Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

Nicotina accelereaza metabolismul

Nicotina taie pofta de mancare

Un fumator inrait arde 200 de calorii /

 

dincolo de nervii provocati de lasarea subita, de excesul mancarii pe fond nervos astea ar fi cauzele pentru care renuntarea la tutun ingrasa.

Cat poate sa manance un om normal ca sa se ingrase 7 kg intr-o luna?

Cat am putut eu sa mananc/zi ca sa iau  3 kg in 10 zile?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

vai, nu-mi place iarna deloc. deh, daca-s nascuta vara.

oare in ce zona a lumii este o vreme constanta, cam cum este la noi la final de primavara-inceput de vara ? exista asa ceva ? daca da, acolo mi-ar placea sa traiesc sau sa ma retrag la pensie.

Eu sunt nascuta iarna, si imi place vara, oricum, vremea calda.

 

Cred ca m-am nascut gresit, ca zona, trebuia sa ma nasc intr-o tara mediteraneana, cu o clima ceva mai blanda, plus ca imi plac fructele de mare, marea in general... deh, am venit cu cateva paralele mai sus :)))

 

Ella, fain ce zici tu cu saniusul ala al vostru. Fain ca se organizeaza, miar fi placut si mie pt copii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt nascuta iarna. Imi plac toate anotimpurile.

Ador toamna ruginie cu cer profund albastru si mirosuri umede, primavara sprintara cu carduri ce se intorc, muguri si ciresi in floare, vara cu vacante, intins de mare, bronz, nisip, guvizi si hamsii, iarna linistitoare cand noaptea pogoara devreme, pe geam ninge, Craciun si revelion, vin fiert si scortisoara.

 

Dar nu mi-ar placea nici o vara lunga, nici o iarna ce depaseste 1 martie, nici o toamna prea ploioasa. 

Primavara poate fi oricat, oriunde.

 

Si mi-e dor de Delta. Nu am mai fost de 20 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, sunt multe locuri aici unde te poti da asa cu saniuta [:)] noi nu mergem la ski, al meu nu vrea, pt ca a devenit un sport ft periculos....Marcia nu a vrut sa invete...eu stiu, dar nu am mai exersat de ani buni...aici in feb e vacanta de ski de 2 saptamani; traditie de cand era al meu mic; se fac tabere si poti trimite copiii...

 

Si eu tot iarna sunt nascuta....anotimpul meu preferat e primavara....iarna imi place, dar sa fie de-aia cu ger si zapada...ca flescaiala si cerul gri le urasc [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cit]

 

Azi mai gri ca ieri si mai putine ore dormite, chit ca aseara inainte de culcare am luat o pastila mult mai puternica decat nurofenul. Trebuie sa scotocesc prin punga cu medicamente sa vad daca mai am ceva tramadol sau dicoflenac.... Mi-e teama ca o sa ma ia mai rau, deja durerile se lasa pe picioare si spatele parca mi-e in flacari... [fri] [smulgpar] Si m-a mai trezit si Sophia de vreo 3 ori, odata visase ceva si era panicata, odata ca ii erau piciorusele goale si sa o invelesc si odata nu mai stiu ce voia, ca eram chiauna.... [alcool]

 

Nick munceste de acasa azi si s-a dus el cu ea si tot el o va lua de la gradinita.Era tare fericita, ii place mult sa o duca el si sa vina sa o ia. Saptamana trecuta intr=o zi lunga, cred ca lunea trecuta ca 3 zile merge full time, am ajuns cu 30 secunde mai tarziu, deja Niki educatoarea deschisese usa sa intre parintii, iar ea e obisnuita ca eu sa fiu printre primii parinti si sa fie strigata repede. Cand am ajuns intr=un suflet acolo si a strigat-o Niki sa vina, Doamne, da` ce fata lunga avea si suparata cu buza in jos... [ups] ce rau mi-a parut, ce s-o fi gandind ea, ca mami nu mai vine dupa ea? Mi-au dat lacrimile cand am vazut cat era de suparata. A venit la mine cu gentuta cu cartea si mai ca nu voia sa o pup si s-o imbratisez, desi mereu imi sare in brate si vrea pupici si imbratisari. Imi pare rau ca am dezamagit-o si a fost trista. M-am simtit tare aiurea dupa faza asta si am spus ca gata, fie ce o fi, eu nu mai intarzii nici o secunda cand ma duc dupa ea. Deja am cosmaruri ca o pierd sau ca mi-e furata ..am visat in weekend niste oribiltati, parca imi treceau toate prin fata ochilor si parea asa real de cand m-am trezit tot ma gandeam, am visat sau e realitate... eram tare speriata! Cosmarul meu , sa o pierd! Uhh si cat de reale pareau visele alea! [ph34r]

Mvaiii Strumphi, ce amintiri mi-ai rascolit. Alex si Flavia la daycare. Aveau vreo 3 ani, poate 4 ...Trebuia sa ii iau pana in ora 18:00. Prind nu stiu ce trafic, afara frig si ploaie, trec printr-un parc, ma opreste politia ca era limita de viteza 25 si eu mergeam cu 40 ...ma tine politistul ala 30 min desi i-am explicat ca intarzii ...ah, parcul era in spatele daycare-ului, adica vedeam cladirea si nu puteam ajunge la ea ...imi da amenda, ahubg la 18:20 ...ai mei ultimii, normal. Alex facuse pipi pe el ...

