Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Yag, da, gata. mini-vacanta a fost cat o vacanta normala din vara, adica fix o saptamana :)

 

https://picasaweb.google.com/113100988744903196802/RomaNoiembrie2014?authkey=Gv1sRgCPWA7IL8hPTcEQ#

 

aici am pus toate pozele

 

Strumph, tu nu cumva uploadezi la marime maxima pozele? ca atunci e o varianta pentru care se mananca asa rapid spatiul de pe picasa. ma uit, spre exemplu, ca am ocupati doar 10gb din 36. cred ca aparatul tau face si poze de foarte mari dimensiuni.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, sa-ti fie de bine vacanta! Eu am fost in Roma, dar nu m-a dat pe spate. Poate si fiindca o compar cu Londra, care e atit de majestoasa, nu stiu. Imi pare tare rau de bagaje!!! Cu ce linie aeriana ati fost, sa stiu sa ma feresc...

 

Mihaela, alti cintareti mai noi ar fi Emeli Sande ori LilY Allen. La noi apar foarte multi, in fiecare an. Muzica straina nu penetreaza daca nu e cintata in engleza. Filme straine se dau seara tirziu, dar nu prea multe, ca le e greu sa citeasca subtitrarea in timp ce se uita la film [il] . Eu am vazut varianta in suedeza a filmului "The girl with the dragon tatoo" si apoi am vazut-o si pe aia americana. Trebuie sa-ti spun ca mi-a placut mai mult varianta suedeza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, sa va fie de bine vacanta!

OH, eu nu cred ca am vreun oras care sa spun ca nu mi-a plăcut, fiecare are ceva aparte...Roma e atat de plină de istorie, te copleșește pur si simplu. Așa am simțit eu. ;) si apoi are Pizza :).

 

Noi probleme am avut cu Air France si Al Italia. Ne-au ratacit bagaje, dar le-am recuperat. E drept ca in Roma era cat pe ce sa nu o mai găsească, usch, am cam tras de ei pana am primit-o, dupa 3 zile. Eram fara pasta de dinti, cosmetice, pijamale, tot era acolo.

 

Letiția, sa te uiti si la celelalte doua părți, asta cu fata cu tatuajul e doar prima parte a trilogiei. Suedezii au facut se celelalte doua filme.

Mi-am amintit de un alt film in trei părți, de succes aici. O sarevin cu link de acasă, nu stiu daca a iesit pe piața europeană.

 

Așa e si la noi cu cântăreții, Letiția. Ies noi in fiecare an. Stiu si ei ca nu au șanse daca nu cânta in engleza. Dar multi aleg faima doar in Scandinavia. Probabil ajunge :). Si chiar sunt vestiti, iubiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu, am intrat sa ma vait, ca de mult n-am mai facut-o. Nu m-au doborat certurile cu mama, nici problemele financiare, nici dorul de barbat sau singuratatea, dar m-a doborat sarcina :(((. Organismul meu e la capatul puterilor, de dimineata zac in pat si nu's capabila sa fac nimic. Cu mare efort am facut 2 drumuri dus intors la scoala si o idee de cumparaturi. Casa e cu fundul in sus, mancare ioc (cu exceptia unei ciorbe facute ieri) si nici nu mai sunt in stare sa fac, am niste dureri groaznice de spate daca stau mai mult de 5-10 minute in picioare iar copiii nu dau niciun semn ca le-ar pasa :(((. daca n-am fost in stare sa spal vasele nici gand sa puna mana pe un burete ca sa isi spele singuri o farfurie si sa isi puna sa manance, in schimb urla ca le e foame!!! sau mananca prostii - ies si isi cumpara chipsuri de exemplu!!! cand vin de la scoala, lasa hainele pe unde apuca, invatate sa le strang eu in locul lor - am decretat ca o sa arunc direct la gunoi ce gasesc aruncat prin casa, dar nu stiu daca ma lasa inima s-o fac. insa cel mai tare ma dispera egoismul, fiecare face cu greu strictul necesar. daca pe masa sunt 2 cani murdare care trebuiesc duse la spalat, e nevoie de mult scandal ca sa le ia pe amandoua. prefera sa se certe 10 minute cu sora care a lasat cealalta cana sa si-o duca singura, decat sa le duca in 10 secunde pe ambele.

asta asa, pe fooooarte scurt!! si daca e si vina mea ca atunci cand inca puteam am preferat sa am liniste si sa fac eu toate maruntisurile astea, acum cand chiar nu mai pot deja simt ca o iau razna. Am sperat ca atunci cand voi ajunge aici voi putea conta pe ajutorul lor, da' de unde :((( si acum n-am nici timp si nici dispozitie sa "dau militaria jos din pod!!" Asta ma distruge psihic mai rau ca oboseala, contractiile sau restul neplacerilor sarcinii. Lipsa aproape totala de ajutor si implicare :((. nu stiu cand si cum au devenit atat de egoiste, ca parca nu erau. sau am refuzat eu sa observ!!

