prea mananc carne, [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...