Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar romanesc, cu iz nemtesc


Recommended Posts

Neata, sunt tare bucuroasa ca a iesit Johannis. Sper insa ca toata lumea stie ca puterile lui sunt limitate si ca nu se face primavara doar cu o floare. Sper insa sa se inconjoare de oameni adevarati si nu de "yes-men" si atunci poate, poate mai avem o sansa! E oare si primul presedinte care nu e ortodox? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 616
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Guten morgen !:))

 

Sunt nedormita ca un câine! :))De unde naiba o fi venit expresia asta?:))

Am stat pana la 2 si ceva sa ma asigur ca nu ma culc cu unul si ma trezesc cu altul (sotul zice ca ori am ceva probleme la mansardă, ori am probleme legate de morală:))) si apoi nu am putut sa adorm.

Asa ca m-am uitat la "Pe aripile vântului"pana la 4 si ceva, am baut o cafea si acum mai beau una ca sa imi dau seama ce caut eu in viața mea.Ca nu mi-e prea clar.:)):))

Sper sa imi dau seama pana la urmatoarea cafea , ca altfel mi-e teama ca de la atata cafea fac hipertensiune si nu e bine.

 

Si cica as mai avea si ceva probleme de rezolvat la birou...'aida de!:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha, Elyda! Eu am fost raspusa pe la ora 3-4.

M-am ttrezit spontan la 10.

Vai, copila mea era treaza de la 7 si invata!

 

Nu v-am povestit patania mea de ieri.

Dupa ce ca eram bolnava si cu nervii la pamant, ma suna mama sa-mi spuna ca a incuiat usa de la intrare, dar a lasat alt set de chei in usa, pe dinauntru, si acum nu mai poate intra in casa.

Usa metalica cu o gramada de fitze si protectii.

Am avut o rabufnire nervoasa. Ce mama naibii, m-am saturat sa ma grija de toti si de toate, sa car dupa mine si alte responsabilitati, dupa ce ca abia stau in picioare, bla, bla, bla.

 

Fii-mea aude si incepe sa planga. Ca sunt un monstru, ca si eu o sa fiu la fel la 78 ani si o sa uit, ca pleaca de acasa sa stea cu bunica-sa.

 

Eu dupa ea explicandu-i ca sunt luni de zile de cand ii spun mamei sa-si puna afis pe usa de la intrare cu ce are de verificat inainte de plecare si nu vrea, nu vrea si basta.

Ii explic ca acum o luna a uitat gazele deschise si noroc ca i-a dat prin cap sa deschida geamul mai intai, ii spun ca cel putin o data/saptamana isi uita cheile acasa si vine la mine dupa rezerva....

 

In sfarsit s-a linistit. Am ajuns la mama. statea pe la o vecina, picioarele ii tremurau ca trebuia sa manance si sa-si ia medicamentele de diabet, un vecin chemase un lacatus, a reusit sa deschida usa.

 

Azi vine sa repare. Toata chestia a costat-o vreo 100 euro. Foarte mult pentru ea. A inceput sa planga, sa planga. Soru-mea m-a sunat si m-a rugat sa-i dau eu bani.

 

Pe mine m-au apucat nervii si am inceput eu sa plang.

 

Intr-un final a iesit Iohannis.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viviana, asa au patit si parintii mei cu usa metalica. norocul lor a fost ca la blocul vecin lucra o echipa de alpinisti la izolatia exterioara, au platit un baiat sa coboare cu coarda si sa intre pe geamul de la bucatarie, lasat deschis.

pana la urma solutia a fost sa inlocuiasca broasca, au pus una la care NU se mai putea incuia usa prin ridicarea clantei pe exterior, chiar daca pe interior era cheie in usa. presupun ca si mama ta are o astfel de usa/incuietoare la clanta.

majoritatea usilor metalice au doua incuietori. nu poate mama ta sa foloseasca incuietoarea de sus pentru a se inchide pe dinauntru cand e in casa, iar pe cea de jos s-o foloseasca doar pentru a incuia/descuia pe exterior, eliminand astfel cheia din broasca de jos, pe interior ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la birou...muncesc...dupa câte se vede.:)):)) Incerc sa numar până la 10 asa cum am invatat in clasa intâi si nu-mi iese.Sunt mai multe cifre.Ori am dat in bâlbâiala ori într-adevar erau mai multe si eu abia acum am aflat.:)):))

 

Am de verificat facturi si chitanțe si alte hartii care ,ghinion de neșansa conțin cifre.Si eu nu(mai)stiu sa număr !:)):))

 

Nu am dormit deloc noaptea trecută si nu stiu daca de vina e Iohanis sau Ponta.Dar cred totusi ca Ponta.Bine ca a iesit din peisaj si la noapte sper ca o sa dorm.:)):))

 

Pentru mine ziua de astazi o sa fie foarte lunga,:)):))Si am descoperit dupa atatia ani ca nu mai stiu sa număr. :)):))Si am o singura idee...fixă !!!:))

M-a intrebat sotul de ce am mai venit daca stau cu ochii pe pereti numărând pe sarite până la 10.:)):))Si de ce nu ma cobor de pe ghetar sa fac si eu ceva util azi.:))

 

 

 

Si cica el nu prea e de acord cu forumul, dar aseara ma întreba ce ziceti ,ce faceti, ce, cum si pe unde votati.:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua cu fericire !

am mitinguit azi-noapte cu Adi , ma ustura gatul rau dar nu conteaza !!!

Il dam jos pe Ponta, oricat va vrea el sa ramana tot acolo.

 

Viv, n-are mama ta asigurare la casa ? se rezolva problema rapid cu usa.

 

La multi ani frumosi tututror celor care s-au serbat pe ghetar in ultima perioada, copii, consorti, parinti.

Sunt fericita ! Sa faci parte dintr-un grup de peste 10.000 oameni frumosi, care-si striga pe strada dispretul, bucuria si dorinta....e ceva de nedescris !

 

Adi dimineata:

"mama, sper ca n-ai scris nimic cat am dormit eu !"

" nu, ce sa scriu ?"

" Istoria mama, n-ai zis azi-noapte la miting ca noi scriem istoria... ? "

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...