Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Moni printesei tale sa aiba parte de sanatate si lucruri bune! [deziuata] 

 

La multi ani si sotului tau Rox,sa traiti multi ani fericiti! [s]

 

Astazi am fost libera deoarece nimeni nu a avut antrenament asa ca am dormit cat am putut de mult.Insa pt ca nu poate fi totul roz este musai sa merg la cumparaturi (vis urat) s-apoi am de gand sa termin de calcat(alt cosmar al vietii mele) daaar voi finaliza apoteotic ziua rasfatandu-ma cu o baie cu spuma .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca o mai fi deschisa zoo cand iesiti voi de la vot! [:D]

 

Interesant ce zici tu cu Bec ul si satucul tau bucovinean, sa bag si eu un ochi sa vad cu cine au votat cei din satul bunicilor mei.

 

Azi e sambata si s-ar zice ca avem timp de relax, dar precum toate se intampla in weekend, avem de treaba: ni s-a stricat centrala! [smulgpar]  mi s-a stricat bicicleta! [alcool]  trebuie sa chemam un electrician sa schimbe 2 prize!  Nick acum completeaza chestioanrul care trebuie sa il trimit inapoi la HMRC cu facturile si dovada adresei mele si a copilei, cum ca stam la adresa asta si pe langa ca am alergat dupa toate facturile, bank statement, sccrisori de la scoala, acum a trecut Nick la completat chestionarul de 11 pagini! [alcool]  cu intrebari care de care mai idioate si discriminatorii! Ce legatura are venitul familiei, daca stam cu chirie sau e proprietate personala casa, daca avem masina si ce marca e, cat paltim facturile la utilitati lunar... and so on! [alcool]  [smulgpar]  ce masa de treaba au intrebarile astea cu un drept legitim al Sophiei de a lua acesti bani, alocatia lunara! doar pentru ca are un parinte non british?!! [smulgpar]  si ce alte intrebari idioate si dovezi de le cer la cei care-s selfemployed, facturi/dovezi/documente  numele angajatorilor, payslip, adresele exacte ale persoanelor pentru care lucreaza celor care fac curatenie ... deci asta e special targeted pentru migranti, east europeans si nu numai! [smulgpar]  Deci Nick a spus ca o sa completeze toate rahaturile astea de intrebari, desi maine trebuie sa ia hartoagele la munca sa completeze exact venitul, numele Head Unitului si alte rahaturi de care intreaba?! cu ce ii ajuta, la ce au ei nevoie de informatiile astea cand e dreptul Sophiei de a lua acesti bani?  nu le ajunge dovada ca locuim la adresa asta si ca Sophia merge la scoala de langa casa?! ce nevoie au de informatiile astea aditionale si discriminatorii?! [fal] Cum ziceam, Nick completeaza astea sa nu le dea motiv sa suspende alocatia, mare avere, 82 lire/luna! dar o sa le scrie scrisoare sa ii intrebe de ce si cu ce ii ajuta sa stie marca masinii si cheltuielile lunare si daca platim chirie au ba? [fri]  [alcool]  O mai mare porcarie ca asta nu am vazut/auzit de cand sunt aici ! Dar precum anul viitor sunt alegeri si UKIP le sufla in ceafa e de inteles!!!

Alocatia lunara nu mai este un drept legitim al fiecarui copil de vreun an incoace. Daca unul din parinti cistiga peste 50k/an, nu se mai da alocatie. Copilului meu i s-a luat acest acest drept legitim.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ce e royal pain? tot doctori? de ce iti place?

unul singur (adica un doctor); ma rog, si cativa pe langa el, ca meseria asta nu se poate face de unul singur (chit ca el incearca sa arate ca da [:)] )

 

nu stiu, cred ca imi place fiindca-i amuzant, chit ca unele scene medicale-s trase de par rau de tot.

 

si l-am scris gresit [il]  e Royal Pains [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...