Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Ce mi-a placut aia de la ziki cu cotofenele chiraitoare... [:-)))]

Mai, nu-s toti baietii asa de oripilati...in clasa la Ana sunt cativa flacai care o coplesesc cu atentii...iar favoritul este foarte staruitor (poate de aia e si favorit). In vacanta asta de o saptamana, el a tras o fuga cu parintii in Dubai, de unde i-a adus Anei un tricou. De care este foaaaarte mandra.

Va dati seama si parintii aluia...se pun la mintea lui...dar ce sa faca? Dragostea e dragoste...

Nu-i vorba, si eu m-am indragostit efectiv in clasa I si am iubit-o pe fata aia (asa, la rece) pana am terminat scoala generala, adica abea intr-a 8-a (si putin la liceu) am gustat din rodul asteptarii mele.

 

Am asa, un gust amar citind povestile voastre cu despartirea fizica copil-parinte. Nu, nu am ceva concret de adaugat, stiu ca fiecare caz are istoricul propriu...eu cand am divortat m-am tinut de Ioana cu dintii pentru ca stiam ca fosta vrea sa se mute la Cluj. Era de inteles, era clujeanca, eu o facusem bucuresteanca, asa ca toata viata ei era in Cluj, daca nu mai eram eu, ce o lega de Bucuresti? Si am vazut clar viitorul, pe care il povestiti si voi, si Ioana nu pleca in alta tara...

Asa ca Ioana a ramas cu mine si fosta n-a mai plecat, si astazi este aici si are o relatie cu fata ei dupa pofta inimii (conteaza mai putin ce parere am eu despre relatia asta).

Cred totusi ca, desi mi-ar sari ochii din cap, tatal aflat la sute de km nu are multe sanse, asa ca mai bine n-ar forta nota si ar lasa copilul sa evolueze, la o anumita varsta poate copilul ar intelege drama parintelui sau. Poate...

De curand o prietena a plecat definitiv, tatal a fost de acord, insa vin vremuri grele, copila n-a plecat chiar impacata cu situatia, naiba mai stie cum e bine sa faci in viata asta de rahat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ati scris, nu gluma, de ieri pana azi.

dar n-am citit nimic inca, sper sa recuperez pana diseara. am intrat doar sa ma vait sau sa ma laud, functie de cum va evolua situatia. Dimineata mi-a fost rau, atat de rau ca nu le-am dus la scoala pe cele mici iar pe malina doar am trecut-o strada si am trimis-o mai departe singura. nu stiu daca e doar din cauza oboselii (n-am dormit mai mult de 4-5 ore azi-noapte), a sarcinii la modul general sau chiar bebe se grabeste sa vina acum (37 de saptamani si 4 zile). Cert e ca de dimineata am contractii intr-o veselie. Doar ca momentan sunt neregulate. dar niciodata n-am avut atat de multe si atat de mult timp. am stat si vreo ora in cada, sperand sa treaca, dar nici gand. Iar bebe se zbate pe-acolo cum n-a facut-o niciodata, sare burta in toate partile!!

asa ca stau in pat si astept, ori sa treaca, ori sa se regularizeze ca sa il sun pe doctor. nici nu stiu daca imi doresc sa fie doar o alarma falsa sau nu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, sa stii ca esti foarte aproape, iar 37 saptamani implinite e termen foarte bun pentru a 4-a sarcina! poti sa te superi pe mine ca zic din nou, dar e obligatoriu sa chemi pe cineva la tine. soacra, mama, oricine ar fi. nu este in regula sa fie copiii singuri cu tine si sa ti se rupa apa sau sa fii in travaliu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, soacra s-a operat de hernie de disc acum 3 saptamani, deci iese din calcul ajutorul ei, iar cumnata evident ca acum prefera sa stea sa isi ajute mama decat sa vina la mine. nu spun ca n-ar veni cateva zile daca ar fi sa nasc si sa am nevoie, dar in situatia de fata, cand mama ei are si ea nevoie de ajutor e clar ca eu nu devin o prioritate.

iar mama ... pot apela la ea maxim 2 saptamani legate. mai mult de atat - isi pierde "jobul" de la tara (e pensionara dar tine contabilitatea primara la o firma din sat - merge zilnic 2-3 ore la munca), plus ca mai are niste pasari pe acolo plus un caine, o pisica, etc. Cu astea o ajuta sa zicem matusa, dar nici ea nu e disponibila la infinit. Si in plus, mama e un factor de stres pentru mine, s-o am aici preventiv 2 saptamani, imi creaza un disconfort psihic mult mai mare decat imi creaza durerile fizice asociate sarcinii.

 

si da, stiu si eu ca pot naste oricand. azi cand am.iesit sa o trec strada pe malina m-a luat la ochi o tanti necunoscuta pe strada direct cu "nu-i asa ca gata, vine si baiatul?!", dar spusa parca la modul de premonitie, adica vine acum - azi/maine.

ecografic, dpn-ul e 30 noiembrie, dar orice e posibil. eu ma bazez pe faptul ca atat cu malina cat si cu daria am nascut dupa 40 de saptamani, chiar 41. lizi nu se pune ca a fost programata, dar la ele fie a fost naturala fie cezariana de urgenta dar in timpul travaliului, si asta ma face sa sper ca prind sfarsitul lunii cu sarcina

desi afurisitele astea de contractii vad ca s-au pus pe mine azi, ba ma lasa, ba ma iau. am avut vreo ora de liniste insa de 10-15 minute vad ca iar au luat-o de la capat. Tot neregulate. Nu stiu daca sa iau sau nu nospa, mi-e teama sa nu fie totusi un debut de travaliu, si cum deja sunt la a 4-a sarcina si e posibil ca travaliul sa fie semnificativ mai scurt.....daca cumva se calmeaza durerile si ma trezesc cu dilatatie 5-6 cand revin in forta..pana ma pregatesc, pana ajung la spital....nu ca n-as vrea sa nasc natural, dar parca riscurile nu's tocmai de neglijat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nemtii vorbesc de cadourile de Craciun deja; un neamt cheltuie in medie 450 euro pt cadouri [:)]

 

Ziki, da, perusii sunt dragalasi rau; noua unul ne-a zburat de pe balcon, din colivie; am plecat sa-l cautam printre blocuri; de parca el era prost sa ne astepte pe noi...altuia i-am dat furazolidon - asta la sfatul unei prietene, care ii daduse si ea perusului ei, pt ca facea moale; a murit saracul  [batcap]

 

Pe mine Marcia m-a intrebat acum ceva timp despre sexul oral, stai si explica-i [fal]

Cand era mai mica, credea ca daca lumea face sex, apare automat si copilul; asa ca noi nu aveam voie sa facem sex, pt ca nu vroia frati sau surori; la un moment dat insa, i se pusese pata, ca sa facem un bebeu; vine la mine si ma intreaba daca vreau sa fac un bebe...o trimit la ta-su sa-l intrebe pe el; ii zice : papi, faci azi sex cu mami ? ca vreau o surioara [:-)))] ta-su a trimis-o la mine, sa ma intrebe daca vreau eu sa fac sex  [:I]

il mai intreaba si pe el chestii de-astea mai sensibile, se face saracul rosu la fata...si o trimite la mine...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...