Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De acord cu ce zice Rufus. E greu sa intelegi ce e in mintea lor.

 

Eu cand aveam 17 ani si ceva, aproape 18, ne-am indragostit reciproc cu un baiat, el mai mare ca mine, ramasese repetent din cauze de probleme familiare(mama murise cand avea 16 ani si tata la cateva luni dupa, un frate mai mare, casatorit, el ramas singur, statea singur si nu se mai ocupa de carte). Era baiat destept dar din cauza probelemelor si a anturajului a decis ca nu e pentru mine. Si am suferit amandoi, stiam ca sufera ca un caine dar era decizia lui. Am suferit si eu, era primul meu iubit si primul baiat care imi dadea atentie, stiti si voi, te simti cea mai importanta persoana din lume...si brusc, a curmat el totul. De asta ziceam ca ce a trait Diana era ceva deja-vu din exact aceeasi perioada a vietii mele.

 

Chestia ca fiind constient ca poti sa faci sa sufere persoana de langa tine, mai mult daca ramane cu tine decat fara tine, te gandesti ca ii lasi fericirea dupa ce trece etapa de durere...si cred ca e chiar asa.

Pai e ca si cum el te-a dat pe tine pentru golaneala si anturajul prost, in loc sa te aleaga pe tine si sa treaca el la o viatza "curata" ...asta e alegere buna ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karula, ce scumpa e minunea ta mica! si ce desen frumos pt mos, cine l-a facut?

 

m-am gandit aseara la chira, in timp ce alex facea un fit de "i just wanted a parrot of much and it seems that i should not have it!"

 

si cand am intrebat why not, a zis ca pentru ca he is not an expert with animals and he didn't teach him anything yet. si cand am inceput sa vb despre cum these things take time, a inceput sa planga ca what if it takes so much time that he (Alex) will grow old and die?

 

asa ca help:

 

toata lumea care a avut perusi, va rog, instructiuni detaliate despe cum ati facut pasarile alea mici cu creier si mai mic sa vrbeasca, sa vina la voi, sa nu zboare bezmeticie prin colivie cand bagati mana sa-l scoateti?

 

help, help, help!

Eu n-am sfaturi pentru papagali, dar mi se pare Alex al tau atat de profund si intelept in gandire, chestie care nu am vazut-o la mine acasa ...ai mei nu gandesc niciodata in viitor, despre viitor ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 :)))) Pai nici parcarea in Viena n-o platesti daca lasi masina la intrarea in oras. Ai fost tare simpatica!

Merci Karula pt site [flo2] , m-am lamurit ce si cum. Din cate am inteles la turul de baza nu este cu ghid. Sper sa apuc sa-l vizitez, am vazut ca se inchide la 5, mi-am dorit de mult sa ajung sa vizitez, am vazut si filmul "Sissi, tanara imparateasa"...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, veniti la targurile de Craciun? (care apropo, se deschid duminica).

Poate va tenteaza si resedinta de iarna a printului Eugen de Savoia, la Belvedere http://www.belvedere.at/de/schloss-und-museum/winterpalais

 Pe langa alte bune obiceiuri si maniere [:)] , personajul a avut unele dintre cele mai frumoase resedinte (Schloßhof, de ex, la vreo 60km de Viena, e o bijuterie)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai e ca si cum el te-a dat pe tine pentru golaneala si anturajul prost, in loc sa te aleaga pe tine si sa treaca el la o viatza "curata" ...asta e alegere buna ?

El nu se putea ridica, nu putea da la facultate, ca nu ar fi intrat. M-ar fi tras pe mine lângă el, imi zicea mereu ca eu trebuie sa plec din oras, la facultate. Ca acolo o sa imi găsesc pe altul, ca nu putem fi prieteni eu acolo si el "aici". Sincer, atunci nu i-am inteles rationamentul, imi era ciuda. Ca exact cum spui, nu vrea el sa se ridice. Apoi am inteles, nu avea șanse sa plece din oras. Nu atunci, cu mine. Ca apoi a lucrat la radio, s-a însurat, a divorțat si e plecat in Italia :)). Daaa, sigur ca stiu despre el. La ce e bun FB? Dar nu, nu suntem prieteni, insa avem prieteni comuni. ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah Viena, prima mea dragoste din vest! Stăteam la 6 ore distanță, plecam in weekend pana acolo.

Zoo e superb! Dar si restul, tot e frumos. Si numai pentru o plimbare in ring merita. :)

 

Noua ne-a plăcut mult si muzeul de științe naturale, e acolo in ring. Dar la "Sissi" am fost si noi prima data. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de tema zilei, sexul pe intelesul copiilor, eu am vorbit cam pe la 8-9 ani despre ciclu si transformari ale corpului ei, si vag despre copii. de fapt in detaliu despre tot ce urmeaza conceptiei, fara detalii despre conceptia propriu-zisa. Apoi, de-a lungul timpului i-am raspuns cat am putut de sincer la orice fel de intrebari cu tenta sexuala, de la gay la teste de sarcina sau conceptie si nastere. n-a fost extrem de curioasa cu conceptia pana am descoperit misterul, primise la 9 ani un atlas cu corpul uman de la o cunostinta, atlas care la prima rasfoire parea foarte ok pentru ea, prezenta pe larg cam totul, sistemul osos, nervos, organele interne si externe, etc. insa undeva, prin cele 100 de pagini color se strecurase o imagine extrem de explicita cu un penis intr-un vagin, vazuta din sectiune laterala. si cu textul de rigoare sub, care explica academic ce presupune de fapt conceptia. asa ca fata mea avea informatia exacta direct de la sursa, fara ca eu sa am habar :). de asta nici nu a insistat vreodata pe explicatii exacte, fiind preocupata de restul aspectelor care tin de sex dar nu le gasesti in atlase.

Cu surorile ei n-am vorbit nimic inca pentru ca niciuna nu si-a manifestat interesul. dar nu exclud ca Malina sa le fi facut deja rezumatul complet a tot ce stie ea :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...