Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Acum cativa ani aveam problema magnetilor de frigider.:))

Cumparam magneti fructe si legume.Si i-am pus pe frigider pe categorii.:)) Legumele pe usa frigiderului si fructele pe cea a congelatorului.:)) Fereasca sfantul sa gasesc ca amesteca cineva magnetii ca era dezastru.:)):)) Si am inceput sa gasesc cate unul spart "din greseala" si sa fac crize de nervi.:))Ce am mai lipit la ei...si am obosit sa fac atatea crize.:))

Acum a si fluturi printre legume si fructe ca ajuta la polenizare.:))

Si tot asa impartiti pe categorii, dar mult mai putini.

 

Pe centrala am magneti luati de pe unde am colindat prin lume...destul de putini.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Intrebare pentru fetele cu habar in ale medicinei: de vreo 2 zile imi tot amortesc palmele, e de fapt un fel de "furnicaiala" in degete. Pana azi imi amorteau 5-10 minute, ma lasau, iar imi amorteau peste cateva ore, si tot asa. Acum insa le amortite de vreo 2 ore si nu imi mai trece deloc furnicaiala asta. Ca sa nu zic ca am si stari de ameteala, plus maini si picioare umflate. Iau de cateva zile supradin, ca m-am gandit ca o fi vreun deficit de ceva prin organism (desi analizele au iesit ok), insa ori nu e suficient, ori e de la altceva.

Deja nu mai rezist .... aveti vreo idee ce pot lua sa imi treaca amorteala?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oh, eu nu suport magnetii. nici pe frigider, nici in alta parte. nu's de ce. majoritatea mi se par kitsch-osi.

vorba cuiva, prefer ca suvenirurile sa fie ceva practic si/sau util. am o cana mare adusa din turcia, din 2009, imi beau cafeaua din ea (la job). scrumiera, set sare si piper - tot de atunci, inca le am si le folosesc.

daca imi place vreun obiect decorativ, care sa se asorteze cu ce am prin casa, imi cumpar. dar magneti sa nu vad, prea sunt "pe toate gardurile".

ah, si imi place sa cumpar chestii parfumate, gen sapun, gel de dus, lotiune de corp. ba, intr-un an, innebunita de mirosul foarte placut din camera de hotel (turcia), mi-am cumparat solutie de spalat pardoseala dintr-un supermarket de la ei, al carei miros aducea cu mirosul din camera de hotel. si acum mai am un pic din solutia aceea, probabil o voi folosi la curatenia generala dinainte de craciun.

imi pare rau ca nu m-am gandit sa-mi cumpar vas tajine si set de ceainice pentru prepararea ceaiului turcesc...mi-a fost teama ca se sparge vasul in valizele trantite prin aeroporturi...

mikyyy, ar fi bine sa suni sau sa mergi la medicul care iti urmareste sarcina. ar trebui sa-ti masori si tensiunea arteriala, acum, cat simptomele exista si persista...nu stiu, zic si eu...paza buna trece primejdia rea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Mickyyy, cam asa cum zice Rox, si eu am avut senzatii din astea, la prima sarcina, cand peste zi mi se umflau f tare picioarele (si atunci aveam si senzatii de astea de amorteaza si furnizaturi, oricum, f obositor). Era si ft cald afara, si nu mi-a priit in sarcina atata caldura (ca in rest, urasc frugul). Asta a fost si motivul pt care am intrat mai repede in prenatal, de la 1 iunie (si DPN aveam pe 10-11 iul). Pur si simplu nu mai puteam sta in picioare in autobuz, si la birou doar pe scaun, din cauza umflarii picioarelor.

 

Eu dupa cum stiti, imi iau vederi de oriunde ma duc, sau imi aduc/trimit altii. Acum colectioneaza si fetele cu mine.

Ele isi mai iau si magneti, in special cu poze din locurile unde ne ducem. Nu le tinem pe frigider, ci pe o tablita magnetica, unde au si litere si cifre magnetice si se joaca cu toate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi colectionam magneti; avem de peste tot de pe unde am fost...multi sunt in forma de animale, altii sunt pictati manual...dulapurile noastre de la bucatarie sunt toate magnetice (asa se fac aici in general)...asa ca loc am destul...si la mine sunt aranjati pe caprarii [:)] si nu accept sa le schimbe careva pozitia...

 

Pe langa asta, avem si colectie de pahare si halbe de bere...la fel, adunate din toata lumea....cred ca am ajuns la 80...si astea sunt de toate marimile (inclusiv gen pahare de tuica) si formele...am unele ciudate rau, zici ca sunt indoite de la mijloc...am cumparat un dulap special pt bucatarie, care in partea de sus are vitrina....pe 3 randuri...toate sunt ocupate...o parte sunt insa in dulapul normal, ca nu au mai avut loc; pe-alea le folosim, nu stau la expozitie [:)]  al meu a zis ca trebuie sa ne oprim, altfel ne trebuie un al doilea dulap pt ele...si loc nu mai avem [ups]

 

Aseara am citit intr-un ziar austriac despre un tata, care si-a pedepsit fetita de 2 ani, bagand-o sub dusul fierbinte...si a oparit copilul, care dupa 2 saptamani de stat in spital, a decedat...eu nu pot intelege chestia asta...cum sa pedepsesti asa un copil ? [bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Azi a mancat pamant din ghiveci. Ce fac? Ii pun iarba sau grau undeva?

Da, poti sa-i pui grau, intr-un vas mic, pe vata (asa cum pui -daca pui- de Sf. Andrei). Cand creste mai mare, il tunzi regulat ca sa nu imbatraneasca si sa faca spic. Tine aproape o luna in formula asta.

Totusi, adu-i mai intai un smoc de iarba de afara, sa vezi daca o intereseaza. S-ar putea inca sa fie prea mica, nu stiu de ce, pisicii mici nu prea mananca verdeata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Aseara am citit intr-un ziar austriac despre un tata, care si-a pedepsit fetita de 2 ani, bagand-o sub dusul fierbinte...si a oparit copilul, care dupa 2 saptamani de stat in spital, a decedat...eu nu pot intelege chestia asta...cum sa pedepsesti asa un copil ? [bang]

 

 

e plina lumea de redusi sadici care trec drept oameni normali, zau asa.

 

eu de cand am venit in tara asta - unde zicem ca e mai mare civilizatia decta in romania - nu incetez sa ma minunez de cata cruzime pot da dovada unii parinti cu copiii. sadism in toata regula, cu zambetul pe fatza si vocea mieroasa. chiar imi zic ca ar scapa mai ieftin copilul ala cu o palma la fund. inca nu mi-am revenit dupa o scena de la gym de saptamana trecuta. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...