Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La Sibiu 3000 de manifestanti. Striga lozinci de multumire pentru diaspora care a iesit la vot.

 

Timisoara 600 persoane multumesc diasporei.

 

Iasi - sute de persoane - diaspora te sustinem!

 

Constanta - 200 de tineri - marsaluiesc prin oras.

 

===

La Torino e nasol. Consulatul a chemat jandarmii si au dat cu gaze lacrimogene.

===

 

Mei, nici daca as vrea sa dorm nu as putea! M-a sunat nepoata-mea din Piata, urla acolo, sunt miii si mii de tineri. Aia mica de 4 ani striga de-mi-si-a!

M-a sunat soacra-mea, e in extaz.

 

Niciodata nu a fost atata nebunie cand a castigat un candidat PSD.

 

-

culmea este ca Ponta, tanar de 42 de ani nu a fost votat de tineri. Si Iohannis om de 50-60 a fost votat de un procent imens de tineri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu bantui FB-ul si DC-ul si butonez telecomanda.Am totusi asaaaa un nod in gat,p-astia ii cred in stare de ce-i mai rau ,nu cred ca se dau batuti cu una cu doua.Sunt fotografii cu nemernici din comisii de votare de la sate care stampilau intr-o veselie buletinele dupa inchiderea sectiilor de vot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum pe Cartoon(TCM)incepe "Pe aripile vantului".L-am vazut de atatea ori ca stiu replicile, dar tot imi place si nu ma plictisesc de el.

 

Pe 16 noiembrie 1960 a murit Clark Gable.De asta sunt filme cu el astazi.

 

Noaptea asta nu dorm, nu am somn.:)):))

Am ce face până la ora 2.:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Pe aripile vantului" - si eu stiu replicile, am citit cartea de n ori si filmul bifat vazut de tot atatea ori.

Cand eram mici ne jucam mereu de-a pe aripile vantului. Eu nu apucam niciodata sa fiu Scarlett.

 

===

 

Astia de la Antena 3 sunt suparati. Dragnea a recunoscut: Ponta a pierdut cu 47%.

Zic ca de fapt a castigat PDL pentru ca avea toata infrastructura. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Spre rusinea mea, nu am ajuns la alegeri. Sotul a fost gripat, nici macar ziua de nastere nu mi-am serbat-o. Dar m-as bucura enorm daca ar castiga Johannis.  Ma sucar ca nici PROTv international si nici TVRi nu dau amu nimic de alegeri. Asteptam pana la ora 1 sa vedem... Sper ca la urmatoarele alegeri sa aiba un sistem mai usor de votat pt romanii din strainatate. De atatia ani nu au schimbat nimica . Acilea despre alegerile in Germania: http://www.br.de/nachrichten/stichwahl-rumaenien-praesident-100.html 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut dar m-a si uimit:

"Preafericitul (PF) Daniel, patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, a votat în această seară, în jurul orelor 17.00, la secţia de votare numărul 644 din cadrul Şcolii Nr. 74 - "Ienăchiţă Văcărescu" din Bucureşti.

În cuvântul de învăţătură rostit în paraclisul Reşedinţei patriarhale, PF Daniel a explicat învăţăturile ce reies din Evanghelia de duminică - "Pilda samarineanului milostiv".

"Aproapele este omul prin care Dumnezeu ne ajută cu harul Său, adesea într-un mod neaşteptat. De multe ori ne vine în ajutor un străin pe care nu l-am văzut vreodată sau de la care niciodată nu am aşteptat un ajutor. Prin aceasta, Evanghelia de astăzi ne arată, aşadar, că fiecare om din lumea aceasta, indiferent de etnie, stare socială sau vârstă, are o valoare eternă şi unică", a spus PF Daniel, potrivit basilica.ro.

El a mai explicat că "fiecare om poate deveni mâinile iubirii milostive a lui Dumnezeu prin care El lucrează în lume ca să ridice şi să vindece pe cei răniţi trupeşte şi sufleteşte".

"În istoria poporului român, ca răspuns la rugăciunile sale pentru a dobândi libertatea şi unitatea naţională, adesea Dumnezeu a lucrat chiar şi prin oameni străini de neamul nostru. De pildă, România Mare s-a realizat mai ales şi prin conducători ai României ca regele Ferdinand şi regina Maria, care nu aveau deloc sânge românesc în venele lor. Când Dumnezeu voieşte ca să se ridice şi să ajute un popor, lucrează prin cine voieşte El, când voieşte şi cum voieşte, ca noi să învăţăm că nu numai cei de un neam cu noi sau rude apropiate pot să ne ajute, ci, adesea, chiar şi oameni străini de neamul nostru, dar care îl iubesc şi vor să îl ajute", a mai spus patriarhul în predică.

PF Daniel a mai spus că, astfel, uneori, aproapele nu este un vecin sau un prieten, ci un străin, un om de la care nu te aştepţi să primeşti vreun ajutor. "De ce? Ca să nu ne punem nădejdea prea mult în oamenii cunoscuţi, ci mai întâi în ajutorul lui Dumnezeu, Care poate face dintr-un străin un prieten pentru noi, în timp ce un prieten al nostru a devenit pentru noi un indiferent sau chiar un duşman. Fiecare dintre noi poate fi aproapele cuiva dacă devine mâinile iubirii milostive a lui Dumnezeu pentru oamenii aflaţi în nevoi", a continuat PF Daniel.

Patriarhul a mai spus că samarineanul milostiv este "chipul lui Hristos în oameni", iar această pildă rostită de Mântuitor este un îndreptar pentru viaţa Bisericii şi a fiecărui creştin."

 

Foarte mult mi-a placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...