Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

Nu mai editez mai sus, scuze pt greseli, sunt pe telefon, eterna scuza.

 

Vreau doar sa zic si eu cat ma bucur de rezultatul votului si sper sa fie un prim pas spre normalitate si civism in tara. Iar Johannis sa nu insele asteptarile si sperantele mari puse in el, de instaurare a unui nou climat politic in Ro. Oricum, e un presedinte atipic si asta nu poate fi decat un lucru bun...Sper sa fie si lasat sa faca...

 

In alta ordine de idei, a venit si aici zapada, sau white shit cum i se mai zice. Ninsoare obisnuita nu exista, numai viscol, intuneric ziua etc etc. Am reusit si performanta ca in prima zi de zapada,sa las aprinse farurile la masina cu urmarea fireasca moartea bateriei. Eram la servici, ningea furios, noroc ca am asistenta rutiera de urgenta, au venit si m-au boostat.

 

In rest, toate bune... Revin cand apuc sa deschid laptopul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Am mai pozat scrisoarea Anei catre Mosu', de care este atasata o punguta in care-si strange unghiile taiate, ca dovada ca nu si le mai roade. E cam suparata ca a pierdut o pungulita in care strangea demultisor, si acum se gandeste ca, cu o recolta asa mica, sa nu fie si cadoul pe masura...

 

 vaaai ce tare Ana!!! asta o sa fie o scrisoare fantastica de pus la locul de taina!!!!

 

Monica, trebuie sa ocupi mainile si creierul mai ales cu ceva. si pentru ca nu mai pui tigara in gura, ii gasesti alta intrebuintare - sa mestece. prost obicei!!! [:D]

 

Fleur, aaaoleu ce patanie nasoala cu farurile si bateria :( bine ca s-a rezolvat!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata de la polul nord!

 

zapada de aseara e tot acolo si inca in plus, real feel afara -26, ninge si viscoleste in continuare. Cica joi seara sa ne asteptam la inca 5-10 cm.

 

scolile din satele din jur sunt inchise, bate un vant de zile mari si imi trozneste de usa decoratiunea de toamna.

 

nu mai pot amana, musai sa trec la cele de iarna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici reteta cartofilor acordeon CorinaDani :

 

http://www.bucataras.ro/retete/cartofi-acordeon-55600.html

 

 

Rufus ma bucur ca ti-a/v-a placut si ma declar vinovata  [:)]

 

Aseara am executat macaroane cu branza de bivolita.Ptr pranz am facut ciorba de peste si pt diseara pizza cu kaiser,ciuperci,porumb,etc.

 

Moni era destul de grava rana lunga si adanca insa adrenalina isi spunea cuvantul,el voia sa reintre in meci ,de fapt nici nu a simtit accidentarea din cauza furiei de a castiga,a oprit arbitrul meciul cand i-a vazut ceafa plina de sange. Iau pus vreo 3 sau 4 copci.A avut de tras vreo 2 saptamani si in a treia si-a facut alta  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni era destul de grava rana lunga si adanca insa adrenalina isi spunea cuvantul,el voia sa reintre in meci ,de fapt nici nu a simtit accidentarea din cauza furiei de a castiga,a oprit arbitrul meciul cand i-a vazut ceafa plina de sange. Iau pus vreo 3 sau 4 copci.A avut de tras vreo 2 saptamani si in a treia si-a facut alta  [batcap]

Aoleu, rana mare, eu nu am avut asa, am avut vreo 2 fire, si intr-o saptamana mi le-a scos. Nici eu nu am simtit ca m-am lovit, pur si simplu m-am vazut cu sange pe tricou, la fel, vroiam sa merg acasa, nu la urgente, la control. Deh, socul, adrenalina, neutralizeaza durerea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu fumam; eu am incercat un Kent prin clasa a 9a, dar nu mi-a placut...toate prietenele mele au fumat....pe mine insa nu m-a atras....al meu a fumat in tinerete, dar s-a lasat brusc, de pe o zi pe alta...s-a apucat de fitness....acum daca aude pe cineva ca spune ca nu se poate lasa de fumat, ii tine teorie ca nu exista nu se poate..e doar nu vrei [:)]

Fratelo si-a luat tigara electronica...el insa nu se ingrasa sub nici o forma, e slab rau [smulgpar] se lasase de tot de fumat, dar s-a apucat iar...si nici urma de ingrasat...dar la el cred ca e boala devina...

Tata fumeaza si el, Marcia mereu il cearta, ii tine niste prelegeri de numai [ups]

 

La noi s-a mai luminat, se vede si muntele de la birou...de obicei e ceata, asa ca nu se vede nimic...dar eu vreau zapada....Aqai, trimite si la noi ceva zapada...

noi in decembrie, intre Craciun si Anul Nou, mergem la sanius....e un traseu pe munte, 7 km cobori cu sania...e ft fain....urcam cu telescaunul si coboram cu saniuta...eu singura si elvetienii amandoi pe-o sanie...m-au rasturnat acum cativa ani intr-o vale...de-abia am iesit de-acolo...si ei radeau de numai....am si costum de ski si cizme de zapada  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...