Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tinem postul Craciunului?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 181
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ieri peste spada ( ca n-am gasit macrou ) tavalit prin pesmet si prajit ( fara ulei) in tigaia de teflon dupa reteta asta

 

paste fara ou cu ciuperci  ( champignon mari taiate in bucati destul de mari si ele inabusite in tigaie cu un cateld e usturoi si putin ulei, sare si salvie ( merge si patrunjel) ... astea merg si in timpul saptaminii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru azi o supa de farro (  e un fel de griu, o fi arpacas pe romaneste ?? vad ca pe cel mic ca exista de 3 feluri il cheama alac in lb. romana, sincer e prima oara cind aud de alac) cu varza - iese asa mai groasa dar se poate face si un soi de pilaf din el sau chiftelute ( evident cu boabele fierte) sau salata cum se face salata de orez, se pot umple sarmale ( cu cel slefuit ca fierbe repede si nu are nevoie sa stea la umflat).

 

si o prajitura de post cu cocos ras dupa reteta asta eu insa am pus zeama de portocala in loc de apa si glazura de ciocolata amara ( cu urme de lactoza asa zicea pe eticheta .. )  pe care am facut-o simbata dar s-a terminat si trebuie sa o refac ca e buna la micul dejun sau gustarica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...