Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Migrene


Recommended Posts

Migrene le am de mica .

M.au lăsat ani buni .la 27 de ani au apărut .investigatii peste investigații .Mama mea suferă de migrene.

După toate investigatiile..eco , tomografii , analize nimic! Migrene și migrene ...

Am început sa mănânc mai sănătos , emigrasem deja atunci și aveam stressul cât casa.

Deci apăruse pe fond stress_oboseala.

Acum știu de unde îmi apar , adăugând azi medicul de familie Ca ar fii și de lipsa mea de vitamine recenta.

Azi a fost urâtă tare .!...e o bezna totala afară cu o ploaie urâtă, mă ajuta de minune!

Pe mine mă interesa cum le mai calmați voi .ca azi am făcut și cafea cu lămâie ,degeaba.

Eu aveam săgeți în cap de mama focului dar mă gândeam ce se face la munca barbatimiu fără mine ....faliment scrie pe fruntea mea cu migrene .(ranjet).

Am renunțat și la ieșiri seara decât câte o ora stăm afară , la câte un suc ...numai sa evit oboseala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu sufar de migrene din adolescenta.

Daca iau medicamente in faza de aura sau imediat ce incepe durerea, scap usor. Cum insa nu mereu reusesc asta, de obicei am parte de 3 zile de chin.

Daca e posibil, ma ajuta sa stau intinsa in intuneric si liniste, sau sa fac baie calda.

Mai iau Ketonal. Cel mai bun e Imigranul dar ma zapaceste de cap, merge doar daca sunt in vacanta.

 

Cica dupa menopauza se reduc mult, abia astept sincera sa fiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat ipufrofen vreo 4 ....

Acu sunt chiauna!

Asa si mâine si poimâine ...robot!

Deși am un telefon mare ...nu puteam sa intru nici pe telefon azi sa verific email ceva...sa citesc pe aici ..nici atât!

M.as duce sa dac tratamente și la polul nord dacă as știi ca trec.

Mda eu sunt după mestra.

.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

 

 

o singura data am folosit piafen (fiola), cand ma innebunise o durere de masea si nu se mai gasea algocalmin fiole. m-am simtit drogata, parca pluteam si totul se misca in reluare, nu stiu cum sa explic. nu mi-a placut deloc senzatia si am evitat sa-l mai folosesc.

Cam asa ma sunt eu acu. .....

Dar mi.a trecut  capul  ....nu de tot .dar e ok desi cred ca raman la singura  pastila. 

Mi l.a dat  noul  medic  de familie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...