Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Noi-eu cu sotul-am fost in luna de miere in tur prin Europa. Viena a fost prima capitala vestica in care am ajuns. Si Muzeul de Stiinte naturale, primul de gen pe care l-am vizitat (ca de atunci am mai fost si in alte orase, inclusiv in Smithsonian), eram fara copii. :) (si mai era in antichitate, acum vreo 10 ani). Puh, cred ca am stat 5 ore in muzeu, nu ne mai scotea nimeni de acolo! :)) Cred ca s-a inchis, de asta am plecat :). Oricum, asa ca Viena nu mi-a ramas niciun oras la inima, de asta mi-a parut rau ca s-a dus barbatu' singur la congres. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai,

 asta in timp, deci pt 2-3 saptamani, lasa-l in colivie asa cum e, pana va percepe ca prieteni si se obisnuieste cu noua casa, pe urma e treapta 1 si 2....5

multa rabdare [flo2]

 

 

ok, deci patience, exactce ne lipseste:)

 

Buflea, asa e alex. un omuletz mic cu o minte taaaaare intortocheata. ci cu mult what if si in general multe scenarii pesimiste. si cateodata n-am cum sa-l scot din ele orice incerc.

 

aseara l-am tinut in brate o ora si mai bine sa adoarma, o vreme o sa stau mai mult pe langa el seara...

 

monica, distractie placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Karula pt site [flo2] , m-am lamurit ce si cum. Din cate am inteles la turul de baza nu este cu ghid. Sper sa apuc sa-l vizitez, am vazut ca se inchide la 5, mi-am dorit de mult sa ajung sa vizitez, am vazut si filmul "Sissi, tanara imparateasa"...

Monica, trebuie neaparat sa iti spun asta. Acum vreo 15 ani, erau 2 tururi, fara ghid, dar audio ...eu m-am calicit la bani si l-am luat pe ala mai scurt si mai ieftin ...atat de mult mi-a placut, ca la terminarea turului, am iesit afara si l-am cumparat pe cel lung.

Morala: chiar daca e mai scump, merita turul cel mai complet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi-eu cu sotul-am fost in luna de miere in tur prin Europa. Viena a fost prima capitala vestica in care am ajuns. Si Muzeul de Stiinte naturale, primul de gen pe care l-am vizitat (ca de atunci am mai fost si in alte orase, inclusiv in Smithsonian), eram fara copii. :) (si mai era in antichitate, acum vreo 10 ani). Puh, cred ca am stat 5 ore in muzeu, nu ne mai scotea nimeni de acolo! :)) Cred ca s-a inchis, de asta am plecat :). Oricum, asa ca Viena nu mi-a ramas niciun oras la inima, de asta mi-a parut rau ca s-a dus barbatu' singur la congres. :)

 

 

auzi, luna de miere, ce decandenta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, sa mergi si la Dresda...am fost deja de 3 ori...si sigur vom mai merge...ne-am indragostit de orasul asta  [:)] si de Elba....si imprejurimile sunt ft faine....pacat insa ca multi nemti (din sud sau vest) nu au fost vreodata in est...au mult de pierdut...am avut un coleg din Frankfurt care spunea ca Munich nu e in Germania  [:)] 

 

Si noi vom mai merge la Viena, in vara a fost doar asa in trecere....insa primul oras pe lista noastra de vizitat la anul e Venetia  [pk] in aprilie..deja totul aranjat; una din matusile elvetianului meu are un ap.acolo; asa ca ne-am trecut pe lista...de-abia astept...

 

Aqai, cu perusii trebuie sa ai rabdare...si noroc...ca nu toti sunt prietenosi...noi am avut si cativa mai salbatici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaa ...eu nu am stiut ca menstra poate vebi la 9 ani. Pai Flavia tocmai face 9 ani luna viitoare.

 

Si iar ma izbesc de aceeasi dilema la care nimeni nu raspunde ...cum incep ? ...pentru ca ea nu m-a intrebat nimic pana acum.

 

"Draga Flavia, azi trebuie sa iti vorbesc despre ciclu " ?

 

Cartea aia nu a interesat-o deloc. Daca Alex a rasfoit-o, ea nu a trecut de coperta ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, sugestie: faceti-va obiceiul sa mergeti la piscina in familie. si cand tu esti la ciclu, nu mergi. or sa inceapa sa te intrebe de ce... si iaca oportunitatea.

 

asa am patit noi vara dinaintea asteia. ma indoiesc ca mi tin ei minte ce am povestit, dar tot ma bateau la cap cu ei de ce nu intru in apa la piscina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...