Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

noi l-am tinut pe William pan al a4 ani jumatate in carucior ca sa nu-l pierdem...plus ca era lenes la mers (desigur).

l-am pierdut o singura data pe william in casa de la eforie cand aveam turisti...Doamne ce l-am mai cautat pe toata strada, prin vecini...peste tot. am crezut ca mor, ca ma lasa inima...pana la urma l-am gasit in camera la niste turisti f buni prieteni , ei il luasera in camera nu mai tin minte de ce.

 stia ca nu are voie in camera la turisti...dar fiind prieteni cred ca nu si-a dat seama.

nu am mai avut putere nici sa-l cert....dar cred cca mi-a luat citiva ani din viata.

 

in rest l-am mai pierdut citeva secunde la Walmart si era saracu asa de speriat...eu abia realizasem ca nu mai e linga mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mie nu-mi place iarna ca anotimp, urasc sa ma imbrac gros...si sa port caciula. nu-mi place frigul, zapada alunecoasa...sau vintul recce.

cred ca sunt exact la locul potrivit cu 10 luni pe an de vara.

 

imi place iarna doar pt sarbatori, bradul , ccolindele...starea de bucurie. William ma tot bate la cap ssa incepem sa facem bradul...tare mi-e ca nu-i resist pana la 1 dec.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci vacanta prelungita? :)

 

sa nu uit sa ma laud: tocmai am terminat de pregatit materialele de training pt risk assessment pt universitate

 

si maine avem prima prezentare - si si ultima cred - din [programul de student financial literacy.

 

de ce zic ultima. ca efectiv m-am batut pt programul asta tooth and nail si cei de la student experience si student success l-au facut numai si numai sa scape de gura mea, punandu-mi betre in roate la fiecare pas. la unul inainte, trei inapoi.

 

ca cica corporatiile - care ne sunt parteneri in eveniment - nu sunt bine vazute in mediul academic. bullshit. la cat is de financially illiterate studentii astia, si cat se ingloada in datorii si aberatii din nestiinta, ar fi putut sa vanda programul ca pe paine calda si ar fi avut numai de castigat copiii astia.

 

dar deh. e atat de mre lenea si de a spune da macar, incat student success nici macar nu a promovat programul, iar de la student experience, care is mai in bataia vijeliei eu nu vine nimeni din partea universitatii.

 

asa ca voi fi eu, cu 5 repi de la o banca de top si cu o sala de studenti - si ne rugam sa apara actually ceva studenti.

 

nici macar un afis in cladire, va vine sa credeti????? si toti se plang de faptul ca studentii nu se pricep sa isi managuiasca banii si ca asta e una din problemele grave ale generatiei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu il predau, eu l-am organizat. am contactat bancile, am compus programul, topicurile de discutie cu feedback de la studenti, am revizuit prezentarile... de vorbit vorbesc bancheri, investitori, oameni de la asigurari... adicatelea profesionisti, ca iddea era sa ia studentii advice de la professionals

 

 

dar poate inspre asta ne vom misca, un program intern 100%  si atunci ma bag si la predat, nu doar la organizat :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...