Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Incepem weekend-ul pe Ghetar...si-o tinem tot asa!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 744
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Saptamana trecuta a avut Lady Gaga concert in Zurich..inainte de show a fost la cumparaturi...a intrat intr-un magazin cu produse cosmetice; vanzatoarei nu i-a venit sa creada ca e ea :-)) cica a golit magazinul...era imbracata in costum de scena, au aratat si o poza...adica mai mult dezbracata decat imbracata :-))) si pt ca i-a placut ft mult Zurich-ul, a mai stat cateva zile in plus...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vizitat vara trecută, venind din Italia, Berlinul. Si ne-am dus sa vedem zidul Berlinului, la punctul zero, așa zicea ghidul, unde exista o bucata mare din el, unde au murit zeci încercând sa il treacă. E un memorial tare frumos acolo, m-a impresionat. 25 de ani deja...parca a fost ieri si mai aveam o luna si ceva pana sa scăpăm si noi...

Am fost in Berlin in 1995, nu era asa "turistica" zona, ca sa zic asa, cred ca trecuse prea putin timp si nu ajunsesera sa exploateze chestia asta. Treceam din est in vest prin poarta Brandenburg, am ai fost in Checkpoint Charlie, dar care nu era amenajat ca acum. Am inteles ca au si un muzeu pe tema asta, atunci nu era.

 

Mi s-a parut de o absurditate dusa la extrem zidul asta... cum poti sa imparti un oras asa? Nu-mi pot inchipui, mi s-ar parea ciudat, eu de ex. care stau in Bucuresti in zona Turda-Mihalache, sa nu pot sa ajung in Bucur Obor, de exemplu, ca-mi plaseaza un zid  [:-)))]  Bine, nu ajung cu lunile, dar ca idee...

 

Cand eram copil si urmaream meciuri de fotbal, nu intelegeam de ce zice comentatorul "echipa vest-germana" si nu echipa germana... imi suna ciudat... 

Stiam ca-s 2 tari, federala si democrata, mama pe vremea aia mai aveam delegatii in Germania Democrata, unde era raiul de pe pamant fata de ce era la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa citesc tot ...sunt aici, ascut lama ...

 

1. Closingul a fost infernal ...au facut astia de la IT un SAP upgrade care a bulibashit toate aplicatiile, nu atat cat sa dea eroare, dar suficient cat toate datele rezultate sa fie gresite. IT-ul e pregatit sa ne ajute daca le spunem noi ce nu merge ...pai eu de unde sa stiu ce nu merge ? Si de o sapt comparam luna trecuta cu luna asta ca sa ne dam seama ce bucla de program nu merge cum trebuie.

 

2. Flavia de dimineata s-a sculat cu febra mare. A inceput sa planga ca o doare capul. Nu e racita, nu tuse, nu muci, nu o doare nimic altceva ...i-am dat motrin si l-am rugat pe barbat sa stea acasa ..

 

3. Barbatul de dimineatza a zis ca are stare de voma ...avea si putina febra.

 

4. La ora 13:00 cand am sunat acasa, Flavia era mai bine de la medicament si il ingrijea pe ta-sau care vomase de 2 ori

 

5. Azi ar fi ultima zi de closing...se fac reconcilieri daca toata lumea si-a bagat datele. M-am certat cu un spaniolit, Stupido ii spun, care imi mananca sufletul. Dar e prieten cu Controllerul si are tupeu sa imi raspunda. A stat plecat 40 min in timp ce 2 reconcilieri nu se puteau face din cauza lui. Cand a venit, a zis ca el termina dupa lunch, ca are timp ...am facut mahala. Acum vreau sa-l reclam si imi tzitzie fundul.

 

Vreau acasa. Daca barbatul are vreun virus la stomac, de ce Flavia are doar febra ? Sa ma gandesc iar la strep ? Se poate strep fara amigdale ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

William mi-a confirmat vinerii ca doamna luii e insarcinata, in martie naste.

 

cand credeam ca asta e singurul an in care sa aiba si el o singura doamna de la inceput pana la sfirsit, profesoara calificata, cu experienta...

 

in clasa 1. au inceput cu o doamna, dupa primul trim s-a pensionat si a venit alta

clasa2-a a avut 2 doamne 2 zile una 3 zile cealalta (dar recunosc ca nu a fost rau cum imi imaginam)

clasa3-a o doamna dar 2-3 zile era absenta si venea subsituta.

clasa 4-a o doamna 2-3 zile, substitute restul sapt.

in sf m-am bucurat , clasa 5-a o doamna...si gata...de unde! deci cel putin trim 3 sigur va fi facut cu substitute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca va place moMo. Alex ii citeste si il invata matematica. Sta cu un abac langa el si demonstreaza adunari in timp ce pasarea aia mica sta cu ochii mici si bulbucati tinta.

 

duminica alex era inca buimacit. Mi-a sous ca nu stie daca viseaza sau e adevarat: chiar i-am luat papagal?

 

apoi a vb cu maica-mea pe skype. A intrebat mama cum de l-a primit. Inca uimit si nu totalmente sigur, a spus doar. I don't know. I asked, and mom got it for me.

 

buflea, m- am gandit la flavia. Poate sa fie vreo racelala care debiteaza doar cu dureri si febra. Dar cu istoria voastra cu strep, poate n-ar strica s-o vada un doc daca mai face febra?

 

cu stupido, ideea ramane valabila:) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce bine pica uneori, doar sa spui si sa primesti? Si e asa usor cateodata sa-i fericesti, so why not?

 

drept e ca eram chitita sa-i fac o surpriza, ca era tare nacajit lately, ca el nu vroia decat sa faca lego si noi il tot intrerupem. Cu scoala, cu masa, cu arte martiale, cu teme, cu chineza, cu iesit afara, cu cumparaturi... Numai de inot nu s-a plans.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...