Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani sarbatoritilor zilei! La cat mai multi si mai fericiti! [acor]  [artif]

 

Sunt in urma cu ce s-a mai scris in ultimele zile, dar din am citit pe sarite acum putin, vad ca iar s-a ajuns la nemuritorul subiect: imobiliare! [:D] [ascuns]

 

Am fost si noi la vizionat un castel, dar nu pe-al soacra-mii, nici unul pentru noi sa cumparam, nu am castigat inca la loto! [:D] ne multumim cu casuta noastra mica si calduroasa! [il]

 

Va las cateva poze si ma duc sus la bicla mea draga si chinuitoare! [bicla] O pedalez zilnic pana imi iese limba de-un cot, dar... face bine la silueta! [:p]  Si ca sa ma laud si sa ma motivez sa nu cedez tentatiilor si sa ma las si pe tanjala... zic atat, intru in haine pe care nu le visam ca le voi mai imbraca vreodata, iar o doamna ce lucreaza la scoala la Sophia, care nu ma vazuse de mult, vreo 3 sapt m-a intrebat ce-am facut?! Am slabit?!  Bun.. incepe sa se vada, dar nu ma las, nu ma culc pe o ureche, mai am haine de dinainte de sarcina in care trebuie sa incap... visezzzzz!!!! [biz]

 

 

Deci sa pun pozele si sa ma car sus pe bicla mea. Aici am fost, e a 3a ora , odata in primavara acum 2 ani, anul trecut in vara si anul asta in toamna. E tare tare frumos si interesant, merita vazut! http://www.hevercastle.co.uk/visit/hever-castle/history/

 

Mai multe poze pe Fb ca la picasa iar am ramas fara spatiu [smulgpar]  si trebuie sa cumpar cica ori sa sterg alte albume sa fac loc la astea noi, dar nu vreau!!!  ma mai gandesc cand scot cardul la bataie ca sa nu o privez pe soacra de poze, nici pe ai mei parinti! [fri]

 

 

 

[dra]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitza,

 

ipoteza asta ar fi valabila daca piata ar fi cu adevarat libera.. dar ce te faci cu pargiile statului?!

intr-o economie stabila, inceputul crizei economice presupune si relansare economica din partea statului. Statul scade dobanzile la credite si impozitele ca sa stimuleze investitiile si unde doare pe noi, scade pretul la credite imobiliale. Deci cererea creste.

De cand a inceput criza, pretul la casele din germania e explodat.

dobanda la ecomonii e mai mica decat inflatia.


Postat Astăzi, 18:59

Pretul caselor e dat de cerere si oferta, e cererea mare si oferta mica, preturile cresc pe masura. Tarile dezvoltate din europa sint suprapopulate, cererea e mai mare ca oferta. Daca mexicanii si cei din  tarile din america de sud ar primi drept de munca in SUA, ar creste automat preturile la multe lucruri in state' nu numai la case. Casele in Europa sint mici nu ca nu le place astora sa se lafaie, ci ca nu e suficient spatiu pentru lafaiala, pamintul e foarte scump, numai cei foarte bogati isi permit vilane.

 

 

dar si la nivelul germaniei, sunt zone, mai putin industrializate, sau la tara, departe de autostrazi si ai teren si casa ieftina dar pierzi timp in trafic de inebunesti.

 

 daca nu v-am lamurit macar v-am ametit [hippi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...