Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Karula,  stai asa nu pleca, ca tot te-am prins. Ca vreau sa te intreb ceva: cat costa intrarea pt a vizita palatul Schonbrunn? Ca daca om ajunge prin Viena, mi-a placea tare mult sa vizitez... si sa stiu la ce ma astept. Se intra la orice ora, sau este cu ghid si sunt anumite ore de intrare a grupurilor? Trebuie programare sau ceva?

 

CU alegerile iti dau dreptate, pe masura ce a trecut timpul procesul electoral s-a degradat :(( : mitinguri cu oamani platiti, pomeni eelctorale, turism electoral, mizerii.... nu-mi place deloc.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Buflea, eu cand aveam o prietena si simteam ca ma indragostesc mai cu foc, ma desparteam de fata. Ca sa nu ma complic [:)] Sigur ca sufeream un picutz...

Nici eu nu stiu acum ce era in capul meu atunci...asa ca cum vrei tu, cu minte de adult, sa intelegi ce-i umbla unui copil prin cap?

 

De acord cu ce zice Rufus. E greu sa intelegi ce e in mintea lor. 

 

Eu cand aveam 17 ani si ceva, aproape 18, ne-am indragostit reciproc cu un baiat, el mai mare ca mine, ramasese repetent din cauze de probleme familiare(mama murise cand avea 16 ani si tata la cateva luni dupa, un frate mai mare, casatorit, el ramas singur, statea singur si nu se mai ocupa de carte). Era baiat destept dar din cauza probelemelor si a anturajului a decis ca nu e pentru mine. Si am suferit amandoi, stiam ca sufera ca un caine dar era decizia lui. Am suferit si eu, era primul meu iubit si primul baiat care imi dadea atentie, stiti si voi, te simti cea mai importanta persoana din lume...si brusc, a curmat el totul. De asta ziceam ca ce a trait Diana era ceva deja-vu din exact aceeasi perioada a vietii mele. 

 

Chestia ca fiind constient ca poti sa faci sa sufere persoana de langa tine, mai mult daca ramane cu tine decat fara tine, te gandesti ca ii lasi fericirea dupa ce trece etapa de durere...si cred ca e chiar asa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia uite, Monica: http://www.schoenbrunn.at/en/besucherinfo/tickets-touren.html 

E si orarul acolo, tot. Merita sa luati si trenuletul care face turul intregului "domeniu", cu gradinile, halta la Zoo care merita neaparat vazuta daca n-ati mai vazut-o si mai ales daca prindeti o zi frumoasa :), cu Gloriette. Asta insa e scump, mama lui de trenulet, vreo 7 euro de om si 4 de copil. De parca ar fi avion: http://www.zoovienna.at/besuch-und-tickets/panoramabahn/

Cand veniti?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karula, ce scumpa e minunea ta mica! si ce desen frumos pt mos, cine l-a facut?

 

m-am gandit aseara la chira, in timp ce alex facea un fit de "i just wanted a parrot of much and it seems that i should not have it!"

 

si cand am intrebat why not, a zis ca pentru ca he is not an expert with animals and he didn't teach him anything yet. si cand am inceput sa vb despre cum these things take time, a inceput sa planga ca what if it takes so much time that he (Alex) will grow old and die? 

 

asa ca help:

 

toata lumea care a avut perusi, va rog, instructiuni detaliate despe cum ati facut pasarile alea mici cu creier si mai mic sa vrbeasca, sa vina la voi, sa nu zboare bezmeticie prin colivie cand bagati mana sa-l scoateti?

 

help, help, help!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, alarma falsa. nicio contractie in ultimele 2 ore, ba chiar mi-am facut de lucru prin bucatarie si nu mi s-a mai facut rau!

nu sunt la forma maxima dar sunt in limite ok acum.

 

monica, nicio sansa sa ma atinga vreo dezbatere electorala in asemenea hal incat sa nasc. azi daca am stat in pat toata ziua, am.citit, m-am.uitat la stiri, am postat pe forum....program de voie.

 

fix cand scriam mesajul asta si ma laudam ca s-au terminat contractiile, mai aparu una de toata frumusetea. o fi din cauza ca petrecut ultima jumatate de ora bucatarind si spaland vasele, si chiar daca pe moment m-am simtit ok, de fapt am exagerat?! dar am zis sa profit ca mi-e bine cat pot mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula,  stai asa nu pleca, ca tot te-am prins. Ca vreau sa te intreb ceva: cat costa intrarea pt a vizita palatul Schonbrunn? Ca daca om ajunge prin Viena, mi-a placea tare mult sa vizitez... si sa stiu la ce ma astept. Se intra la orice ora, sau este cu ghid si sunt anumite ore de intrare a grupurilor? Trebuie programare sau ceva?

 

CU alegerile iti dau dreptate, pe masura ce a trecut timpul procesul electoral s-a degradat :(( : mitinguri cu oamani platiti, pomeni eelctorale, turism electoral, mizerii.... nu-mi place deloc.....

Monica, cineva isi bate joc de mine :( Mesajul de mai sus era mai mare, dar nu a aparut decat linkul. Incerc din nou

 

E si orarul acolo, tot. Merita sa luati si trenuletul care face turul intregului "domeniu", cu gradinile, halta la Zoo care merita neaparat vazuta daca n-ati mai vazut-o si mai ales daca prindeti o zi frumoasa :), cu Gloriette. Asta insa e scump, mama lui de trenulet, vreo 7 euro de om si 4 de copil. De parca ar fi avion: http://www.zoovienna.at/besuch-und-tickets/panoramabahn/

Cand veniti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu cand aveam o prietena si simteam ca ma indragostesc mai cu foc, ma desparteam de fata. Ca sa nu ma complic [:)] Sigur ca sufeream un picutz...

Nici eu nu stiu acum ce era in capul meu atunci...asa ca cum vrei tu, cu minte de adult, sa intelegi ce-i umbla unui copil prin cap?

Ha, ha ...eu nu am putut niciodata sa imi tai dintr-o placere, in virtutea unui viitor pe care il banuiam nefast. Nici cand eram mai frageda, nici macar acum ...

Niciodata si in nici un domeniu, fie ca e el dragoste, relatii, prietenii pe care le banuiam nepotrivite ...si nu in ultimul rand mancarea, pofta de a gusta ceva.

Cum mai, sa tai din ceva ce-mi place si ma face sa ma simt bine, constient, ca sa nu ma mai complic ? Pai nu tot suferinta este, fie ca e acum sau mai incolo ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...