Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Avem nevoie de vitamine pentru un par frumos? Care si de ce?


redactor

Recommended Posts

Eu am ramas indragostita de uleiul de cocos, e minunat pt par. Coafeza mea avea acum un par....diferit, arata mai sanatos, mai bogat, a spus ca a folosit fiolele de la Gerovital. Am cumparat si eu, nu am aplicat cum scria in instructiuni si anume o fiola la 2 zile fara spalare dupa aceea pt ca mi se pare prea mult (trebuie aplicat uleiul doar pe scalp si masat), am folsoit doar jumatate de fiola dar parca imi pleosteste parul....a spus ca si ea  l/a folosit cand se spala pe par, cam o data pe saptamana.

 

Stai asa, sa nteleg ca uleiul de argan e depasit ? [fri]

Eu nu folosesc nimic, insa imi place sa o dau pe fi`mea, ea are parul frumos si o dau o data pe saptamana pe varfuri, dupa spalare. Cumpar de la Avon.

 

Ce ulei de cocos folosesti ? Asa vrac de la magazine gen plafar ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ulei de argan nu mi/am pus pe par, doar de cocos si ricin. Cel de ricin e mult prea gras, adica e mai greu de indepartat asa ca am ramas la uleiul de cocos. Il cumpar de la Enigma, un magazin de naturiste, este o sticla mare de aproape un kg care costa 38 de lei. Pt fata am folosit tot ulei de cocos dar parfumat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Stai asa, sa nteleg ca uleiul de argan e depasit ? [fri] Eu nu folosesc nimic, insa imi place sa o dau pe fi`mea, ea are parul frumos si o dau o data pe saptamana pe varfuri, dupa spalare. Cumpar de la Avon. Ce ulei de cocos folosesti ? Asa vrac de la magazine gen plafar ?

Eu mi.am luat teapa cu ulei ul  de argan. 

Cand am avut probleme cu anorexia, mi se schimba se textura firului  de par  si am intrebat  medicul daca e ok sa folosesc  ulei de argan(de fapt il folosisem )

Si mi.a raspuns  ca cel care il gasesc pe piata nu e nici pe departe  original. 

Se gaseste f greu acest ulei  original. ..undeva intr.un sat din Maroc si se comercializeaza  fff scump. 

Asa ca am luat complex  de vitamine. ..si asa am ajutat si parul. 

Acum e ok.

Nu ca inainte ...dar e ok. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu folosesc tot felul de masti, balsamuri si tratamente pentru par care il fac mai frumos si mai matasos dar nu stopeaza caderea lui. nu am luat insa vitamine speciale pentru par si acum as fi tentata sa incerc.

andacos imi poti spune cum se numesc vitaminele pe care le-ai luat tu?

Eu am folosit vreo citiva ani Aspasia ,acum am luat(asa la plesneala drept sa spun)niste suplimente dintr-un dicounter,insa in compozitie are cam tot ce avea Aspasia  si anume Zink,vitaminele B1,B2,B6,B12,biotina,acid folic,niacin,acid pantotenic...

 

Sunt foarte bune(ultimele,dar pentru mine si Asoasia au fost bune)am sa intreb medicul de familie daca le pot lua tot anul.Oricum...de indata ce le-am luat,s-a vazut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales ca nu prea mananc carne, [flo2]

 Ma bag si eu... ce am observat este ca atunci cand nu mananc carne, lactate etc, imi cade parul gramada. Cum schimb alimentatia, dispar problemele.

 

Matusa mea imi spunea ca ea atunci cand mananca... nuci :) e bine. Nu stiu exact daca are vreun regim strict (stiu doar ca nu vrea sa se ingrase), dar asa crede ea :).

 

Pe de alta parte am intalnit o dna la vreo 60 de ani aici, subtire si cu un par lung, minunat, n-am mai vazut asa ceva! Nu se atingea de carne si lactate de ani de zile. Asa ca imi inchipui ca depinde de deficientele din organismul fiecaruia, eu as cheli sa o duc asa.

 

Si mai este ceva pe langa fier. B 12. Amandoua merg pt anemie si mentinerea parului.

 

Cui ii cade parul serios sa vada asta (parte din video m-a infuriat, desi nu am problemele dnei respective):

 

 

Semintele de in , de asemenea, se spune ca ajuta (eu mananc cu cereale, iaurt etc). Contin si B complex.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu folosesc tot felul de masti, balsamuri si tratamente pentru par care il fac mai frumos si mai matasos dar nu stopeaza caderea lui. nu am luat insa vitamine speciale pentru par si acum as fi tentata sa incerc.

andacos imi poti spune cum se numesc vitaminele pe care le-ai luat tu?

 

De cand imi fac masca din ulei de masline extravirgin si galbenus de ou, parul nu-mi mai cade si arata sanatos. Amestecul asta hidrateaza si pielea, inclusiv a fetei. Chiar si in jurul ochilor poti sa iti dai. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc balsam pe varfuri de fiecare data si masca macar o data pe saptamana pe toata lungimea. Parul meu nu arata foarte grozav, il si vopsesc destul de des, la doua, maxim trei luni. Chiar saptamana asta vreau sa-mi schimb tunsoarea, m-am saturat de aspectul tern.

 

Si eu am luat Aspasia, cred ca primavara si toamna, acum cativa ani, si s-a cunoscut. Cred ca am sa iau si toamna asta, poate isi mai revine putin parul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...