Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Noi avem masina de uscat rufe; sta cocotata pe aia de spalat rufe, in baia de jos...aici e standard, cand inchiriezi ceva mai mare de 3 camere...eu usuc rufele la ea doar cand nu se pot pune afara la uscat...majoritatea usuca insa rufele doar la masina, nu se obosesc sa le puna afara..noi avem un suport special pt uscat rufe, tot standard...se baga intr-o gaura facuta in pamant...destepti aia care l-au inventat...o sa le iau si alor mei pt casa....se strange exact ca o umbrela...

 

 

post-114840-0-77705200-1415904090_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marcia se culca la 10pm; daca o bag mai devreme in pat, se foieste si tot la 10 adoarme...ea adoarme in cateva minute; cum a pus capul jos, cum sforarie  [pk] asa e de mica....noi stam cel putin pana la 11pm....chiar si mai tarziu..al meu se trezeste la 6, eu la 6.30-7am....in weekend insa dormim mai mult...copila cand era mica se trezea si in weekend la 7....de ma dispera  [batcap] insa de ceva timp incoace, doarme si pana la 12....dar se si culca la 12...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pun balsam la rufe...insa am observat o chestie : alea uscate la masina sunt moi; alea uscate afara sunt mai scortoase...o fi aerul prea tare  [:D] 

 

aici si la blocuri exista masini de spalat si de uscat rufe (pt ap.cu camere mai putine)...dar la comun, la spalatorie...si totul cu programare...am stat la asa un bloc; aveam 2 zile pe luna pt spalat rufe  [batcap] asa ca mi-am luat masina de spalat si am pus-o in casa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e si la noi Ella. Si uscator din acela de rufe am si eu in curte :). Si eu usuc rufele la masina, cea mai buna inventie. Si asa e, ies mai pufoase. Probabil pentru ca sunt uscate cu aer cald.

 

Noi ne punem sosetele in cosuri imperecheati, asa ca si cand sunt curati. Nu cred ca cineva ii va prinde cu clemele alea, dar voi face eu, cand pun la spalat. Sigur imi va lua mai putin timp decat acum cand stau cu 30 sosete negre si 30 albe si nu stiu cum sa le imperechez :). si stau si masor, ca eu cu Diana avem 38, sotul 43 dar zau ca e asa mica diferenta la sosetele astea de glezna, ca e cumplit sa imperechez sosete. Si nici nu pot pune pe altcineva sa faca, ca le imperecheaza aiurea :).

 

La noi fetele s-au culcat mereu tarziu, ma miram cand am ajuns aici si am aflat ca la 4-5 ani se culcau la 6 seara  [fal] . Eu abia o bagam in pat pe Silvia la 10...asa se culca si acum, la 10, uneori dupa. Dar dimineata ar dormi. dar toti suntem asa...in weekenduri dormim cu totii paaaaana pe la 11 :)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in seara asta am fost o bestie [:)]

 

am sunat-o pe mama si i-am zis "vreau sa discutam politica". dupa care am rugat-o ca duminica, inainte de a pune stampila pe ponta, sa se gandeasca la asta: i-am comunicat concret cat reprezinta impozitul la salariul meu de acum, cu cota de 16%. I-am reamintit apasarea mea, cu impozitarea progresiva (i-o mai pomenisem si pana acum), si intrucat 35 e dublul lui 16, i-am explicat cat ar fi impozitul la 35%. dupa care am rugat-o sa imparta diferenta la pensia ei, cu sau fara aia 25% dati inapoi de ponta. au iesit cam 4 [:)]

am repetat: duminica, cand o sa-l votezi pe ponta, adu-ti aminte ca o sa imi ia in plus 4 pensii de-ale tale in fiecare luna.

 

am incheiat cu "noapte buna" [:-)))]

 

stiu, am fost sadica, si teorema mea e probabil plina de greseli si economic, si politic vorbind, si inca nu m-am convins ca aceasta cota unica are vreo sansa de supravietuire indiferent de rezultat, dar na, am apelat si io la ce-am avut la indemana in fata unei pesediste convinse  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat sosete de pe la servici, sunt tot felul de vanzari pentru cluburi, reviste, castiga copiii ceva banuti si obiecte. Nu erau decat albe sau negre...si nu m-am gandit. Oricum mie imi trebuie si albe si negre, sotul poarta NUMAi negre, Diana voia si ea albe si negre...deci n-am avut de ales. E bine ca ii poti multumi pe fiecare cu cate o culoare :)). La noi nu se poate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in seara asta am fost o bestie [:)]

 

am sunat-o pe mama si i-am zis "vreau sa discutam politica". dupa care am rugat-o ca duminica, inainte de a pune stampila pe ponta, sa se gandeasca la asta: i-am comunicat concret cat reprezinta impozitul la salariul meu de acum, cu cota de 16%. I-am reamintit apasarea mea, cu impozitarea progresiva (i-o mai pomenisem si pana acum), si intrucat 35 e dublul lui 16, i-am explicat cat ar fi impozitul la 35%. dupa care am rugat-o sa imparta diferenta la pensia ei, cu sau fara aia 25% dati inapoi de ponta. au iesit cam 4 [:)]

am repetat: duminica, cand o sa-l votezi pe ponta, adu-ti aminte ca o sa imi ia in plus 4 pensii de-ale tale in fiecare luna.

 

am incheiat cu "noapte buna" [:-)))]

 

stiu, am fost sadica, si teorema mea e probabil plina de greseli si economic, si politic vorbind, si inca nu m-am convins ca aceasta cota unica are vreo sansa de supravietuire indiferent de rezultat, dar na, am apelat si io la ce-am avut la indemana in fata unei pesediste convinse  [:)]

 

auzi si eu am avut o dezbatere politic a, cu tata...si mi-a spus tot felul de 'aberati" sa zic asa despre johannis...zau ca eu nu pot sa cred asa ceva. e adevarat? am pus intrebarile mele la subiectul cu dezbateri tev cu ponta-johannis...ppoate iti aruncci un ochi si imi raspunzi si mie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...