Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

buflea, sugestie: faceti-va obiceiul sa mergeti la piscina in familie. si cand tu esti la ciclu, nu mergi. or sa inceapa sa te intrebe de ce... si iaca oportunitatea.

 

asa am patit noi vara dinaintea asteia. ma indoiesc ca mi tin ei minte ce am povestit, dar tot ma bateau la cap cu ei de ce nu intru in apa la piscina.

Dar tu de ce nu intrii in apa, ca eu intru. Adica sa na duc eu la piscina sau la plaja si sa stau pe margine ?

 

Rox, bine ca a ajuns branza ...si bine ca mi-ai adus aminte de spalat ...am la rufeeeee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Pai nu tot suferinta este, fie ca e acum sau mai incolo ?

 

Nuuuu...cand te aprinzi tare e naspa...uite, unii mai slabi de inger se si sinucid...

Daca esti doar putin luat, e mai usor. Si oricum, alta placere e undeva pe-aproape. [:)]

Adica asa e la adolescenta...sau asa ar trebui sa fie, de obicei marea dragoste nu atunci apare, asa ca de ce sa te blochezi, mai bine experimentezi, traiesti lejer si frumos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, veniti la targurile de Craciun? (care apropo, se deschid duminica).

Poate va tenteaza si resedinta de iarna a printului Eugen de Savoia, la Belvedere http://www.belvedere.at/de/schloss-und-museum/winterpalais

 Pe langa alte bune obiceiuri si maniere [:)] , personajul a avut unele dintre cele mai frumoase resedinte (Schloßhof, de ex, la vreo 60km de Viena, e o bijuterie)

Nu, nu venim acum ci in vacanta de iarna, de revelion, am zis sa mergem in Budapesta, pe urma am zis sa mergem o tura si pana in Viena, eu imi doresc tare mult, am fost o singura data in trecere, cand am vizitat domul Sf. Stefan.

Inca nu ne-am facut planurile pe de-a intregul, tatonam putin terenul....

 

Merci frumos pt info [flo2]  Imi dau seama ca-s atatea de vizitat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaa ...eu nu am stiut ca menstra poate vebi la 9 ani. Pai Flavia tocmai face 9 ani luna viitoare.

Si iar ma izbesc de aceeasi dilema la care nimeni nu raspunde ...cum incep ? ...pentru ca ea nu m-a intrebat nimic pana acum.

"Draga Flavia, azi trebuie sa iti vorbesc despre ciclu " ?

Cartea aia nu a interesat-o deloc. Daca Alex a rasfoit-o, ea nu a trecut de coperta ...

Eu am impresia ca tu esti supărată pe copiii tăi, ai epuizat toate pedepsele pe care le aveai in căpșorul tau si a iesit la lumina partea malefică din tine.Si ai inceput tu sa il sperii pe baiat cu numaratul gaurilor pe care le au fetele si ce se poate intampla pe acolo:)) si acum vrei sa o zapacesti si pe Flavia saraca spunandu-i ca una dintre gauri nu e tocmai cuminte.:)):))

 

Eu zic sa il chemi si pe Alex atunci cand ii spui Flaviei despre menstruație...ca asa ii potolești pe amandoi doar cu o discutie.:)):)):))

Sa vezi atunci distractie pe capul lor.Daca le mai pui in brate si o carte cu explicatii si fotografii frumoase legate de temă...o sa va distrati maxim.:)):)):))

Mai ales ei.:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am si eu fixatiile mele :) nah. e o idee, incearca si vezi si asa macar nu o mai alergi pe flavia cu carti "highly inappropriate" :P

 

Ii place, asa ca o sa caute o carte explicita si o sa o sperie si 8e Flavia. Ca doar nu o sa il lase doar pe Alex oripilat.:)):)):))

 

Ce placere americanii astia sa isi chinuie copiii !:)):))

(Sper ca va dati seama ca glumesc:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, apropo tot de Flavia si "naivitatea" ei ...aseara ne uitam pe YouTube la niste curse de stafeta ...ca Alex a zis ca el nu stie ce e aia ...

 

Si eu zic la un moment dat : wow, ce bine arata alergatorii astia, uite ce muschi au.

 

Si Flavia : Mom, stop looking ....you are married !!!

 

Whaaaat, de cand crede ea ca daca esti married, este inappropriate sa admiri masculi ???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesant.....apropo de menstra, la mine a venit la 13 ani la inceputul lu ianuarie, exact la fel si lui fiemea la 13 ani luna ianuarie [alcool]

 

exact [:)] ia nu mai speriati copii [:-)))] , lasa ca ce sperietura am tras yo ca a mea mama nu mia zis nimic si eu eram aeriana la chestiilea astea am crezut ca mor [alcool] pana sa se dumireasca a mea mama [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, apropo tot de Flavia si "naivitatea" ei ...aseara ne uitam pe YouTube la niste curse de stafeta ...ca Alex a zis ca el nu stie ce e aia ...

Si eu zic la un moment dat : wow, ce bine arata alergatorii astia, uite ce muschi au.

Si Flavia : Mom, stop looking ....you are married !!!

Whaaaat, de cand crede ea ca daca esti married, este inappropriate sa admiri masculi ???

Cred ca i-a spus soacra ta.:)) Te-o fi vazut femeia ca studiai vreo carte/revista si o fi fost vreo fotografie "mai dezbracata"cu autorul pe coperta ei.Si cum pe tine nu mai poate sa te educe...a picat Flavia la îndemână. :))

 

Fii si tu atenta ce carti citesti ...si ce le dai copiilor sa citeasca.:)):)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...