Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici eu nu speram sa invingem dar iata ca daca se vrea se poate.

 

Ponta NU isi va da demisia pt ca nu are demnitate.

 

Ora 2 o astept si eu alaturi de tine [flo2]  Viviana.

 

Mi-e sila de ce s-a intamplat in strainatate.Unde e marele patriot si unificator,cum isi apara el compatriotii,unde-i uneste sub norii gazelor lacrimogene,sub bastoanele jadarmilor?!!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,

 

am citit experienta ta in legatura cu taietetii de casa. ei sunt ff simpli, dar trebe sa respecti cateva reguli:

 

prima oara un ou il framanti cu faina..aluatu asta il intind folosind ff multa faina. il intinzi cat de gros vrei, dar sa stii ca prin fierbere se tripleaza. in schimb ii tai ca niste fidelutze. ii lasi asa fainosi la uscat. Mie daca imi trebuiau repede, ii puneam intr-o tava la cuptor. io fac de obicei mai multi si restul ii pastrez in cutie.

 

Cand ii folosesti ii fierbi separat, in apa. dupa ce ii fierbi, ii scurgi, io ii pun intr-o sita si ii clatesc cu apa rece. Apoi ii pun in supa. Vara nici nu ii amestec cu supa, decat direct in farfurie. Taietetii  strica supa ff repede.

 

mai incerca odata reteta sa vada colegu ce nevasta si-a tras [:p] , si apoi incep initiarea in cozonaci..sau aici esti deja experta?

habar nu ai tu cit la fix ai fost ccu mesajul, ca trebuia iar sa rascoloescc forumul , sa ma rog in dreapta si stinga de ccineva sa imi spuna cum se fac, unde am gresit. nicci nu mi-ar fi dat prin cap sa-I fierb separate.

 ti-am copiat mesajul sa-l am saptamna viitoare cand fac iar vreo supa.

 

mii de multumiri, parca mi-ai citit gindul [flo2]

 

ps.joi cand am facut supa am facut iar cu cei din cutie...dezamagire mare pe el...

 

cozonaci, nu am reusit sa facc nici din astia. m-am laudat anul trecut ca incerc reteta Andrei...dar nu am reusit sa am indemn pt asa lucruri marete.

 

am facut cinemon rolls oare nu sunt la fel? sutn ccurioasa sa compar retetele...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu speram sa invingem dar iata ca daca se vrea se poate.

 

Ponta NU isi va da demisia pt ca nu are demnitate.

 

Ora 2 o astept si eu alaturi de tine [flo2]  Viviana.

 

Mi-e sila de ce s-a intamplat in strainatate.Unde e marele patriot si unificator,cum isi apara el compatriotii,unde-i uneste sub norii gazelor lacrimogene,sub bastoanele jadarmilor?!!!

Da, da o sa fiu aici.

MA uit cand la filme cand la tv, cand la tv cand la filme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...