Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu am tot sosete de-alea subtiri, negre, gri si de culoarea pielii; pana la glezna sau genunchi; le port in functie de ce pantaloni am si cat de cald e afara [:)] nu conteaza cum le imperechezi...dupa o anumita perioada le arunc, ca nu mai arata asa bine...pt pantofii sport am sosete normale, si alea in functie de anotimp alese...eu nu suport dres pe sub pantaloni...parca ma strange cineva de gat; simt ca ma sufoc...nu conteaza cat de frig e, merg fara dres...in facultate, ma imbracam iarna in colanti si un pulover (fara nimic pe dedesubt), plus o geaca destul de subtire; pe vremea aia erau si -20°...acum nu as mai putea umbla asa...ce inconstienta eram...

 

azi e vineri..yupppiiiiii [pk] de-abia astept sa dorm maine mai mult...la noi e ceata, asa o vreme gri, pe care o urasc...noroc ca peisajul e frumos cand ma uit pe geam; frunzele pomilor au diverse culori...

 

 

weekend placut va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata am primit un mail extrem de rautacios :)) cu oferte de excursii la diferite targuri de Craciun, in diferite orase ale Europei.

Si m-a pus naiba sa-l deschid...nu pot sa ma duc la niciunul dintre ele .Dar asa m-as duce la Praga sau la Viena...

 

Cine naiba ma uraste:) atat de mult sa imi trimită asa ceva?:))

Ca numai o persoana rea si fara suflet o poate face.:)):))

 

Răi sunt câte unii...:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va suparati pe mine daca va fac o recomandare de Mos? Ale mele, ca si ai lui Aqai, daca le dau de observat ceva viu, "nascut" de ele, le-am cucerit pe viata. E un set ce contine oua de crabi marini, ce eclozeaza in trei zile. Dati voi pe engleza sa intelegeti mai bine: http://www.amazon.de/Kosmos-659219-Urzeit-Krebse-selber-z%C3%BCchten/dp/B000EG63HE/ref=sr_1_1?s=toys&ie=UTF8&qid=1415967148&sr=1-1&keywords=kosmos

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oh, am avut, se gasesc si la noi. parca se numesc sea monkeys.

nici-o smecherie cu creaturile astea, mor in scurt timp.

plus ca tenteaza, sa bage copiii mana in acvariu, sau sa-l rastoarne in incercarea de-a vedea de-aproape cum se misca vietatile.

iar daca le pui din greseala mai multa mancare, se tulbura apa si miroase urat, n-ai cum s-o schimbi sau cureti, ca nu poti "pescui" vietatile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai scrie la instructiuni faza cu mancarea cu taraita si acum, na, stiinta fara nitel de mizerie nu se prea poate :)

Eu de fapt mi-am adus aminte citind-o pe Simonna cu setul ala de sapat dupa oase de dinozaur, de mare efect si ala. Kosmos e o firma care mie imi place mult.

noi am avut doua serii de creveti d-astia

la prima serie, a eclozat o singura vietate. din sutele de oua care erau in plic. ma rog.

fii-mea nu s-a putut abtine si a incercat sa prinda vietatea, a bagat degetul in mini-acvariu si l-a starcit intre deget si acvariu. jale mare.

peste cateva luni i-am luat alta serie, era la oferta starter kit-ul, la carrefour.

eh, au eclozat "milioane" de crevetei, unii au murit repejor, altii au crescut nitel, se fatzaiau pe-acolo, fii-mea si-a pierdut rapid interesul, pentru ca practic nu se putea juca cu creaturile. iar sa se uite doar cum inoata de colo-colo, s-a plictisit rapid de ei si n-a mai interesat-o. asa ca m-am bucurat cand apa s-a imputit si a trebuit sa-i aruncam, n-aveam cum sa-i prindem, sa-i punem in alt vas si sa curatam mini-acvariul, sa punem apa curata.

eu as recomanda un peste beta, poate fi tinut intr-un bol, nu necesita filtru si aerisitor. e cea mai simpla varianta de a avea un peste, cu efort minim de ingrijire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, Corina, ideea nu e de a avea peste, ca evident ca e mai "curat" asa, ideea e de a vedea pe viu de unde vin creaturile alea, cum se transforma, cum mor... eh, de-ale vietii. Ca asa si florile din ghiveci nu prezinta interes, da' ia s-o vezi pe Iana masurand, udand, analizand pe ore si zile rasadurile ei personale. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut creaturile astea asta vara. :) l-a cucerit alex pe tac-su sa i le cumpere. Excavat dinozauri si pietre sunt la ordinea zilei, vara, cand ii trimit afara pe driveway. Ba ada bine le place ca asta vara au luat pietrele ornamentale din gradina, le-au pus in menghina si dadeau de zor cu ciocanul ca aveau o idee fixa ca sigur e vreo fosila acolo.

 

asa, si sa nu uit:)

post-113720-0-99890400-1415972622_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...