Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Calatorie minor in UK


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Scuzati d eof topic:

 

Letitia s-au intors,ca am citit ca vor sa se intoarca ,ca nu e ce si-au imaginat ele [batcap] [batcap] si mai sunt si gravide pe deasupra!!!!!

Poate vor sa se intoarca, dar nu s-au intors inca. Nu stiu daca le mai primeste cineva. Auzisem si eu ca au fost dezamagite de ce au gasit acolo!! [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum daca tot i-am stricat subiectul fetei cu off topice, la noi un adult neinsotit de copii a fost dat afara dintr-un parc de distractii sub suspiciunea ca ar putea fi pedofil! [alcool] [alcool] [:-)))]

 

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2828413/Theme-park-bans-single-adults-paedophile-fears-bird-enthusiast-grandfather-told-t-watch-falconry-display.html

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, fetita mea in varsta de 8 ani a calatorit asta vara singura in strainatate. A zburat cu Swiss Air destinatia Zurich ca minor neinsotit.

 

Ne-a trebuit asa:

- pentru politia de frontiera romana - declaratie notariala ca suntem de acord sa paraseasca tara fara noi

- pentru compania aeriana - am platit o taxa de 40-50 de euro pe sens (nu mai stiu cat, variaza de la o companie aeriana la alta) si a trebuit sa completam un formular cu datele prietenei mele [flo] care o astepta acolo si ca suntem de acord ca in cazul in care persoana nu se prezinta la aeroport, compania aeriana o trimite inapoi pe banii nostri.

 

Am predat la biroul check-in bagajul, actele, si copilul :). Un angajat a trecut copilul prin toate formalitatile (security + politia de frontiera), apoi a predat fetita persoanei care facea imbarcarile, iar in avion s-au ocupat insotitorii de zbor de ea. La destinatie la fel, au predat-o cuiva de la sol si de acolo prietenei mele.

 

Pentru fata a fost o experienta super, nu i-a fost deloc frica, a mers totul snur cap-coada.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...