Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Amandoua

 

 

amandoi - mate, fiindca in ontario se pare ca e o problema cu matematica in scoli- ori cum e conceputa programa, ori cum e aplicata, dar an de an rezultatele la testele nationale sunt tot mai slabe si exista o ingrijorare generala legata de nivelul de cunostinte de matematica al copiiilor. si se pare ca e o problema de primary school si cum se formeaza bazele, caci feedback-ul la testele din grade 6 e ca nu se stiu operatii de baza, scaderi, inmultiri, impartiri...

 

si cum nu se dau nici teme, nu se trimit nici cartile acasa daca nu ceri specific imi e greu sa stiu exact de unit lucreaza in scoala si ce munca suplimentara sa inventez si am considerat ca daca ii pun intr-un program suplimentar structurat e cea mai buna solutie. 

 

Tudor merge la tutoring pt citit/ scris pentru dyslexia. anul trecut a fost exclusiv citit, anul asta se concentreaza exclusiv pe writing. in clasa a 4a nu mai exista programe de suport pentru el in scoala. in cl a 3a a avut un program suplimentar, ramanea de 2 ori pe saptamana dupa scoala cate o ora si in paralel cu tutoring si ocuupational therapy a facut progrese mari. Dar B si D tot invers le scrie, chiar daca acum macar le citeste corect in 80% din cazuri :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da ...o sa ma duc la sedinta in 2 sapt sa intreb de ce nu ii obliga sa lucreze, pas cu pas pe hartie si le accepta numai rezultatul final ? Eu nu am pomenit asa ceva ...pai si pe vremea mea se punea accent pe asta - ipoteza, concluzie ...

 

Vreau si eu mesajul castigator al Strumphitzei.

 

Si mai vreau sa va intreb de ce noi nu schimbam cauciucurile la masini si voi da ? Niciodata nu le-am schimbat ...suntem habarnisti ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Si mai vreau sa va intreb de ce noi nu schimbam cauciucurile la masini si voi da ? Niciodata nu le-am schimbat ...suntem habarnisti ?

 

 

probabil aveti all season tires si iernile sunt ceva mai blande si atunci nu aveti nevoie neaparat de winter tires.

 

in general, daca nu ti-a fugit masina de sub tine mergand rezonabil in conditii de iarna, inseamna ca nu ai nevoie de winter si te descurci cu all season.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, aici e la fel, conteaza doar rezultatul...si Marcia ma dispera, face totul in cap....eu nu inteleg cum poate calcula asa....ma cert si eu cu ea....incet, incet, incepe sa scrie pe hartie...ca sa faci socoteli asa in cap, nu merge....desi greseste rar...

 

La noi sunt obligatorii cauciucurile de iarna....iar daca faci vreun accident si ai cauciucuri de vara, nu plateste asigurarea nimic....plus ca platesti amenda daca te opreste politia...aici sunt obligatorii din octombrie pana vine Pastele...

 

Am uitat ceva referitor la impozitare : aici se plateste impozit si pt pensie  [batcap] iar daca ai imobil proprietate, platesti impozit pe suma pe care ai lua-o daca l-ai inchiria..adica ai casa cu 4 camere, chiria ar fi 24k pe an, suma asta se adauga la venit si platesti impozit si pt ea  [batcap] aberatie mi se pare, dar asta e legea...

 

seara buna ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e da. Erau maruntei si din mare, nu din lac. Ei, important e ca mi-am adus aminte cum se numesc, mai mereu ma chinui :)))

 

Cum e acum in Bucuresti? Din ce mai zaresc pe net, se pare ca s-a strans mai multa lume ca de obicei. Clujul e iar campion, Timisoara... Oare de ce bucurestenii nu mai pot iesi in strada cu miile? :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...