Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Multumesc, Aqai! Ingerasul cu lampion a inceput sarbatoarea rupandu-si genunchiul si a incheiat-o spargandu-si buza. La ea asta e asa, de zi festiva, in zile obisnuite poate si mai mult  [batcap] . Chira a facut desenul. Si o scrisorica cu doua dorinte, cum ne e intelegerea. Iana a scris o lista cu jumate din catalogul de jucarii. O doare undeva de intelegerea noastra. Dar pentru ca a scris lista aia singura si are un foarte dezvoltat simt al limbii (sau o foarte puternica dorinta de a primi cat mai mult, cat mai "tot"), am lasat-o asa  [:)] .

 

Mi se rupe inima de jalea lui Alex. E ca si cum am incepe noi acum toti odata sa bocim ca la ce-am mai investit atata amar in copiii astia, ca tot n-o sa apucam sa-i vedem pana la capatul vietii lor :((

 

 

sunt copiii astia sensibii ceva de groaza.

 

pupam genunchi zdrelitzi de iana!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Chiar ca este greu de inteles mecanismul judecatii lor ...sa va spyn ultima isprava a lui fiu-meu ?

Luni, cand Flavia a stat acasa cu febra si el s-a dus la scoala, intrebat de copiii si councelerii din after care "unde e Flavia", Alex le-a spus ca e bolnava, acasa, are Ebola ...(n-am emoticoane pe tel, dar as pune unul numit " valeu").

Noroc ca aia din after care au ras, dar copiii aia, daca se duc acasa si spun ca este cineva in scoala cu Ebola ?

 

Mamaaa ce l-a certat barbatul ...i-a spus ca daca se prezinta aia de la infectioase la usa, il da pe el, sa-l cerceteze de Ebola ...

 

 

vai de mine ce de idei are Alex!!!! valeu!!! si ce-o sa-l ia Flavia la 3 pazea, vezi tu numai!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci, acu' ca am citit:)))

Mai zic intai una offtopic [:-)))]: a sosit valizaa!!! Deci am de spalat, o masina de chiloti&sosete, plus other stuff. Dar, avem ciocolati, branza, prosciutto si altele :)))

 

Aqai, vai ce tare Alex!! Dragut de tot. Despre pasaruici n-am nimic de zis, dar ai fost asa draguta cu 'sa nu se mai zbata cand bagi mana in cusca' :)))

Sper sa ii trainuiti cat mai curand! [pup]

 

Buflea, bestial Alex cu ebola. Buuuna poanta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Iertaciune, nu stiu din ce-s facuta, jur ca nu sunt chiar ultima nesimtita de pe pamant, dar la fazele astea eu nu ma pot opri din ras de-ala din toata fiinta [:-)))]

Ce tare a fost Alex, ia mai da-i o scatoalca dupa ceafa din partea mea!

Acum sa recunosc ca si pe mine m-a bushit rasul.. Si totusi, ce e in mintea lui ??? Vrea sa atraga atentia prin orice ? Ce nevoie are ...ca cica e unul din popularii scolii, zice el si confirma Flavia.

 

Apropo, noul proiect de la AT (academically talented) este despre AT. Iar i-a impartzit in echipe si trebuie sa faca promovarea programului AT, astfel:

- o echipa se ocupa de appearance - sa faca un banner

- o alta de description

- o alta de utility

- si una de slogan

 

Alex e in echipa cu sloganul ...trebuie sa gaseasca un slogan pentru programul asta, care sa ramana in mintea copiilor si sa ii determine sa munceasca, sa intre in el.

 

Idei ?

 

PS ...Alex a zis pana acum: "Think big, work hard, be smart - Academically Talented Program"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai

[flo2] pai o sa fie o perioada de acomodare, perusul pana se obisnuieste cu noua familie, ca sa nu zboare bezmetic prin casa noi am preferat sa scurtam aripioarele, asta pt inceput pe urma nu a mai fost nevoie zbura in voie prin casa, al meu perus nu suporta sa aive usa inchisa la colivie, vrea afara asa ca a tras de zabrele pana a rut 2 si iesea orcum, pana ne-am prins si i-am lasat isa de la colivie tot timpul deschisa,

iar multa eabdare noi il lasam pe masa si ii puneam seminte si venea sa manance si vorbeam cu el si incet a inceput sa aive incredere in noi sa vine sa manance din palma sa stea pe deget sau pe umar,

gasesti si mai multe info pe net, vezi ca le place sa se scalde sa ai un capacel mai mare sau o castronas mic pt joaca lor in apa [:)]

mult succes, [flo2] si lasai pe copii sa se ocupe de dresat sigur le va placea

 

 

pai m-am gandit si eu la scurtat aripioarele, dar vezi de-l prinde, daca mai insistam ieri cat de cat, cred ca-i crapa inimioara!

 

si sa-i dau drumul direct in casa, imi e frica ca nu mai ajunge-n cusca veci, ba se mai infige si intr-un geam si-si rupe gatul. noi avem niste geamuri imense, cat peretele, la living si fara perdele :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nope.tudor aseara, din proprie initiativa, s-a zgait o juma' de ora la o carte despre cosmos!!!! fara sa-l pun eu sa faca nimc, doamne, era sa lesin!

Deci cred ca e ceva in atmosfera Terrei. Ce a ciudat. Aseara Patrick s-a dus la teme singur si cand am intrebat ce face a zis ca transcrie planul de idei din clasa ca scrisese prea urat. Whaaaattt??? Eram cu ochii bulbucati ca in emoticoanele oversized. Am facut cruce cu limba in cerul gurii si l-am laudat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu cred ca la 9-10 ani e cam devreme sa ii indemnam sa citeasca despre sex, sunt suficiente notiunile de igiena a partilor intime, ce diferentiaza baietii de fetite, descrierea corpului uman. Sigur ca vor fi mereu copii mai precoci si mai curiosi care vor citi si vor sti. O carte pe intelesul si la nivelul lor, "uitata" nici prea la vedere nici prea la neindemana, poate fi utila.

 

 

 

 

asa, asa cred si eu, de aceea nu-mi bat capul :D le-am luat o carte de anatomie, cu toti muschii jupuiti, si ochi popping out din orbite, asa plini de vase de sange, mai rau ca de halloween, macar sa invete di tati daca-i pocneste curiozitatea, dar atata tot.

 

alex e ingrijorat ca asa-i e felul, gaseste el ceva sa se ingrijoreze in orice situatie :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...