Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna la ghetar!

Am votat, da, iar. Ecouri nu prea placute vin din afara tarii. Am citit pe FB (nu stiu sigur daca e real) ca judecatorii BEC ar decide acum daca cei asezati la coada la ora 21 sa fie inconjurati cu garduri si sa voteze intr-un final.

Strumphi, e legal ca on line sa fie publicate rezultatele sondajelor. Asa e legea. Oricum, cele de ora 17 sunau altfel fata de cele de ora 14.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.

Strumphi, e legal ca on line sa fie publicate rezultatele sondajelor. Asa e legea. Oricum, cele de ora 17 sunau altfel fata de cele de ora 14.

 

Da, adevarat ca eu am citit exit poll urile numai online pentru ca noi nu avem tv romanesc, cum spuneam  mai devreme. Aici dupa cate stiu eu, nu au voie nici macar online,  sunt aceleasi reguli la online ca si la restul presei.

 

Multa lume a fost arestata/data in judecata pentru ca au facut afirmatii chiar si pe FB/Twitter, de asta ma miram cum de fac public deja asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! Da, la noi e deja seara de la ora 15...

 

Azi am lucrat, a fost tare mult, neobisnuit pentru o zi de duminica. Am baut cafeaua in picioare, in 5 minute, cat am mancat o banana si 2-3 turte dulci. Apoi pranzul l-am luat tarziu, in 15 min max, in timp ce am mai si topit niste plasma...nah, avem si zile din astea. 

 

Strumphitza, ziua Dianei e sambata viitoare, cand vrea sa aiba si brunch-ul. Nu va fi party, asta il vor face la ceva club in oras, ca e prima data cand poate si ea intra, ca aici nu au voie pana la 18 ani. Iar joi e ziua sotului :). 

 

Am venit de la munca si am facut tacos. E o mancare rapida, care place tuturor din casa, altfel cam greu sa ii nimeresc 100%. 

 

Noi am avut probleme cu alocatia Dianei cand ne-am mutat aici. Suedezii cereau romanilor printr-un formular sa declare ca in Ro alocatia nu e luata de tatal ei. Desi era logic ca nu putea, pentru ca eu am custodia ei. Dar asta era regula. Si am asteptat, am asteptat, am asteptat...dupa raspunsul autoritatilor romane...pana am scris pe forum aici, si o prietena de care nu stiam ca lucreaza unde trebuie, a intervenit. Dosarul nostru zacea pe o masa, de luuuuni de zile. In doua zile dupa asta au primit suedezii raspunsul si am primit alocatia. Retro pe un an. :) Chestia era ca daca tatal Dianei primea alocatia in Ro, noi am fi primit diferenta. La fel era si daca pastram alocatia Silviei in Ro. Dar la ea a fost suficient sa spunem (in declaratie, amandoi) ca am renuntat la ea. 

 

Si aici alocatia se da oricui traieste si munceste, fara sa fie cetatean. Dar trebuie sa dovedesti ca ai venit, ca sa primesti numerele personale, apoi ai toate drepturile ca un cetatean, in afara de dreptul de vot pentru Parlament (ca noi nu avem presedinte).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ma vopsesc pe par si pana stau cu henna pe cap sa ma uit la filmul asta:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hundred-Year-Old_Man_Who_Climbed_Out_the_Window_and_Disappeared_(film)

 

E un film suedez, facut dupa un roman suedez, nu l-am citit, dar cred ca e tradus si in engleza. Amatoarelor de carte/film, nu stiu daca sa va recomand, ca nu l-am citit/vazut, dar cica e foarte apreciat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ma vopsesc pe par si pana stau cu henna pe cap sa ma uit la filmul asta:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Hundred-Year-Old_Man_Who_Climbed_Out_the_Window_and_Disappeared_(film)

 

E un film suedez, facut dupa un roman suedez, nu l-am citit, dar cred ca e tradus si in engleza. Amatoarelor de carte/film, nu stiu daca sa va recomand, ca nu l-am citit/vazut, dar cica e foarte apreciat. 

 L-am gasit aici:

http://filmehd.net/the-100-year-old-man-who-climbed-out-the-window-and-disappeared-batranul-de-100-de-ani-care-a-sters-o-pe-fereastra-2013-filme-online.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai mai ca pana la 10 voteaza masiv pensionarii.

dovada - la ora 13 era 51,5 - 48,5, nu mai e draq asa negru ca dimineata. eu am votat pe la ora 2, foarte multi tineri, familii cu copii si foarte putini pensionari.

de acum pana diseara ponta ar cam trebui doar sa scada!

Mickyyy, bine ca ai votat!

Daca cumva venea bebe si trebuia sa ajungi urgent la spital, fara sa fi apucat sa votezi, era mana lui Ponta, in mod clar!!  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...