Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Da, sunt multe, multe persoane, mii, zeci de mii care au iesit in strada pentru alegeri libere.

 

Ponta a zis pe la Antena 3 ca aia de acolo sunt niste dezaxati. Parca l-am auzit pe Iliescu in timpul mineriadei si a golaniadei.

 

Niciodata in toata istoria asta a Romaniei de dupa 1990, nu a existat vreun personaj care sa spuna atat de multe miciuni pe cm3 de aer expirat ca Ponta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

S-au intamplat 3 chestii surprinzatoare azi.

 

1. Ponta + Tariceanu au semnat pactul si au facut USL 2 - cu toate ca partidul lui tariceanu nu e inscris oficial si nici nu prea are adepti, in incercarea de a-i prosti pe cei care la parlamentare au votat USL.

 

2. A vorbit Basescu

- a demontat caramida cu caramida, cu legea si constitutia in mana faptul ca nu se pot face mai multe sectii de votare in diaspora

- a aminti ca Tariceanu a fost 4 ani prim-ministru si PSD 3 ani a fost la guvernare - si in 7 ani nu au facut decat sa duca Romania de rapa.

- le-a multumit profesorilor care au refuzat cei 700 ei pentru carti promisi ieri de Ponta ca mita electorala.

- i-a indemnat pe toti romanii din diaspora sa mearga la vot oricat de greu le va fi, ca poate cine stie, vreodata Romania le va oferi ceea ce isi doresc si se vor intoarce, ca pot schimba destinul parintilor si bunicilor

 

3. A vorbit Crin Antonescu:

""USL 2 este o minciună enormă din partea lui Victor Ponta şi a acoliţilor săi, este o ameninţare, pentru că, o asemenea atitudine, deci chiar şi atunci când aproape ai câştigat partida, tot simţi nevoia să minţi, tot simţi nevoia să înşeli, tot simţi nevoia să-ţi ascunzi adevărata identitate, asta nu are ce să fie bine, în termeni populari, şi este, de asemenea, o enormă ruşine pentru oameni de tipul acestui Tăriceanu, atât de apreciat de foarte multă lume comodă în gândire şi în atitudine şi care mă face să spun că eventualul succes al stângii, dacă îi putem spune aşa acestui PSD, are drept cauză impostura, falsul din partea autointitulată dreaptă a scenei politice româneşti"

El nu s-a bagat in campanie, nu vroia sa mearga la vot, dar va merge duminica:

"ceea ce a făcut domnul Ponta în seara asta, această imensă mascaradă”, l-a determinat să voteze duminică a spus Crin Antonescu

 

http://www.realitatea.net/antonescu-mascarada-lui-ponta-m-a-determinat-sa-votez-usl-2-este-o-minciuna-enorma_1570455.html

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, mai, proba de a face televiziune:

Antena3, are emisiune in care il ataca iar pe Iohannis ca nu are copii si titreaza mare: Copiii m-ar fi incurcat in cariera.

===

Niste ziaristi l-au intrebat pe Iohannis de ce in campania asta electorala nu l-a atacat pe Pona la familie si nu a recurs la atac la persoana. A spus asa: Prefer sa pierd voturi decat sa devin marlan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, inteleg cat de cat :). Deci astea sunt facute de scoala sau private?

Aici e cam la fel in clasele mici : nu prea ai teme, nu prea ai acces la ce fac la scoala. Exista insa in librarii caiete de lucru care urmaresc programa, fise pe internet; deci poti sa lucrezi cu copilul daca vrei. La scoala se face suplimentar numai cu cei in dificultate. Exista si structuri private de ajutor, dar iarasi acolo merg cei cu "probleme" (cel putin in clasele mici).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avea dreptate Rufus cand a spus ca noi iarasi suntem divizati ca in anii '90.

 

Si ai mei pensionari din familie voteaza cu Iohannis. Mai putin o verisoara a mamei - ce a mai mustruluit-o mama, i-a zis pe fata ca nu are minte si ca mai  e si luterana pe deasupra si tot cu Ponta voteaza.

====

 

M-a sunat si pe mine o prietena, Pontista, sa ma converteasca, i-am zis ca nu ma intereseaza si ca nu ma duc la vot. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, dupa ce am terminat filmele date de Mihaela, continui periplul printre filmele scandinave si ma voi delecta cu un film politist scandinav: "Kvinden i buret" (Camera groazei sau the keeper of lost Causes) in regia lui Mikkel Nørgaard - daca as sti si ce natie e filmul si regizorul mi-ar prinde bine.

 

Eu ma simt frustrata cand dau de un film scandinav si nu pot ghici daca e danez, suedez, norvegian.

As da orice sa-i pot recunoaste dupa nume.

 

O bila alba: recunosc numele islandeze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...