Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

intrebare pentru fetele din Germania / Steuerklasse


Recommended Posts

Neata. 

Ingrid, ieri a venit sotul acasa, si l-am intrebat mai pe indelete despre impozitare.

Se pare ca este totusi clasa 1, el cum nu stie germana, era ceva trecut cu 3 in fluturas, si de asta credea ca poate este clasa 3.

 

El a mers la finante, a completat hartiile date de acolo, si ei o hotarat ce clasa il baga. Deci nu a ales el clasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

cred ca pt. Familienstand iti trebuie extras multilingv al certificatului de casatorie care se obtine de la starea civila din loc. de domiciliu nu de la primarie ca aici, si termenul de eliberare este de o luna si nu pe loc ca aici

asta am aflat scotocind netul pt. ca nu ma putea lamuri nimeni (inclusiv consulatul) ce inseamna acte de stare civila (nastere, casatorie) actuale ( nu mai vechi de 6 luni) cum imi cere pt. completarea dosarului pt. obtinerea cetateniei germane. inca nu am facut rost de ele pt. ca trebuie sa ajungem la notar sa imputernicim pe cineva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...