Acum zac in pat dupa cum spuneam, si nu stiu incotro sa o iau. mai am 19 zile maxim pana nasc dar nu mai pot, fizic!! si nu stiu ce sa mai fac...ajutor din familie e exclus (soacra e proaspat operata, pe mama o pastrez pentru nastere ca nu pot conta pe ea mai mult de 1-2 saptamani), ajutor din afara nu am de unde face rost si nici suficiente finante pentru asta, deja ma gandesc serios ca e posibil fie sa trimit copiii singuri la scoala, fie sa ii tin 3 saptamani acasa :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, imi pare rau ca iti este asa de greu. oare nu poti aduce o doamna sa faca curat si sa faca de mancare? eu stiu, de mancare odata la 2 zile, si curat odata pe saptamana? ca in mod clar asa nu stiu cum poti rezista.

 

cica British are rata cea mai mare de pierdut bagaje... ei zic ca din cauza ca opereaza cel mai mult pe Heathrow :))

dar da, se intampla multora. astept si cursa din seara asta... poate poate apare. ii sun de 2 ori pe zi. le-am scris si un mail. daca nu zic nimic maine le scriu un mail si scriu si la OPC :)

 

Mianna, da, chiar ca Air Chance! dar si din cauza de greve si intarzieri.... ca doar si noua ni s-a intamplat, acum o luna, nu mai de mult :)

 

cel mai dragut e ca in valiza e niste branza. va dati seama ce bine miroase???? chiar, as putea folosi asta in favoarea argumentului sa o trimita mai repede? sa zic ca e ceva Toxic Hazzard? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, bine ai revenit [:)] sa speram ca apare si valiza...bine ca s-a ratacit la venire si nu la plecare...ca atunci era mai rau...

cu Air France nu voi zbura vreodata....al meu a avut o data intarziere si a pierdut zborul de legatura; a petrecut o zi intreaga in Paris [ups] si se grabea spre casa, pt ca avea ceva important de rezolvat...asa ca am zis : no way...

 

Micky, putere multa in continuare [flo2] lasa ca mai e putin si trece...

fetele nu pot merge singure la scoala o perioada ?

eu asa as lasa, cum e...ca pana la urma se apuca ele sa spele, daca nu mai au in ce manca...

am si eu un exemplar acasa, dar atunci cand e singura se descurca ft bine...doar cand sunt eu cica nu stie una si alta [batcap] pe ta-su nu il striga cand are nevoie de ceva, doar mami si mami si mami....o mai intreb din cand in cand : da tu papi nu stii sa zici ? [smulgpar] ca la anumite chestii, se alieaza impotriva mea...asa ca i-am spus ca de-acum incolo, cand are nevoie de ceva, sa mearga la ta-su...nu i-a convenit [:)]

 

vreme de cacao la noi, frig si inorat, norii de-aia josi, de e aproape intuneric..urasc vremea asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, Malina poate merge singura, dar mi-e teama sa le las pe Lizi si Daria singure. Mai ales ca au de traversat multe strazi. Ma rog, 2 sunt semaforizate, 3 sunt mici stradute printre blocuri si doar una e mai maricica si nesemaforizata. Dar mi-e teama, ca's destul de cascate amandoua. Poate s-o pun pe Malina sa le duca dimineata, dar ele nu prea o asculta, plus ca nici nu se prea trezeste asa matinal, ca daca invata dupa-amiaza, sta seara sa isi faca teme si se culca mai tarziu.

Cat despre treburi casnice, decat sa spele o cana mai degraba ies sa cumpere pahare de unica folosinta !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in sf merge forumul!

ca intotdeauna,f frumoase pozele strumphi! bravo tie ca te plimbi, tu pe la castele noi pe aici pe la magazine dde mobila.

 in sfarstt am gasit un dining set care sa ne placa dar am fost pe la nu stiu cite magazine dde mobila. drept sa spun cam depaseste bugetul dar asta e... peste 20 de ani poate mai cumpar unul.

ce nu am luat in considerare cand am cumparat casa asta, a fost cit o sa ne coste sa o mobilam, asta dupa ce aproape toata mobila noastra am vvindut-o in Romania.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...