 

"Alexutzu, de ce esti mama asa ud"

"Am facut pipi pe mine"

"Tot, sau doar ai scapat putzin"

"Tot"

"De ce nu te-ai dus la baie ?"

"Mi-a fost frica ca vii aici cand sunt eu la baie, nu ma vezi si o iei doar pe Flavia"

"Cum mai mama sa te las aici ? Asa crezi tu, ca nu mai vin eu sa te iau ?"

"Pai daca toti copiii au plecat si noi nu ...am facut pipi aici pe covor si am stat in el, nu m-am ridicat ca sa nu vada cineva si sa ma trimita baie. Daca veneai cat eram eu la baie ?"

 

Dragilor, acolo, in daycare m-a bushit un plans de care si copiii isi aduc aminte ...dupa ce ma prinsese radarul, trebuia sa platesc in plus la daycare pt intarziere ...teama copilului pana a face pe el, mi-a pus capac, pur si simplu.

 

Sa-mi spui daca iti iei bicicleta noua ...i-am spus barbatului de cearta de ieri cu Amica si mi-a spus sa termin cu prostiile si sa imi iau bicicleta ...

 

Aveti idee, dupa ce criterii se cumpara bicicletele astea ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi, asa era mama cu Marcia; ii era frica sa nu o piarda.

Aici la gradi s-a ascuns o data in casa din gradina....sa moara educatoarea de inima cand a vazut ca nu e in clasa...alta data a fugit pe geamul de la gradi; dupa mama...ca sa nu mai spun cand a fost cu tata in parc si intr-un moment de neatentie a lui, a disparut..avea 4 ani....s-a uitat peste tot si nici urma de copila...nu avea nici telefon la el....a ramas insa in parc, gandindu-se ca poate apare..si asa a fost, a aparut dupa vreo 20 de min....a vrut sa vada daca stie drumul spre casa [batcap] si cum nu l-a nimerit, s-a intors in parc...bine ca a stiut drumul spre parc...tata nu mai iesit de atunci singur cu ea... era sa faca infarct din cauza ei...nepotul meu a fugit din mana bunicii...erau la piata....nu l-a mai gasit...dupa vreo juma de ora, i-a dat insa prin cap sa mearga pe la tarabele pe unde mergeau impreuna...si l-a gasit la taraba lui preferata [:)]

Mvaiii alte amintiri ...Barbatul l-a pierdut pe Alex in Costco (un fel de Metro). L-a gasit pe randul urmator si pana sa ajunga la el, Alex a intrat printre produse, pe la mijlocul randului si a iesit pe urmatorul rand, la mijloc. Pana a facut barbatul curba el era printre produse, pe urmatorul rand. S-a dus la customer service si au inchis magazinul, macar sa nu iasa din cladire ...l-a gasit cineva, ca s-a dat prin statie si l-a adus la customer service.

 

Amandoi am pierdut-o pe Flavia in Lord&Taylor ...intrase in una din cabine, inchisese usa si se fandosea in oglinda ...desi o striga toata lumea afara, ea nu raspundea ...la fel, dat pe statie, inchis magazinul (de 3 etaje) pus guardian la fiecare etaj ...gasit Flavia in cabina. Pardon, n-a gasit-o nimeni, a iesit ea singura, ca o floare ...

 

Voi ? De cate ori v-ati pierdut copiii ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre grasime, am si eu probleme, care au inceput dupa nastere si continuat dupa lasatul de fumat. De lasat de fumat m-am lasat prin hipnoza. Am incercat hipnoza si pentru grasime, dar nu a mers. Am fost la celebrul Paul Mckenna, am mai dat si o groaza de bani. La mine nu slabirea in sine e problema, ci mentinerea dupa slabit. Ca slabeam slabeam 10kg in 3 luni si le puneam la loc intr-o luna. De 10 ani ma chiunui asa, up and down, asa incit am decis sa-mi pun banda gastrica, din august am slabit 15 kg and counting. Incerc sa ma mobilizez cu bicicleta si tot nu reusesc. Promit sa pedalez 30 de minute astazi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am pierdut pe Trubadur in Bucuresti in magazinul Cocor. Probam un palton si el a plecat de langa mine si s-a dus in alt magazin sa se uite la manechine.:)) Era in perioada cand se ducea sa se uite pe sub fustele lor.:))

Doamne, ce sperietura am tras! Am început sa il strig, au inceput sa il caute vanzatoarele, a plecat cineva sa stea la intrare.

El a venit la magazinul unde probasem paltonul si a intrebat-o pe vanzatoare daca a vazut o mămică cu parul rosu.:))M-a strigat vanzatoarea sa vin ca e acolo.Imi venea sa-l omor !

Dar cand m-a văzut Trubadurul m-a întrebat de ce plec din magazin fara sa ii spun si lui si niciodată sa nu mai fac asa ceva ca nu mai am voie sa ies afara din casa.:))Ca mamicile trebuie sa fie cuminți. :))

Ce sa mai zic?:))

 

In masina m-a intrebat daca exista magazine de unde părinții pot cumpăra copii cuminti.:)Ca atunci cand a vazut ca nu mai sunt in magazin a crezut ca m-am dus sa iau alt copil mai cuminte ca el.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...