Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Si mie imi plac cativa cantareti elvetieni; unul a avut chiar cantecul pt campionatul mondial de fotbal de anul asta. Eu m-am indragostit insa de slagare: nemti, austrieci, elvetieni. Nu credeam ca o sa-mi placa vreodata cantecele in germana. Dar uite ca sunt ft frumoase  [:)]

 

Am terminat ciorba si zacusca mai devreme, am facut curat la animalute, plus adunat frunze din gradina si curte; am bagat si florile in casa. Am mancat o ciorba fierbinte, care a iesit atat de buna [pk]  ca se lasase frig cat am facut eu curat in curte si aveam nevoie de ceva cald (am si tuica, dar o las pt data viitoare); acum mi-am facut unghiile si ne uitam la tv. 

 

Seara buna va doresc ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello pe seara si sfarsit de weekend! [biz]

 

Am petrecut 2 zile frumoase, ieri dupa cate va spuneam si aratam am fost la un castel, iar astazi am mai profitat de toamna, soarele bland si destul de cald pentru perioada asta a anului, si am fost sa vizitam un orasel pe care il aveam pe lista de mult dar nu am apucat pana astazi. O atmosfera superba, parca am pasit in cartile de istorie. Ne-a placut tare tare mult si am promis sa mai revenim, desi nu e chiar aproape, 2 ore cu masina de Londra, deci poate la primavara cand va fi totul verde si frumos si mai ales ca toate casele astea shakespeareane au multe ramuri de visteria, floarea aia cataratoare cu flori liliace, pe care o iubesc. Trebuie sa imi cumpar si eu sa imi plantez una.. dar am inteles ca dureaza vreo cativa ani pana se prinde si incepe sa se catere. A luat mama acum vreo 5-6 ani din Italia si abia primavara asta a facut flori?! Oricum, e superba si o sa ne ducem in primavara sa o vedem! [il]

 

Va las pozele si ma duc sa o culc pe miss ca maine e full time la gradinita si dupa asa weekend plimbaret, sa nu fie prea obosita! [fri]

 

Mai multe poze de azi pentru cine are timp/chef aici : https://picasaweb.google.com/104659987357387476756/RyeAStepBackInTime?authkey=Gv1sRgCKnUye7GuPyyzAE# si aici cele de ieri, ca tot am eliberat spatiu : https://picasaweb.google.com/104659987357387476756/HeverCastleInAutumnColours?authkey=Gv1sRgCLuk4PrQ_NDKHA#

 

La culcare cu noi, maine e luni! Si mi-am facut si portia de bicla pe azi dupa plimbare, deci sunt in schema! [:p] [soricel]

 

Noapte buna! [|)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne uitam la concert live de la Poarta Brandenburg. Au pus pe lungimea fostei granite 7000 de baloane luminoase, la care le dau drumul unul cate unul. E ft fain.

 

Miha, imi inchipui cum e in suedeza :-))

 

Noi nu ne uitam la filme decat ft rar si daca e vreun film de exceptie, la seriale nici atat...doar reportaje si documentare...plus show-uri cu slagare...la cate programe nemtesti avem, ne trebuie doar timp...

 

O cantareata elvetianca de slagare e Beatrice Egli, a castigat anul trecut superstar-ul la nemti...are o voce superba...DJ Antoine e tot elvetian...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lykke Li e haioasa si imi place, Lake of tears care chiar daca sunt gotici metal au niste balade ce-ti inmoaie sufletul.

 

Stieg Larsson am citit si am vazut doar varianta suedeza a fetei cu dragonul tatuat.

 

Henning Mankel - seria cu insepctorul Wallender citita si vazut serialul; Creierul lui Kennedy si Pantofi italienesti

 

Lisa Marklund - citit cartile ei, vazut serialele suedeze.

 

In ceea ce o priveste pe doamna Suediei, Selma Lagerlof i-am citit toate romanele ce au fost traduse la noi.

 

===

 

As vrea sa vad filmul asta "Det nya landet" insa nu il gasesc nicaieri in internet sa il vad subtitrat in romana sau in engleza. Nici macar nu stiu cum ar suna titlul in engleza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...