Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

Eu am luat votul asta personal, minciunile si furturile din campania lui ponta le-am luat personal, e ca si cum mi-a atacat cineva copiii, ca si cum mi-a scuipat parintii in obraz, nu pot sa nu tremur acum, nu pot sa nu simt ca ma gatui de nervi.

 

Am incercat sa dam o tura prin oras, la primele targuri, dar nu ne-a priit. Ti-am gasit si standul preferat, Strumfi :))

 

Aoleu, da, si eu uitasem de Atomix-Superman, am citit si m-am chircit de durere eu insami :(

post-1306-0-02977500-1416161106_thumb.jpg

post-1306-0-96273100-1416161120_thumb.jpg

post-1306-0-29696400-1416161134_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Desi nu am fost la vot si am spus de ce data trecuta, tot mahnita sunt de ce se intampla in Ro azi si in diaspora mai ales. Vad/citesc pe Fb de lume care a stat si cate 7-8-10 ore in picioare pentru a vota! Cata umilinta si dispret! La 25 ani de la revolutie....

 

 Imi aduc aminte ca eram la fel de scarbita dupa ce a fost ales Basescu a 2a oara si mi-am promis ca voi emigra.

 

Am vorbit azi cu ai mei parinti pe skype si nu aveau nici o speranta pentru mai bine, asteptau si ei sa vada cine va iesi.. oricum erau cam siguri de Ponta ca a fraudat bine.

 

Toata ziua am tot discutat cu Nick spre alegerile astea si tot stam geana pe stiri sa vedem ce si cum se mai intampla.

 

Sunt curioasa ce se va intampla dupa inchiderea sectiilor. Se vehiculeaza proteste in tara dar si in diaspora...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niciodată, niciodată nu am avut asa emotii legate de alegeri. Cand am vazut ce se întâmplă in afara tarii mi-au dat lacrimile.Nu-mi vine sa cred si mi se pare ca ne-am intors in timp cu 25 de ani.

Stiind cum a decurs campania electorala a lui Ponta mi-a disparut si ultima farama de speranta legata de un viitor mai bun al tarii asteia.

Si mi-au dat lacrimile "vazand "cum pleaca si Trubadurul spre zari albaste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-am nervi sa deschid azi tv-ul. rasfoiesc insa FB-ul, si ultimele stiri imi mai aduc un dram de speranta.

 

am reusit insa sa ma enervez citind declaratiile lui melescanu: domn' ministru spera sa poata vota toata lumea, sau macar cat mai multi.

 

nu, bre! de sperat speram noi, astia care stam si ne uitam cu sufletul la gura la toate pozele si filmuletele cu cozi interminabile. oare si ministru' de finante spera sa-i ajunga banii colectati la buget? ministrul drumurilor spera sa se faca vreo 2 km de autostrada? de ala al sanatatii mi-e si teama sa ma intreb daca spera sa traiasca cat mai multi, daca nu toti, sau taman dimpotriva...

 

io mai sper sa faca macar ceva rugaciuni si matanii, daca oamenii din executiv doar spera... poate macar alea ne mai ajuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

La Dublin au fost doua voturi zgribulite de la 4 romani emotionati si obositi pana peste poate.

Am ajuns la 8.30, si am stat in picioare 7 ore. Ar fi fost 8 ore daca nu ne lasa cineva sa sarim randul si sa bagam copiii in fata. Poate par melodramatica, dar atat de emotionata am fost cand mi s-a dat stampila aia in mana, incat m-a busit plansul.

Nu pentru mine, nici pentru copiii mei. Ci pentru demnitatea, rabdarea, omenia celor care au stat cu noi 7 ore la rand, la coada.

Am vorbit cu o gramada de lume, fiecare era foarte foarte bine informat de diversele situatii din tara, fiecare avea parerea lui, dar toti au votat un singur lucru, si sunt convinsa de asta.

Dar nu asta conteaza, ci faptul ca - desi poate par cuvinte mari - au rezistat cu darzenie, cu incapatanare, sa stea la coada, in ciuda frigului, a foamei si a faptului ca luxul toaletei ne-a fost Starbucks-ul din apropiere. Nu voiau neaparat sa voteze, ci sa conteze. Stateau acolo, din ambitie, din inertie, doar sa fie vazuti, auziti, numarati ca romani, chiar daca din diaspora.

Sincer, la 3 si jumatate cand am plecat, erau aproximativ 2 kilometri de coada in urma noastra, si cu siguranta nu vor apuca in veci sa voteze, dar au ramas acolo, si ne-au aplaudat cand ne-am intors sa le multumim pentru companie si pentru ca au insistat unii la ceilalti sa ne treaca in fata.

Felix s-a comportat exemplar, s-a jucat cu oamenii de la rand, a tras un pui de somn la bietul Mr.Ziki in brate, a recitat si a dansat, a adus nitica atmosfera de cate ori ni se mai intepeneau picioarele de atata stat in frig. Sincer, a meritat aplauzele, si le-au meritat si cei care au ramas in urma noastra.

 

A fost o zi trista, cu un iz de haz de necaz, de speranta umbrita, de umilinta asteptatului ca oaia la muls, insa cu multa solidaritate. Dar a fost o zi in care am invatat multe - despre oameni, despre noi ca popor, despre imaginea pe care o avem, despre tara lasata in urma si despre tara care ne-a primit si ne-a privit azi uimita docilitatea dar si incapatanarea.

O femeie dintr-un bloc invecinat a iesit sa ne intrebe ce asteptam, iar cand i-am raspuns, si-a pus mana la gura a uimire si ne-a clatinat din cap a mila. God bless you, ne-a spus....

 

Nu stiu daca am facut bine ca am mers, nu stiu cine iese, cine nu iese, dar stiu sigur ca nu am pierdut orele alea.

 

O seara buna sa aveti. Imi cer scuze, dar sunt mult, mult, prea obosita sa mai scot ceva despre alt subiect decat votul de azi.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niciodată, niciodată nu am avut asa emotii legate de alegeri. Cand am vazut ce se întâmplă in afara tarii mi-au dat lacrimile.Nu-mi vine sa cred si mi se pare ca ne-am intors in timp cu 25 de ani.

Stiind cum a decurs campania electorala a lui Ponta mi-a disparut si ultima farama de speranta legata de un viitor mai bun al tarii asteia.

Si mi-au dat lacrimile "vazand "cum pleaca si Trubadurul spre zari albaste.

 Idem.

Ale meu deja a cerut oferte pt studii afara.Nu mai e mult pana toamna viitoare,pe de alta parte Klaus vrea sa plecam si noi.Nu stiu ,speranta moare ultima...sper sa nu moara in chinuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...