Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Strumfi , esti o dragutza! Tu stii ce Fac baietii :)))

 

Cum spuneam , cand omu nu se descurca cu 2 Mai cheama 1 :)))

 

 draguta m-am nascut! [soricel]  [biz]

 

ma gandeam ca deja au trecut la impletit codite, dar cred ca mai degraba ti-au impletit nervii codite! [fri]  hai ca sunt baieti buni si cuminti! [pk]  si noi tot in pijamale suntem!!! [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu exista post Tv neutru.

Romania tv 200% Ponta

Antena 3 - 200% Ponta

Realitatea tv - 60% Iohannis

B1 - Iohannis de fapt Basesscu 100% dar astia nu profereaza minciuni.

Digi24 - nu stiu

 

Eu ti-as recomanda ori Digi24, ori Realitatea TV - astea sunt singurele posturi care descriu situatia din diaspora. Restul... mucles, totul decurge normal!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://www.digi24.ro/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma uit la tembelizor ca ma ia cu plasu/râsu.

Nu vreau sa aud nimic.Astept diseara sa vad ce zic.Din pacate banui ce o sa fie.

Acolo unde am votat eu , peste 80% erau persoane in varsta care discutau afara despre ce vor sa voteze sau ce au votat.Si nu mi-a placut ce am auzit.

 

Dar as vrea sa spun ca am mare respect pentru cei din afara tarii care au stat data trecuta si stau acum la cozi sa voteze.Oameni buni, aveti tot respectul meu!★☆

 

 

 

Pentru cei care tin dietă:)):

post-46334-0-53861400-1416139871_thumb.jpeg

post-46334-0-32358700-1416139887_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, Karula [flo] multumesc! Am bagat si eu un ochi pe site la digi si am citit si intristat. Am citit si comentariile romanilor care stau pe la cozi... Ei cred in vot, in puterea lui, dar nu li se da sansa sa si-l exercite... Cineva va trebui sa dea socoteala pentru ceea ce se intampla azi la sectiile de votare din diaspora.

 

Elyda, noi nu avem, deci nu urmaresc Tv romanesc. Nick voia acum vreo 2 ani sa luam din Ro, dar i-am spus ca mai bine nu. Daca vreau ceva, gasesc sa citesc online. El are un app pe telefon si comp, ca orice stire care apare in presa mondiala despre Ro sa ii apara intr-un news feed si acolo citeste. El e mai updatat decat mine cateodata de ce se intampla in RO. Ma intreaba daca am vazut/auzit despre vreo situatie si eu ridic din umeri ca nu. 

 

Cat despre pofte, nu nu! Daca ne arati vreun kurtos sau langosi, mai ziceam, dar asa.... nu! [nebu] [:p]  Vineri pe 21 se deschide si Christmas marketul din HYde park si restul din LOndra... abia astept sa mananc un kurtos! [pofticios]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,

 

am citit experienta ta in legatura cu taietetii de casa. ei sunt ff simpli, dar trebe sa respecti cateva reguli:

 

prima oara un ou il framanti cu faina..aluatu asta il intind folosind ff multa faina. il intinzi cat de gros vrei, dar sa stii ca prin fierbere se tripleaza. in schimb ii tai ca niste fidelutze. ii lasi asa fainosi la uscat. Mie daca imi trebuiau repede, ii puneam intr-o tava la cuptor. io fac de obicei mai multi si restul ii pastrez in cutie.

 

Cand ii folosesti ii fierbi separat, in apa. dupa ce ii fierbi, ii scurgi, io ii pun intr-o sita si ii clatesc cu apa rece. Apoi ii pun in supa. Vara nici nu ii amestec cu supa, decat direct in farfurie. Taietetii  strica supa ff repede.

 

mai incerca odata reteta sa vada colegu ce nevasta si-a tras [:p] , si apoi incep initiarea in cozonaci..sau aici esti deja experta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu Strumpfi, sunt destul de linistiti la varsta asta..joaca tzas pash cu lego, Monopoly, au asculta carti. au facut ordine [soricel]

am avut o lupta, intre blond si brunetu meu, dar daca nu era ma ingrozeam [fri] . aseara au vb pana la 22, cand s-a facut liniste. le-am lasat usa deschisa, imi era teama sa nu inceapa lupte. a stat la noi 20 de ore. Peste doua sapt merge R la el.

 

foarte frumoasa pretenia asta, de peste 8 ani. dar vor merge la scoli diferite din clasa a 5-a. pretenia asta asa frumoasa se datoreaza si faptului ca mama baietzelului e o super tipa, care a stiut sa treaca usor cand m-am crizat io,  aiurea [:I]  si nu de putine ori. Nu-s prea mandra de asta, dar ma bucur ca a facut-o. Ea e nemtoiaca 100% si chit ca nu am facut schimb de un kil de zahar mi-a dat tipa asta la Tipps&un Trich din toate domeniile, chiar pana la sfaturi juridice (sotzul ei e avocat ), sau legate de domeniu in care lucram, amandoua lucram cu acelasi Soft.

 

mda, sunt norocoasa, ca mai am o pretena asa in Ro [ph34r] inchid paranteza.

 

La R vin multi copii in vizita, uneori tre sa ii planific, uneori ii mai trimit si acasa, daca e in timpu nostru de facut teme.

 

cand ii vad cat de frumos se joaca am o bucurie asa in mine, parca traiesc copilaria alaturi de ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne uitam pe Digi. Si taman am vazut primele estimari (ACL!!), asa ca am coborat cu picioarele pe pamant. Cu aceasta, ne mai auzim peste 10 ani. Trist. Urat. Daca insa puneti de o revolutie, voi veni si eu.

hai mai ca pana la 10 voteaza masiv pensionarii.

dovada - la ora 13 era 51,5 - 48,5, nu mai e draq asa negru ca dimineata. eu am votat pe la ora 2, foarte multi tineri, familii cu copii si foarte putini pensionari.

de acum pana diseara ponta ar cam trebui doar sa scada!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...